8 آبمیوه ???? که نباید با هم ترکیب کرد ، سبزیجات ممنوعه در آبمیوه ها

به گزارش بانه مارکت، آیا می دانید آبمیوه هایی که نباید با هم ترکیب کرد چه خصوصیاتی دارند؟ خوردن کدام میوه ها با هم ممنوع است؟ ترکیب آب میوه ها با هم چطور می تواند برای سلامت مضر باشد؟ آبمیوه های طبیعی سرشار از ویتامین و مواد مغذی برای بدن هستند، اما ترکیب بعضی از آبمیوه ها با هم به هیچ عنوان توصیه نمی گردد. در واقع ممنوعیت مصرف همزمان میوه ها معمولاً به علت ناهماهنگ بودن ترکیبات دو میوه است و می تواند سبب بروز مشکلاتی جدی در سلامت گردد. در ادامه می توانید با فهرست آبمیوه هایی که نباید با هم ترکیب کرد آشنا شوید. در انتهای مقاله به سوالات متداول در خصوص این که کدام میوه را نباید با یکدیگر خورد پاسخ خواهیم داد. با سرویس در همراه باشید.

8 آبمیوه ???? که نباید با هم ترکیب کرد ، سبزیجات ممنوعه در آبمیوه ها

فهرست آبمیوه هایی که نباید با هم ترکیب کرد

همه میوه ها به تنهایی دارای ویتامین ها و خواص بی نظیری برای سلامت هستند. در بعضی از مواقع ممکن است میوه ها از نظر ترکیبات با هم ناسازگار باشند و از همین رو مصرف همزمان آن ها موجب بروز مسائلی جدی گردد. اما آیا می دانید آبمیوه هایی که نباید با هم ترکیب کرد کدام آبمیوه ها هستند؟ خوردن کدام میوه ها با هم ممنوع است؟ در ادامه می توانید با فهرست آبمیوه هایی که نباید با هم ترکیب کرد آشنا شوید.

1- پرتقال و هویج

ترکیب آب پرتقال و آب هویج از آن دسته آبمیوه هایی است که هواداران زیادی دارد. حتی در بسیاری از آبمیوه فروشی ها نیز این آبمیوه ترکیبی به فروش می رسد. اما باید بدانید که ترکیب هویج و پرتقال با هم به هیچ عنوان مناسب نیست. مصرف هم زمان آب پرتقال و هویج می تواند موجب بروز مسائل گوارشی مثل سوزش سر دل، و حتی مسائل کلیوی گردد.

از طرف دیگر این آبمیوه برای افرادی که به مسائل گوارشی یا کلیوی مبتلا هستند نیز به هیچ عنوان مناسب نیست. پس بهتر است از این به بعد این دو آب میوه خوش طعم و مفید را جداگانه میل کنید. در عوض ترکیب آب سیب و پرتقال یک گزینه مناسب است.

2- پاپایا و لیمو

شاید کمتر کسی فکر ترکیب آبمیوه پاپایا و لیمو باشد، اما جالب است بدانید که ترکیب این دو میوه با هم می تواند کشنده باشد. مصرف هم زمان آب لیمو و پاپایا موجب ایجاد کم خونی و عدم تعادل هموگلوبین می گردد و این موضوع به خصوص برای بچه ها به شدت خطرناک است.

3- گواوا و موز

ترکیب دو میوه گواوا و موز یک ترکیب سمی اسیدی است که به هیچ عنوان نباید به صورت همزمان مصرف شوند. مصرف همزمان این دو میوه موجب ایجاد ، نفخ و می گردد.

4- لیمو و انبه هندی

مصرف هم زمان انبه هندی و لیمو هم موجب بروز کم خونی و مسائلی جدی در هموگلوبین خون می گردد. بنابراین سعی کنید این دو میوه را به صورت همزمان مصرف نکنید.

5- ترکیب میوه و سبزیجات مختلف

میوه ها و سبزیجات به هیچ عنوان نباید به صورت ترکیبی مصرف شوند. میوه ها حاوی قند بیشتری هستند و هضم آن ها سخت است. مصرف همزمان میوه و سبزیجات به صورت آبمیوه می تواند موجب ، سردرد، عفونت و درد معده گردد.

6- ترکیب پرتقال و شیر

خیلی از افراد گمان می نمایند اضافه کردن شیر به آبمیوه موجب مغذی شدن آن می گردد. اما باید بدانید که ترکیب شیر و آب پرتقال موجب بروز مسائل گوارشی می گردد. درواقع پرتقال مانع هضم شیر و نشاسته می گردد و مصرف آن به خصوص برای بزرگسالان مضر است.

7- ترکیب آناناس و شیر

شیر و آناناس دو ترکیب فوق العاده مضر هستند که به هیچ عنوان نباید با هم مصرف شوند. مصرف همزمان آب آناناس و شیر با هم موجب تهوع، عفونت، اسهال، سردرد و دردهای گوارشی می گردد.

8- موز و پودینگ

خیلی از ما از موز برای خوشمزه تر شدن پودینگ استفاده می کنیم، اما باید بدانید که موز و پودینگ به هیچ عنوان ترکیب مناسبی نیستند. هضم این 2 ماده برای معده سخت است و موجب فراوری سم در بدن می گردد.

چرا نباید بعضی آبمیوه ها را با هم ترکیب کنید؟

اولین موضوعی که در خصوص ترکیب آب میوه های مختلف وجود دارد، این است که بعضی طعم ها با هم ناسازگار هستند. در کنار ناهماهنگ بودن ترکیبات میوه ها بعضی اوقات ترکیب دو آب میوه موجب ایجاد یک طعم عجیب و بدمزه می گردد.

بنابراین بهتر است بدون توجه به این نکته همه میوه ها را ترکیب نکنید. از طرف دیگر بعضی میوه ها و سبزیجات به خوبی با هم ترکیب نمی شوند و بافت آن ها جداگانه باقی می ماند. این میوه ها معمولاً بعد از ترکیب شدن با هم مزه و بافت فوق العاده بدی پیدا می نمایند.

توجه داشته باشید که ترکیب بعضی آبمیوه ها می تواند برای افرادی که معده حساسی دارند، مشکل ساز باشد. متخصصین تغذیه همیشه تأکید می نمایند که میوه ها و سبزیجات را به صورت مجزا مصرف کنید. به علاوه ترکیب میوه ها و سبزیجات با هم موجب ایجاد گاز در معده می گردد. معمولاً میوه ها سریع تر هضم می شوند و این موضوع موجب بروز مسائل گوارشی می گردد.

چه سبزیجات و میوه هایی نباید تبدیل به آبمیوه شوند؟

اضافه کردن بعضی میوه ها و سبزیجات به آبمیوه تحت هیچ شرایطی پیشنهاد نمی گردد. در واقع بعضی میوه ها و سبزیجات اصلاً گزینه های مناسبی برای درست کردن آبمیوه نیستند. اما خیلی از ما به اشتباه از آن ها در آبمیوه های مختلف استفاده می کنیم و هیچ اطلاعی از مضرات آن نداریم. در ادامه می توانید با فهرست سبزیجات و میوه هایی که نباید به صورت آبمیوه مصرف شوند، آشنا شوید.

کلم بروکلی

حاوی مقادیر زیادی ویتامین C است. از همین رو خیلی از افراد برای لاغری و ویتامین رسانی به بدن از ترکیب کلم بروکلی در آبمیوه های خود استفاده می نمایند. باید بدانید که مصرف آب کلم بروکلی موجب ایجاد اختلال در هضم و بعلاوه ایجاد و گرفتگی عضلات می گردد. افرادی که به مبتلا هستند، نباید به هیچ عنوان از آب کلم بروکلی یا انواع دیگر کلم استفاده نمایند.

آووکادو

علیرغم برای بدن اما آووکادو میوه ای است که آب زیادی ندارد و از همین رو اصلاً برای تهیه آبمیوه مناسب نیست. اگر قصد دارید تهیه کنید، می توانید مقداری آووکادو نیز به آن اضافه کنید.

سیب کامل و با هسته

سیب یک میوه فوق العاده برای آبگیری است. اما باید بدانید که آبگیری سیب آن هم با هسته های آن به هیچ عنوان کار درستی نیست. دانه سیب حاوی آمیگدالین است که در صورت متابولیزه شدن می تواند سمی باشد.

کلم پیچ

کلم پیچ از آن دسته از سبزیجاتی است که به علت وجود اگزالات برای افراد مبتلا به سنگ کلیه مضر است. بنابراین اگر به سنگ کلیه مبتلا هستند و یا در دسته افراد مستعد به این بیماری قرار دارید، بهتر است به هیچ عنوان از آب کلم پیچ در آبمیوه های خود استفاده نکنید.

بیشتر بخوانید: 12 ماده غذایی سنگ کلیه ساز

گلابی

شاید خیلی از مردم آب گلابی مصرف می نمایند، اما باید بدانید که گلابی حاوی ماده ای به نام سوربیتول است که غیرقابل هضم است و موجب ایجاد اسهال می گردد. بنابراین اگر ندارید، بهتر است خوردن آب گلابی را فراموش کنید.

آناناس

آناناس حاوی فیبر و ویتامین های زیادی است، اما زمانی که آن را آبگیری کنید، همه فواید آن از بین می رود و تنها قند میوه باقی می ماند. بنابراین بهتر است آناناس را بدون آبگیری مصرف کنید.

ریواس

ریواس حاوی فیبر است و آب زیادی ندارد. از طرف دیگر برگ این گیاه سمی است و نباید مصرف گردد. پس بهتر است از ریواس به شکل های دیگر و برای تهیه غذا بهره ببرید.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه شربت ریواس

موز

موز میوه کم آبی است و از همین رو یک میوه فوق العاده برای تهیه انواع اسموتی است. بنابراین اگر دوست دارید یک آبمیوه خوشمزه بخورید، قطعاً اضافه کردن موز نمی تواند گزینه مناسبی باشد و بهتر است برای تهیه اسموتی به جای آبمیوه استفاده گردد.

سوالات متداول

کدام آبمیوه ها در فهرست آبمیوه هایی که نباید با هم ترکیب کرد قرار دارند؟

اگر می خواهید بدانید خوردن کدام میوه ها با هم ممنوع است بهتر است به هیچ عنوان آب پرتقال و هویج، پاپایا و لیمو، گواوا و موز، لیمو و انبه را با هم ترکیب نکنید.

آیا ترکیب آب پرتقال و موز خوب است؟

موز از آن دسته میوه هایی است که آب زیادی ندارد و از همین رو برای تهیه آبمیوه مناسب نیست. بهتر است آب پرتقال را به صورت مجزا مصرف کنید.

ترکیب آب پرتقال و هویج ضرر دارد؟

ترکیب هویج و پرتقال با هم به هیچ عنوان مناسب نیست. مصرف هم زمان آب پرتقال و هویج می تواند موجب بروز مسائل گوارشی مثل سوزش سر دل، رفلاکس معده و حتی مسائل کلیوی گردد.

منابع: vegkitchen، thespruceeats، cookist، ecipes.timesofindia

منبع: افق کوروش

به "8 آبمیوه ???? که نباید با هم ترکیب کرد ، سبزیجات ممنوعه در آبمیوه ها" امتیاز دهید

1 کاربر به "8 آبمیوه ???? که نباید با هم ترکیب کرد ، سبزیجات ممنوعه در آبمیوه ها" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 آبمیوه ???? که نباید با هم ترکیب کرد ، سبزیجات ممنوعه در آبمیوه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید