قیمت های میلیونی خدمات آرایشگاه های زنانه

به گزارش بانه مارکت، پنج میلیون تومان ناقابل برای اینکه موهایتان را برای عید زیبا کنید، پولی که نزدیک به حداقل حقوق دو ماه یک کارگر است!

قیمت های میلیونی خدمات آرایشگاه های زنانه

در روز های پایانی سال بازار خدمات زیبایی و رنگ مو در آرایشگاه های زنانه حسابی داغ است، آرایشگران مدام تاکید می نمایند وقت اسفند ماه خود را رزرو کنید و در بعضی موارد باید بیعانه هم بدهید.

قدیم تر ها خدمات رنگ موی بانوان تا این مقدار متنوع نبود. یک رنگ ساده داشتیم و نهایتا مش، اما حالا انواع خدمات رنگ مو به افراد ارائه می گردد. آمبره، سامبره، بالیاژ، هایلایت و... تنها بخشی از این خدمات است و متناسب با این تنوع، قیمت خدمات رنگ مو هم بگونه ای بالا رفته که شاید از شنیدن آن تعجب کنید.

اگر سالن های زیبایی بزرگ و گرانقیمت در شهر های بزرگ مانند تهران که گاهی تعرفه خدمات آن ها چند ده میلیون تومانی است را کنار بگذاریم، در آرایشگاه های معمولی برای یک موی ساده نه چندان بلند اگر بخواهید خدمات رنگ مو دریافت کنید بسته به نوع آن باید دو تا سه میلیون تومان کنار بگذارید و اگر مو بلند و پر حجم باشد این قیمت تا پنج میلیون تومان هم بالا می رود.

این قیمت به انواع مواد مصرفی، نوع مو، استفاده از مواد بی رنگ نماینده مو، بلندی مو و برندهای خاص آرایشگاهی دارد و از هیچ قیمتی تبعیت نمی نماید.

خانم رئوفی یکی از افرادی است که در کرمانشاه در زمینه رنگ مو فعالیت دارد و با اشاره به خدمات میلیونی رنگ مو، می گوید: بخش عمده ای از هزینه هایی که بابت رنگ مو اخذ می گردد، پول مواد است.

وی با بیان اینکه اکنون یک تیوپ 150 گرم رنگ مو برند خوب بین 200 تا 300 هزار تومان است، اضافه کرد: رنگ موهای خارجی گران قیمت تری هم داریم که قیمت هر تیوپ آن 500 تا 600 هزار تومان هم هست و طبیعتا اگر این نوع رنگ را بسازید. بخواهد باید بیشتر بپردازد، زیرا گاهی برای موهای خیلی بلند حتی ممکن است دو رنگ هم استفاده گردد.

این آرایشگر یادآور شد: در تکنیک هایی مانند بالیاژ، آمبره، سامبره و ... که گاهی از مواد بی رنگ نماینده استفاده می گردد و یا انواع مش و هایلات قیمت بالاتر می رود، زیرا باید از مواد بی رنگ نماینده مرغوب استفاده کرد تا موی مشتری آسیب نبیند.

به گفته رئوفی، قیمت مواد بی رنگ نماینده مرغوب هم بالاست و یک بسته آن البته برای نوع میانه بین 400 تا 600 هزار تومان قیمت دارد، اما بعضی مواد بی رنگ نماینده بسیار مرغوب خارجی هم هست که بسته 500 گرمی آن 500 تا 700 هزار تومان فروش می رود که البته کمتر استفاده می گردد، مگر برای مشتری هایی که خود آن ها تقاضا دارند.

وی با بیان اینکه آرایشگاه هایی هستند که با مواد مقرون به صرفه قیمت کار می نمایند، اما تعرفه پایین تری دارند، مطرح کرد: البته در این صورت هم مو آسیب جدی می بیند و مشتری ناراضی می گردد و هم دوام رنگ مو بسیار کم خواهد شد و با یک بار شستن از بین می رود.

موضوع دیگری که آرایشگران آن را علتی بر بالا بودن تعرفه خدمات رنگ مو می دانند زمان بر بودن خدمات است که گاهی یک روز کامل طول می کشد و فرد باید تمام مدت سرپا بایستد و روی مو های مشتری کار انجام دهد، به اضافه اینکه کار کردن با مواد شیمیایی در بلندمدت برای سلامتی این افراد هم مشکل ایجاد می نماید.

خانم مرادی هم یکی دیگر از افرادی است که در زمینه رنگ مو فعالیت دارد و با بیان اینکه خدمات رنگ مو نسبت به بسیاری از خدمات زیبایی دیگر زمان زیادی احتیاج دارد، اضافه کرد: برای خدماتی که احتیاج به بی رنگ کردن مو داشته باشد باید یک روز کامل وقت بگذاریم، زیرا در این مدت باید چند بار به مو های مشتری استراحت داد تا دچار آسیب نگردد.

وی ادامه داد: در تمام این مدت کسی که کار رنگ انجام می دهد باید ایستاده کار کند و مدت زیادی هم با مواد شیمیایی در تماس باشد.

به گفته این آرایشگر، اینکه مشتری دقیقا چه رنگی می خواهد نیز دغدغه آرایشگر است و گاهی اگر رنگ درست از آب درنیاید و مورد پسند مشتری نباشد، باید وقت بیشتری بگذاریم تا کار درست گردد.

مرادی معتقد است، با توجه به همه این موارد گرفتن دو، سه میلیون تومان برای رنگ مو قیمت چندان بالایی نیست.

شاید یکی از دلایلی که باعث شده تعرفه خدمات رنگ مو تا این مقدار متغیر و البته بالا باشد، نداشتن قیمت مصوب است.

به گفته رئیس اتحادیه آرایشگران زنانه کرمانشاه، تعرفه خدمات رنگ مو معمولا به صورت توافقی بین مشتری و آرایشگر و با رضایت خود فرد معین می گردد.

فاطمه کندوله در تبادل نظر با ایسنا، با بیان اینکه تعرفه خدمات مو به نوع مواد مصرفی، نوع خدمتی که مشتری می خواهد و خصوصا مقدار موی مشتری بستگی دارد، یادآور شد: برای مو های بلند و پُر که گاهی چند تیوپ رنگ و مواد مصرف می گردد، قیمت ها بالاتر می رود.

وی ادامه داد: به علاوه قیمت مواد رنگی هم تغییر می نماید و می توان این مواد را 700 هزار تومان تا هفت میلیون تومان پول می برد.

آرایشگران آرایشی زنانه علت اصلی بالا بودن قیمت خدمات رنگ مو را بالا رفتن قیمت مواد مورد استفاده می دانستند که از انتخاب آرایشگران خارج از کشور استفاده می گردد: به علاوه خدمات رنگ مو نسبت به خدمات دیگر زمانبرتر است و از همین روورها آن را بالاتر می برد. میرود.

منبع: ایسنا

بانه مارکت وب گردی وبگردی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "قیمت های میلیونی خدمات آرایشگاه های زنانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت های میلیونی خدمات آرایشگاه های زنانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید