قیمت نو مرغ؛ فروش مرغ بالاتر از 60 هزار تومان تخلف است

به گزارش بانه مارکت، چند هفته ای می گردد که قیمت مرغ گرم به صورت غیررسمی افزایش یافته است و حدود 5 تا 10 هزار تومان گرانتر از نرخ مصوب به دست مصرف کنندگان می رسد. این در حالی است که به گفته اتحادیه مرغداران، فروش مرغ بالاتر نرخ مصوب تخلف است.

قیمت نو مرغ؛ فروش مرغ بالاتر از 60 هزار تومان تخلف است

به گزارش ایسنا، مشاهدات میدانی از مغازه های سطح شهر تهران حاکی از آن است که قیمت هر کیلو مرغ گرم کامل به حدود 65 تا 75 هزار تومان رسیده است. این در حالیست که قیمت مصوب مرغ گرم بر اساس اعلام دولت، کیلویی 59 هزار و 800 تومان است.

اگر چه فعالان صنعت طیور و فراورینمایندگان مدعی اند که دولت به آن ها وعده اصلاح قیمت داده است، زیرا قیمت مصوب فعلی بر اساس قیمت تمام شده فراوری نیست و معاون وزیر جهاد کشاورزی نیز در روز های گذشته اعلام نموده که در حال برگزاری جلسه و کار کارشناسی بر روی قیمت مرغ هستیم، ولی هنوز قیمت مصوب به صورت رسمی تغییری ننموده است و به نظر می رسد که قیمت ها به صورت غیررسمی در حال افزایش است.

حبیب اسدالله نژاد - مدیرعامل اتحادیه مرغداران - در این راستا گفت: هنوز دولت قیمت نو را اعلام ننموده، ولی امیدواریم به زودی قیمت نو اعلام گردد. ما قیمت های پیشنهادی خود را به دولت اعلام نموده ایم و منتظر تصمیم نهایی دولت هستیم.

مهدی یوسف خانی- رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی - نیز در پاسخ به چرایی فروش مرغ بیش از نرخ مصوب در مغازه ها با اشاره به اینکه گرانی از مبدا است، گفت: مغازه داران نیز مرغ را گران می خرند که گران می فروشند، ولی در هر صورت گران خریدن و فروختن تخلف است.

وی با تاکید بر اینکه فروش مرغ بالاتر از نرخ مصوب تخلف است اضافه نمود: در حال حاضر قیمت هر کیلو مرغ منجمد در بازار 45 هزار تومان است که بدون محدودیت، مردم می توانند آن را خرید نمایند.

منبع: فرارو

به "قیمت نو مرغ؛ فروش مرغ بالاتر از 60 هزار تومان تخلف است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت نو مرغ؛ فروش مرغ بالاتر از 60 هزار تومان تخلف است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید