3 مرکز نوآوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر افتتاح شد

به گزارش بانه مارکت به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، مراکز نوآوری مهندسی پلیمر و رنگ، مهندسی هوافضا و عمران و محیط زیست دانشگاه صنعتی امیرکبیر امروز با حضور دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و دکتر سید احمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر افتتاح شد.

3 مرکز نوآوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر افتتاح شد

دکتر سید احمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حاشیه این مراسم گفت: ایجاد مراکز نوآوری و فناوری از دو سال گذشته در دانشکده های دانشگاه شروع شد. فعالیت این مراکز جدا از فعالیت های مربوط به برج فناوری ابن سینا و برج فناوری شماره 2 دانشگاه است.

وی اضافه کرد: برج های فناوری در حاشیه دانشگاه خیلی مفید هستند اما برنامه داشتیم در دل دانشگاه نیز مراکز فناوری داشته باشیم تا اساتید و دانشجویان بیشتر در این حوزه فعالیت نمایند.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه این مدل در هیچ دانشگاهی پیاده سازی نشده و دانشگاه صنعتی امیرکبیر اولین دانشگاه در کشور است که این مدل را اجرایی نموده است، گفت: با افتتاح این 3 مرکز درحال حاضر 9 مرکز نوآوری و فناوری در دانشکده های دانشگاه راه اندازی شده است که برنامه داریم در دیگر دانشکده ها نیز این مراکز راه اندازی شوند.

وی اعلام نمود: در این مراکز فعالیت های مربوط به پیش رشد انجام می گردد پس از آن در برج فناوری ابن سینا و برج فناوری شماره 2 دانشگاه شرکت های دانش بنیان شکل می گیرند و پس از اینکه شرکت های دانش بنیان به بلوغ لازم رسیدند جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی انجام می گردد که تا به امروز نیز چندین سرمایه گذار خصوصی برای این فعالیت اعلام آمادگی نموده اند.

معتمدی با بیان اینکه موضوع تامین فضای پردیس نوآوری و فناوری دانشگاه درحال پیگیری است، گفت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای راه اندازی مراکز فناوری دانشکده های این دانشگاه یاری های خوبی داشته به نحوی که فضای فیزیکی و بخشی از نیازها از سوی دانشگاه تأمین و تجهیز مراکز با یاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری صورت گرفته است.

وی ادامه داد: سال جاری در قراردادهای صنعتی چهار برابر سال گذشته قرارداد منعقد شده است که نشان می دهد ما با موفقیت به سمت دانشگاه نسل سوم و تأثیرگذاری در گردش مالی کشور حرکت نموده ایم. هم اکنون 298 شرکت دانش بنیان در این دانشگاه فعالیت می نمایند. تا انتها اردیبهشت 1400 دومین برج فناوری دانشگاه نیز با حمایت معاونت علمی راه اندازی می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "3 مرکز نوآوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 مرکز نوآوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید