مصرف شیر عمر را کوتاه می نماید

به گزارش بانه مارکت، نتایج یک آنالیز جدید که در آلمان اجرا شده نشان می دهد بر خلاف تصورات قبلی مصرف مداوم شیر بر روی سلامت انسان اثرات منفی دارد و حتی عمر را کوتاه می نماید.

مصرف شیر عمر را کوتاه می نماید

به گزارش بانه مارکت، اگر چه مصرف خود شیر به حفظ سلامت انسان یاری نمی کند، اما مصرف محصولاتی مانند ماست و کفیر که با تخمیر شیر به دست می آیند می تواند به حفظ سلامت انسان ها یاری کند.

یافته های مذکور حاصل سال ها تحقیق و آنالیز در خصوص اثرات مصرف شیر پاستوریزه حیوانات بر روی سلامت انسان هاست که نشان می دهد خود این شیر برای سلامتی مفید نیست، اما محصولات تخمیری به دست آمده از شیر اثرات مفیدی برای بدن دارند.

با توجه به میزان مصرف بالای شیر در کشور سوئد برای انجام این پژوهش از داده های موجود در این کشور استفاده شده است.

قبلا پژوهش هایی در این زمینه در سوئد اجرا شده بود که نشان می داد بین مصرف شیر پاستوریزه و مرگ و میر در این کشور رابطه ای وجود دارد.

در عین حال ثابت شده بود باکتری های مفید موجود در محصولات تخمیری به دست آمده از شیر به حفظ سلامت انسان یاری می نمایند.

تحقیق تازه که از این آدرس در دسترس است، نشان می دهد مصرف شیر پاستوریزه باعث افزایش نوعی مجموعه پروتئینی در بدن موسوم به mTORC1 می گردد که سلسله واکنش های ناشی از فعالیت های آن در بدن به کاهش عمر انسان می انجامد.

در مقابل محصولات تخمیر شده مانند ماست حاوی باکتری های اسید لاکتیک است که بعضی عناصر نامطلوب موجود در شیر برای بدن مانند mTORC1 و نیز اگزوزوم ها و گالاکتوز را از بین می برد.

پیش از این آنالیز های مستقل دیگری نشان داده بود مصرف بیش از حد شیر موجب افزایش خطر ابتلا به سرطان پستان می گردد.

منبع: فارس

منبع: جام جم آنلاین

به "مصرف شیر عمر را کوتاه می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصرف شیر عمر را کوتاه می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید