21 هزار میلیارد تومان هزینه ماهانه بیمه شدگان تامین اجتماعی

به گزارش بانه مارکت، مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی گفت: ماهانه بطور میانه 21 هزار میلیارد تومان برای خدمت رسانی تأمین اجتماعی به مستمری بگیران، بیمه شدگان و جامعه هدف هزینه می شود.

21 هزار میلیارد تومان هزینه ماهانه بیمه شدگان تامین اجتماعی

به گزارش بانه مارکت به نقل از خبرگزاری مهر، علی جهانی، با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی به نام بزرگ ترین و گسترده ترین بیمه گر اجتماعی، 45 میلیون نفر از جمعیت کشور را تحت پوشش دارد، افزود: سازمان تأمین اجتماعی خدمات متنوع و گسترده خود را در حوزه های درمانی و بیمه ای در قالب تعهدات کوتاه مدت و بلند مدت ارائه می دهد.

وی با اشاره به اینکه اندازه هزینه های خدمات ماهانه این سازمان نسبت به سال گذشته 10 هزار میلیارد تومان افزایش داشته است، اظهار کرد: برای اجرای مرحله دوم متناسب سازی حقوق بازنشستگان، سازمان تأمین اجتماعی همواره تلاش کرده است تا خدمات بهتری را به مستمری بگیران که از اولویت های اصلی این سازمان هستند، ارائه دهد.

جهانی با بیان اینکه پنج ایستگاه کاری مؤثر با کارفرمایان مورد توجه، بازنگری، اصلاح و تقویت قرار گرفته است افزود: شفافیت سازی، بهبود روش ها، مقررات زدایی و پاسخگویی در موارد 28، 38، 47، 50، 42، 43 و 44 قانون تأمین اجتماعی تقویت و توسعه پیدا کرده است.

وی به مسائل و چالش های کارفرمایان در حوزه بیمه ای اشاره کرد و گفت: معاونت فرهنگی و اجتماعی و امور استان ها به نام کانال ارتباطی و وکیل مدافع شرکای اجتماعی در پی تسهیل ارتباط، ارتقا سطح شفاف سازی و پاسخگویی می باشد و مسائل کارفرمایان را پیگیری و حل و فصل خواهد کرد.

جهانی با بیان اینکه تحقق فعالیت های سازمانی با تکیه بر مشارکت و موضوع شرکای اجتماعی در گروه های بیمه شدگان، کارفرمایان و مستمری بگیران میسر شده که ما را در رسیدن به اهداف کلان سازمان یاری می کند خاطر نشان کرد کارفرمایان همواره به منزله اصلی ترین منبع تأمین کننده بودجه سازمان و تلاشگران عرصه عمل و اجرا دارای جایگاه ویژه ای هستند که نقش اثر گذاری در جامعه ایفا می کنند.

مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی برای تحقق برنامه هایش باید سه گام را عملیاتی کند، افزود: گام اول شفاف سازی؛ گام دوم مقررات زدایی و گام سوم پاسخگویی و تسهیل فرایند ها است.

وی با بیان اینکه توانمندی این سازمان در گرو مشارکت سه ضلع اصلی کارفرمایان، کارگران و دولت شکل می گیرد اذعان کرد: سازمان تأمین اجتماعی باید در توسعه و تقویت تعاملات دوسویه و ارتباط خود با مجموعه کارفرمایان به نام ذی نفعان و شرکای اجتماعی به شکل مستمر و پویا گام های مثبت و مطلوبی را بر داشته و در اخذ مطالبات این عزیزان تلاش کند.

جهانی با تأکید بر اینکه شرکای اجتماعی به ویژه کارفرمایان از اولویت های اصلی سازمان تأمین اجتماعی است، گفت: شناسایی مسائل، نقطه نظرات و دستیابی به راه چاره های اجرایی این حوزه از اهم فعالیت های اداره کل فرهنگی و اجتماعی است تا اندازه رضایتمندی مخاطبان افزایش یابد.

وی با بیان اینکه نحوه پاسخگویی با کارفرمایان و مخاطبان این سازمان باید اصلاح شود و در راستا صحیح قرار بگیرد تا بسیاری از مسائل بر طرف شود گفت: توسعه تعامل دو سویه و تشریک مساعی با تشکل های کارفرمایی، کارگری و بازنشستگی از اهم برنامه های این اداره کل است.

جهانی با بیان اینکه با برگزاری دوره های آموزشی می توان آگاهی کارفرمایان، پیمانکاران از قوانین و مقررات این سازمان را ارتقا داد و مواردی که باعث بروز مسائلی از جمله جرایم بیمه ای، خسارات مالی و متعاقب آن نارضایتی و اختلاف بین کارفرما، پیمانکار، کارگران و سازمان می شود را حل کرد یاد آور شد: این دوره های آموزشی به منظور آشنایی کارفرمایان و پیمانکاران با قوانین و مقررات تأمین اجتماعی بوده که نسبت به تکالیف و حقوق خود آگاهی پیدا کنند.

منبع: جام جم آنلاین

به "21 هزار میلیارد تومان هزینه ماهانه بیمه شدگان تامین اجتماعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "21 هزار میلیارد تومان هزینه ماهانه بیمه شدگان تامین اجتماعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید