علم و تکنولوژی

آیا بدن انسان خاصیت آهنربایی دارد؟

یکی از پدیده هایی که همواره برای انسان ها تعجب آور بوده، پدیده ای است که با اسم خاصیت آهنربایی انسان شناخته می گردد و بر اثر عواملی می تواند بیشتر هم بگردد اما آیا بدن انسان واقعا دارای نیروی مغناطیسی است و توجیه علمی برای این چسبندگی وجود دارد؟

3 مرداد 1400

کونامی و سازندگان بازی مدیوم با هم همکاری خواهند کرد؛ سایلنت هیل در راه است؟

مدتی قبل شرکت کونامی اعلام کرد که قصد دارد در آینده با استودیوهای دیگری در سراسر صنعت همکاری کند و از طریق همکاری یا برون سپاری بعضی از آثار معروف خود را بازگرداند یا آثار جدیدی را توسعه دهد. در راستای همین امر، آن ها به تازگی اعلام کرده اند که یک همکاری...

1 مرداد 1400

واتس اپ صاحب امکانات جدیدی می گردد

تهران (پانا) - واتس اپ به زودی امکان دسترسی همزمان به این پیغام رسان از چند دستگاه و گزینه های بیشتر برای قابلیت پیغامهای محو شونده را عرضه می نماید.

28 تیر 1400

توجه به منزلت اعضای هیئت علمی مهم ترین اولویت دانشگاه آزاد است

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: توجه به معیشت و منزلت اعضای هیأت علمی مهم ترین اولویت دانشگاه آزاد اسلامی است.

25 تیر 1400

ویبا هاریش؛ دختری که طب گیاهی هندوستان را متحول کرد

تقریبا همه ما داستان ملوان زبل را شنیده ایم. یک ملوان دوست داشتنی با یک پیپ در دهانش و یک قوطی کنسرو اسفناج که وقتی می خواست با آدم بد ها بجنگد، بازش می کرد و با خوردنش، قدرت خارق العاده پیدا می کرد. آن روزها، پدر و مادر ها از همین داستان استفاده می کردند...

11 خرداد 1400

به روزرسانی پلی استور گوگل برای مقابله با فریب کاربران

گوگل تغییراتی را در ظاهر و سیاست گذاری های پلی استور خود ایجاد نموده تا کاربران درک بهتری از کارنمودها و امکانات هر برنامه پیدا نمایند.

4 خرداد 1400

فراوری، محور حیات کشور

برای موفقیت در اجرای برنامه های مالی، ابتدا باید علت مسائل را پیدا کرد.برای حل مسائل به جای پرداختن به علت نباید دنبال معلول باشیم. اگر مسائل مالی علت یابی گردد راهکار ها جواب می دهد. در جهان علم اقتصاد بسیار کاربرد دارد. نظریه های مالی وقتی راهگشا است...

3 خرداد 1400

نتایج سطح بندی مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی نتایج سطح بندی مراکز رشد این دانشگاه را اعلام کرد.

25 اردیبهشت 1400

کوشش برای کسر حقوق و تبعید به دریا بدون بیمه!

در این گزارش به توضیح حادثه پیش آمده برای یک نخبه صنعت نفت، بعد از مصاحبه با خبرنگاران پرداخته شده است.

21 اردیبهشت 1400

تصفیه آب با آب شیرین کن ایرانی با یک سوم قیمت بین المللی

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، علی اشرف مدرس مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان گفت: در برنامه 5 ساله توسعه، مقرر شده است که بخش قابل توجهی از رشد اقتصادی از طریق بهره وری محقق شود. در این زمینه شرکت های دانش بنیان پیشرو هستند و ما تلاش کردیم...

17 اردیبهشت 1400

زهرا نژادبهرام: تهران 10 روز تعطیل گردد

تهران (پانا) - عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران گفت با توجه به بروز شرایط بحرانی ناشی از شیوع مجدد ویروس کرونا در سطح پایتخت و خطرات انکار ناپذیر ناشی از تداوم وضع موجود برای سلامت شهروندان ضرورت تعطیلی حداقل 10 روزه کلیه فعالیت ها و اعمال محدودیت های سختگیرانه...

12 اردیبهشت 1400

حرکت دانشگاه شهید باهنر کرمان از محیطی آموزشی به فضایی کارآفرین خبرنگاران

معاون پژوهشی دانشگاه شهید باهنر کرمان گفت: سعی کردیم دانشگاه شهید باهنر کرمان را از محیط آموزشی، پژوهشی صرف به کارآفرینی سوق بدهیم.

7 اردیبهشت 1400

آیا شاد بودن لزوما نیازمند هزینه زیاد است؟

خبرنگاران/گیلان عضو هیات علمی گروه روانشناسی دانشگاه گیلان گفت: با ثروت بیشتر و امکانات بروزتر لزوما انسان شادتر نیست، به عبارتی وجود امکانات و تجهیزات ایجادکننده شادی پایدار نیست ولی می تواند یاری کننده باشد.

3 اردیبهشت 1400

تولید ماسک ضدویروس حاوی نانوذرات مس خبرنگاران

یک شرکت بریتانیایی با استفاده از نانوذرات مس، ماسک های ضدویروس ساخته که بخش قابل توجهی از عوامل بیماری زا را از بین می برد.

1 اردیبهشت 1400

پنج کراس اوور اس یووی که ارزش خرید دارند!

ساختن یک کراس اوور اس یووی مثل خلق یک فرانکشتاین است؛ خودرویی که شبیه هر چیز هست و شباهتی به هیچ چیز هم ندارد! مشکل خودروسازان در این سگمنت معمولاً این است که در هیچ ویژگی ای نمی توانند سرآمد باشند و این تاحدی آزاردهنده است، اما این پنج خودرو نسبت به بقیه...

26 فروردین 1400

شرایط ورود به محدوده طرح ترافیک تهران اعلام شد خبرنگاران

شهروندان تهرانی برای ورود به محدوده طرح ترافیک از تاریخ 14 فروردین ماه 1400، می بایست در سامانه تهران من نسبت به رزرو روز ورود خود به طرح ترافیک اقدام نمایند.

25 فروردین 1400

درب اتوماتیک شرکت درتیس

خبرگزاری خبرنگاران- همان طور که می دانیم در برقی و کاربرد آن در ساختمان ها از الزامات دنیای امروز در به کارگیری فناوری ها است. در برقی، در انواع مختلفی تهیه و فراوری می گردد و کاربردهای متنوعی هم دارد. از جمله انواع درب اتوماتیک و یا برقی، می توان درب...

12 فروردین 1400

رونمایی از 35 طرح ساز و کاری صنعت آب و برق

تهران (پانا) - 35 طرح ساز و کاری صنعت آب و برق با حضور وزیر نیرو در قالب چهل و سومین هفته پویش #هرهفته-الف-ب-ایران رونمایی شد.

8 فروردین 1400

خبرنگاران چتر صیانت دولت از میراث ناملموس استان مرکزی

اراک - خبرنگاران - فرهنگ با زوایای میراث ملموس و ناملموس سرمایه هر جامعه است که در خود اصالت و هویت یک قوم را دارد و نیاز است که از داشته های این بخش حراست شده و این سرمایه ماندگار و ارزشمند به بهترین شکل تحویل آیندگان شود.

6 فروردین 1400

پیگیری هایسعادت آباد به ثمر نشست

تهران (پانا) - یکی از ماموریت های شبکه رادیویی تهران پیگیری مطالبات مردمی است، برنامهسعادت آباد از جمله برنامه هایی که پیگیری هایش به ثمر نشسته است.

6 فروردین 1400
تعداد: (101)