بهداشت دهان و دندان

دندان شیری هم مراقبت می خواهد

برای اولین بار حوالی 6 ماهگی در لثه پایین شیرخوارتان مرواریدهای سفید و زیبایی ظاهر می شوند که رویش آنها یکی پس از دیگری تا 2 سالگی ادامه می یابد. البته این زما ن ها تقریبی است و بین بچه ها تفاوت های زیادی از نظر زمان رویش این دندان ها دیده می شود. این...

29 شهریور 1400

فسیل یک اژدهای پرنده با بال های بزرگ در شیلی کشف شد

دانشمندان اهل شیلی فسیل یک دایناسور موسوم به اژدهای پرنده را کشف نموده اند که نخستین نمونه از این نوع در نیمکره جنوبی است.

26 شهریور 1400

شرایط مراقبت های بیماران پیوندی در اپیدمی کرونا

در اپیدمی کرونا پیوند عضو در دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی متوقف نشده و با کوشش متخصصان بیماران دچار نارسایی های شدید کبد،قلب و کلیه و... به زندگی دوباره بازمی گردند.

29 اسفند 1399

توصیه های کرونایی؛ از سفر رفتن، پرهیز کنیم

تهران (پانا) - رعایت نکات بهداشتی همچنان مهم ترین عوامل در پیشگیری از بیماری کرونا به شمار می رود و رعایت دستورالعمل ها می تواند منجر به قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا شود.

29 بهمن 1399

گل بابونه؛ دارویی گیاهی برای درمان دل درد و زخم معده!

از جمله خواص گل بابونه می توان به برطرف گرفتگی ماهیچه دستگاه گوارش، ضد نفخ، ضد اسهال، درمان سردرد و میگرن، برطرف بی خوابی و استرس و ... اشاره نمود. گل بابونه را می توان به منظور تقویت رحم و جلوگیری از زایمان زودرس نیز مصرف کرد.

16 بهمن 1399

عصر کشاورزی؛ آغاز دندان درد انسان مدرن

با گذشت زمان فک ها در واکنش به این رژیم غذایی کوچک تر شدند، اما دندان ها خود را با این تغییرات وفق ندادند و اندازه تقریبی شان تغییر نکرد. به نظر می رسد که این موضوع به مسائل رایج ساختاری در تناسب دهان و دندان منجر شده است.

16 آذر 1399

سود عرضه اولیه های سال 99 چقدر شده است؟

صاحبان نقدینگی دنبال افزایش انتظارات تورمی این روزها سراسیمه به دنبال راهکاری برای حفظ ارزش سرمایه خود هستند و در این میان بازار سرمایه به مامنی برای این پول های سرگردان تبدیل شده است. در این میان عرضه های اولیه همیشه از جذابیت بالایی برای سرمایه گذاران...

15 مهر 1399

اهمیت ترمیم یا کشیدن دندان های بچه ها

متخصص دندانپزشکی بچه ها گفت: پوسیدگی دندان های شیری در بچه ها سبب پوسیدگی دندان های دائمی تازه رویش یافته می شود.

25 شهریور 1399