چرا کشتی حسن یزدانی و دیوید تیلور را نباید از دست داد؟

به گزارش بانه مارکت، مسابقات جهانی کشتی آزاد از روز شنبه 10 مهرماه به میزبانی اسلو نروژ شروع می گردد. یکی از مسابقاتی که از حساسیت زیادی برخوردار است و اتحادیه جهانی کشتی هم در گزارشی به آن اشاره نموده، احتمال رویارویی حسن یزدانی و دیوید تیلور در فینال وزن 86 کیلوگرم برای چهارمین بار است.

چرا کشتی حسن یزدانی و دیوید تیلور را نباید از دست داد؟

سایت Flowrestling در گزارشی به تحلیل این مسابقه با تیتر چرا نباید چهارمین مبارزه یزدانی و تیلور را از دست بدهیم؟ پرداخت. در این گزارش آمده است: بسیاری از مردم می گویند این یک رقابت نخواهد بود چرا که تیلور با رجحان در 3 مبارزه از حریف ایرانی خود پیش است، اما در اینجا باید بگوییم این یک مبارزه حساس است و نباید تماشای آن را از دست داد.

مبارزه ای متفاوت در توکیو

2 مسابقه اول یزدانی و تیلور تقریبا مشابه هم بود، اما در المپیک توکیو مبارزه متفاوتی را شاهد بودیم. یزدانی توانست سرعت مسابقه را به خوبی کنترل کند، اما در 20 ثانیه پایانی تیلور پیروزی را از آن خود کرد.

با توجه به اینکه مبارزه سوم دو کشتی گیر خیلی بهم نزدیک بودند وقتی به اسلو می رویم سوالات زیادی مطرح می گردد اینکه آیا بار چهارم برای یزدانی جذابیت دارد؟ به هر حال شکست دادن یک کشتی گیر 4 بار پیاپی بسیار سخت است.

هر 2 کشتی گیر چه برنامه هایی را انجام خواهند داد؟ آیا یزدانی سعی می نماید همان برنامه قبل را اجرا کند یا در شرایط بهتری است و حملات دیرهنگام را متوقف می نماید؟ آیا یزدانی حتی می تواند در مبارزه چهارم هم آنقدر نزدیک به تیلور باشد؟

ایران تیم شایسته ای را به نروژ می آورد، اما مسابقه واقعی در نروژ بین ایالات متحده و روسیه خواهد بود و احتمالاً این رقابت بهم نزدیک است بنابراین برد دیوید تیلور در روز دوم واقعاً می تواند در تیم آمریکا تاثیرگذار باشد.

رقابت های تاریخی در اسلو

پیش از این به کشتی سعدله یف و اسنایدر اشاره شد؛ این رقابت ها تاریخی هستند، موضوعاتی که هواداران کشتی مدت ها در خصوص آن بحث خواهند کرد. می دانیم که تیلور مقابل یزدانی 3 بر صفر برنده است، اما فراموش نکنیم یزدانی طلای المپیک و 2 طلای دنیا را در کارنامه دارد. صرف نظر از سابقه، این 2 ورزشکار از بزرگترین کشتی گیران هستند که کشورشان معرفی نموده و کشتی آن ها در بالاترین سطح است.

منبع: فرارو

به "چرا کشتی حسن یزدانی و دیوید تیلور را نباید از دست داد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا کشتی حسن یزدانی و دیوید تیلور را نباید از دست داد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید