وام ازدواج هم بدون ضامن می گردد؟

به گزارش بانه مارکت، وام بدون ضامن؛ یکی از جدیدترین اتفاقات این روزها در حوزه تسهیلات. قرار بر این شده تا بانک ها موظف شوند بدون ضامن تا 100میلیون تومان تسهیلات دهند. پیش از این نیز یکی از مسائل وام گیرندگان همین بود: داشتن ضامن کارمند برای دریافت تسهیلات.

وام ازدواج هم بدون ضامن می گردد؟

حال این قانون برای وام های زیر 100میلیون تومان حذف شده است. یکی از وام هایی که درخواست زیادی برای آن وجود دارد، وام ازدواج است. اما آیا وام ازدواج هم بدون ضامن خواهد شد؟

ارکانی در پاسخ به این سوال که آیا دریافت وام ازدواج هم بدون ضامن خواهد شد، گفت: طی صحبت هایی که با معاون بانک و بیمه وزارت اقتصاد داشتم، ابلاغیه مربوط به نوع تسهیلات نیست بلکه مربوط به تسهیل شرایط ضمانت وام هاست.

وی ادامه داد: در صورتی که فرد کارمند دستگاه دولتی و اجرایی باشد دیگر لازم نیست کسی را معرفی کند و برای وام های مربوط به ازدواج نیز تا 100میلیون به ضامن نیازی نیست. در واقع اصل قضیه این است که فردی که قصد دریافت تسهیلات دارد و خودش هم کارمند باشد، تنها یک تاییده کسر از حقوق کافی است و دیگر نیازی نیست که فرد ضامن معرفی کند.

اما نکته ای که در اینجا مطرح می گردد این است که در سال آینده احتمالا مبلغ وام ها افزایش می یابد و با افزایش مبلغ وام ها این شرط 100میلیون نیز باید تغییر کند. ارکانی در پاسخ به این سوال که آیا در این رابطه فکری شده است شرح داد: قاعدتا باید چنین باشد و رقم 100میلیون نیز افزایش یابد. اما وزارت اقتصاد باید این سوال را پاسخ دهد و ممکن است نظر آنان متفاوت باشد.

بنابر آنچه ارکانی گفت، احتمالا سال جاری افرادی که قصد دریافت وام ازدواج دارنند، بتوانند وام ازدواج بدون ضامن دریافت نمایند؛ البته اگر مانع تراشی نگردد؛ زیرا فارغ از بحث اینکه آیا وام بدون ضامن پرداخت می گردد یا خیر، بعضی می گویند بعضی از بانک ها سال جاری وام ازدواج نمی دهند. حالا باید دید در نهایت وزارت اقتصاد چه خواهد نمود و آیا وام ازدواج نیز برای جوانانی که قصد تشکیل زندگی دارند، بدون ضامن خواهد شد یا خیر.

البته نباید فراموش کنید حتی اگر وام ازدواج بدون ضامن باشد، برای همه اینگونه نخواهد بود و تنها افرادی می توانند وام بدون ضامن بگیرند که شرایطی که پیشتر برای دریافت وام بدون ضامن عنوان شد را داشته باشند.

منبع: اقتصادآنلاین

منبع: تجارت نیوز

به "وام ازدواج هم بدون ضامن می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وام ازدواج هم بدون ضامن می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید