مراحلی ساده، جهت تهیه ژل آلوئه ورا در منزل

به گزارش بانه مارکت، کنده کاری ها یا حکاکی های سنگی از گیاه آلوئه ورا که به قدمت 6000 سال می رسند، در مصر کشف شده اند که در آنجا بنام گیاه جاودانگی خوانده می شوند.

مراحلی ساده، جهت تهیه ژل آلوئه ورا در منزل

نویسنده: حمید وثیق زاده انصاری

منبع:راسخون

کنده کاری ها یا حکاکی های سنگی از گیاه آلوئه ورا که به قدمت 6000 سال می رسند، در مصر کشف شده اند که در آنجا بنام گیاه جاودانگی خوانده می شوند.

ژل آلوئه ورا درمانی عالی برای پوست و مراقبت از مو است. آیا فوق العاده نبود اگر می توانستید خودتان آن را در خانه تهیه کنید؟ تمام آنچه احتیاج دارید، برگهای تازه و رسیده گیاه گلدانی آلوئه ورا است. این مقاله با مراحلی ساده روش آماده سازی این ژل را اسم می کند.

آلوئه ورا گیاه آبداری است بدین معنی که گیاهی است دارای بافتهایی جهت ذخیره سازی آب به طوری که می تواند با شرایط آب و هوایی خشک سازگار باشد. در برگ گیاه، ماده ژله ای مانند شفافی وجود دارد که به آن ژل آلوئه ورا گویند. ژلی که از برگ های این گیاه بیرون کشیده می گردد به طور سنتی به خاطر خواص دارویی آن استفاده می گردد.

چگونه می توان در خانه ژل آلوئه ورا تهیه کرد

آنچه احتیاج دارید

گیاه آلوئه ورا

روغن نارگیل

روغن ویتامین E

اسید سیتریک

لوازم مورد احتیاج جهت آماده سازی

مخلوط کن

ظرف تمیز

مراحل آماده سازی ژل

1. پیش از دست زدن به گیاه آلوئه ورا، دست خود را تمیز بشویید. به این خاطر که مدت بیشتری بتوان از آن استفاده کرد.

2. ابتدا برگ خارجی و بالغ این گیاه را که کاملاً رشد نموده تقریباً از 1 اینچ (تقریباً 3 سانتی متر) به پایین مانده، ببرید. برگ را به حالت قائم نگه داشته و صمغی که از آن بیرون می آید را تخلیه کنید و برگ را بشویید.

3. پوست سبز برگ را بکنید. حتماً لبه های خاردار برگ را پیش از پوست کندن برگ بریده یا قطع کنید.

4. با یک قاشق یا چاقو، ژل درون برگ را بیرون بیاورید.

5. اکنون ژل را به مدت چند ثانیه در مخلوط کن ریخته تا بهم زده گردد و به غلظت یکنواختی برسد. چنانچه بیش از حد ژل مخلوط گردد، قوام و درجه غلظت رقیق و آبکی خواهد شد.

6. برای اینکه ژل اثر بخش تر گردد و بعلاوه بمنظور نگهداری آن، به ازای یک چهارم فنجان ژل آلوئه ورا، می توانید مواد زیر را بدان بیافزایید:

500 میلی گرم پودر ویتامین C

400IU (واحد بین المللی) ویتامین E

1 قاشق غذا خوری روغن نارگیل

ویتامینE و ویتامین Cاز تغییر رنگ ژل جلوگیری نموده و باعث افزایش عمر مفید آن می گردد.

7. به طور متناوب، می توانید مقداری تخم شنبلیله را به مدت یک شب خیسانده و هنگام مخلوط کردن ژل، می توانید دانه خیس خورده شنبلیه را هم به آن اضافه کردن و بهمراه آن در همزن بریزید.

ژل آلوئه ورا جهت درمان شوره سر

این ژل را به موی خود زده و به مدت 15 دقیقه رها کنید. سپس موهایتان را بشویید. می توانید از شامپو استفاده نمایید و یا اگر تمایل ندارید، شامپو نزنید. این کار را جهت حصول برترین نتایج ادامه دهید.

ژل آلوئه ورا و دانه های شنبلیله

همانطور که پیش از این گفتم، می توانید ژل آلوئه ورا را با دانه های شنبلیله مخلوط نمایید. این مخلوط را به موهای خود بزنید. این کار به خلاصی از چربی مو و قارچهای ناخواسته مو یاری می کند. نتیجه حاصله، داشتن مویی زیبا، غیر چسبناک و انعطاف پذیر خواهد بود.

ژل آلوئه ورا را در ظرف پلاستیکی مخصوص مواد غذایی نگهداری نمایید. ترجیحاً آن را در یخچال گذاشته تا مدت زمان بیشتری بتوان از آن استفاده کرد.

استفاده از ژل آلوئه ورا

ژل آلوئه ورا برای درمان سوختگی، آفتاب سوختگی، سرمازدگی، پسوریازیس، تبخال، زخمهای جراحی و زخم بستر بر روی پوست استفاده می گردد.

پکتین، کربوهیدرات محلول در آب موجود در ژل، مانع از فرسودگی بافت ها می گردد. چنانچه این ژل بر روی پوست سر استفاده گردد، می تواند آن را سالم تر ساخته و بعلاوه سودمندی آن در رهایی از شوره سر به اثبات رسیده است. از این رو، ژل آلوئه ورا در تهیه شامپو و نرم کننده ها هم استفاده می گردد.

منبع: راسخون

به "مراحلی ساده، جهت تهیه ژل آلوئه ورا در منزل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراحلی ساده، جهت تهیه ژل آلوئه ورا در منزل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید