رقیب حسن یزدانی برای حضور در قهرمانی دنیا

به گزارش بانه مارکت، رقابت های 5 وزن نخست کشتی آزاد جام تختی با معرفی نفرات برتر در تنکابن به خاتمه رسید و چهره مدعیان پوشیدن دوبنده تیم ملی در راه چرخه انتخابی تیم ملی برای حضور در رقابت های قهرمانی دنیا معین شد.

رقیب حسن یزدانی برای حضور در قهرمانی دنیا

در جریان رقابت های برگزار شده فینال 5 وزن نخست این رقابت ها، احمد محمدنژاد جوان کشتی گیر با آتیه مشهدی و دارنده مدال برنز امید های دنیا 2021 در یک مبارزه دیدنی با نتیجه 3 بر 2 از سد علیرضا سرلک نایب قهرمان بزرگسالان دنیا 2021 گذشت تا مدعی اصلی دوبنده تیم ملی در مسابقات دنیای بزرگسالان 2022 گردد. مبارزات محمدنژاد جوان در این رقابت ها مورد استقبال کارشناسان و تماشاگران حاضر در سالن نهاده شد تا جایی که معتقد بودند کشتی آزاد ایران پس از سال ها در سبک وزن به یک مهره آینده دار و قابل اتکا رسیده است.

محمدنژاد جوان در مبارزه نخست خود برابر علیرضا گودرزی دارنده مدال نقره جوانان دنیا با نتیجه قاطع 10 بر صفر به پیروزی رسید، سپس مقابل مانئول خندزرتسیان از ارمنستان 3 بر یک پیروز شد و در نیمه نهایی نیز 3 بر یک رضا مومنی نفر نخست مسابقات قهرمانی کشور را از پیش رو برداشت.

در فینال وزن 65 کیلوگرم، مرتضی قیاسی نماینده ایران در المپیک توکیو به مصاف وازگن توانیان دارنده مدال نقره زیر 23 سال دنیا 2021 و نمایند6 ارمنستان در المپیک توکیو رفت و در شرایطی که در میان تشویق بی امان تماشاگران از حریف خود پیش بود در نهایت با نتیجه 5 بر 3 بازنده شد و به عنوان نایب قهرمانی جام تختی رسید.

در مبارزه فینال وزن 74 کیلوگرم، محمدصادق فیروز پور دارنده مدال های نقره زیر 23 سال دنیا 2021 و برنز جوانان دنیا 2019 برابر حامد رشیدی دارنده مدال برنز بزرگسالان آسیا 2017 با نتیجه نزدیک یک بر یک صاحب فزونی شد.

اما در فینال وزن 86 کیلوگرم، علیرضا کریمی آزادکار شاخص ایران و دارنده مدال های نقره و برنز دنیا برابر هادی وفایی پور با نتیجه قاطع 6 بر صفر به فزونی رسید و عنوان قهرمانی جام تختی را از آن خود کرد.

کریمی سال گذشته در دو تورنمنت ایتالیا و لهستان به ترتیب صاحب مدال های نقره و برنز در وزن 97 کیلوگرم شد. او آخرین بار برای تیم ملی در مسابقات قهرمانی دنیا 2019 به میدان رفت که به مدال نقره وزن 92 کیلوگرم رسید، اما حالا بار دیگر به وزن 86 کیلوگرم بازگشته و با قهرمانی در جام تختی برای رسیدن به دوبنده تیم ملی در مسابقات قهرمانی دنیا، سد محکمی به نام حسن یزدانی را در پیش دارد.

کریمی آخرین بار در رقابت های بین المللی، در سال 2018 در وزن 86 کیلوگرم کشتی گرفت، وی سپس به وزن 92 کیلوگرم آمد و در دنیای 2019 قزاقستان پیروز به کسب مدال نقره شد. کریمی برای المپیک توکیو به وزن 97 کیلوگرم رفت، اما نتوانست صاحب دوبنده تیم ملی گردد. او اسفند سال گذشته پس از 4 سال بار دیگر به وزن 86 کیلوگرم بازگشت و در مسابقات انتخابی جام تختی به عنوان قهرمانی رسید.

اما در جریان آخرین رقابت 5 وزن نخست جام تختی، مجتبی گلیج دارنده مدال برنز بزرگسالان دنیا 2021 و 2 مدال طلای امید های دنیا در میان تشویق بی امان همشهریان خود در فینال وزن 97 کیلوگرم مقابل امیر علی آذرپیرا قهرمان زیر 23 سال دنیا 2021، به روی تشک رفت و در خاتمه به سختی و با نتیجه 2 بر یک به فزونی رسید و قهرمان شد.

نتایج ملاقات های فینال 5 وزن نخست به توضیح زیر است:

57 کیلوگرم: احمد محمدنژاد جوان 3 - علیرضا سرلک 2،

65 کیلوگرم: مرتضی قیاسی 3 - وازگن توانیان (ارمنستان) 5،

74 کیلوگرم: محمدصادق فیروزپور یک (برنده) - حامد رشیدی یک

86 کیلوگرم: علیرضا کریمی 6 - هادی وفایی پور صفر

97 کیلوگرم: مجتبی گلیج 2- 1علی آذرپیرا

رقابت های 5 وزن دوم نیز امروز (آدینه) برگزار می گردد.

منبع: فرارو

به "رقیب حسن یزدانی برای حضور در قهرمانی دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رقیب حسن یزدانی برای حضور در قهرمانی دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید