شریعتمداری در سرانجام نشست پنج ساعته شورای عالی کار: سال آینده،سال ارزشمندی در جهت افزایش فراوری و صیانت از نیروی است

به گزارش بانه مارکت، وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت : با توافق کارفرمایان و کارگران به افزایش حداقل دستمزد 39 درصد برای سال 1400 رسیدیم.

شریعتمداری در سرانجام نشست پنج ساعته شورای عالی کار: سال آینده،سال ارزشمندی در جهت افزایش فراوری و صیانت از نیروی است

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی محمد شریعتمداری وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در خاتمه نشست پنج ساعته شورای عالی کار برای معین حداقل دستمزد کارگران در سال 1400 گفت: بعد از چندین جلسه مذاکرات دستمزدی بین تشکل های کارگری و کارفرمایی کشور نشست نهایی شورای عالی کار با حضور نمایندگان دولت شامل وزارت امور مالی و دارایی ،وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان ملی استاندارد ایران ،وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و نمایندگان تشکل های کارگری و کارفرمایی با بیش از 5 ساعت مذاکرات مفصل انجام شد و در نتیجه با توافق کارگران و کارفرمایان به افزایش حداقل دستمزد 39 درصدی برای سال 1400 رسیدیم.

شریعتمداری گفت: علاوه بر این حداقل دستمزد برای سایر سطوح مزدی رشد 26 درصدی به اضافه 2میلیون و 483 هزارو 555 ریال ماهانه به تایید شورای عالی کار رسید.

وی اضافه نمود : سایر آیتم های دستمزدی هم افزایش های مختلفی دارند،البته آیتم مربوط به یاری هزینه مسکن منوط به تصویب هیات وزیران است که پیشنهاد آن به فوریت تقدیم هیات وزیران خواهد شد .

وی خاطر نشان کرد : این تصمیم با توجه به توافق جامعه کارگری و کارفرمایی صورت گرفت و فکر می کنم سال آینده، سال خوب و ارزشمندی در جهت افزایش فراوری و صیانت از نیروی کار است.

منبع: خبرگزاری آریا

به "شریعتمداری در سرانجام نشست پنج ساعته شورای عالی کار: سال آینده،سال ارزشمندی در جهت افزایش فراوری و صیانت از نیروی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شریعتمداری در سرانجام نشست پنج ساعته شورای عالی کار: سال آینده،سال ارزشمندی در جهت افزایش فراوری و صیانت از نیروی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید