زیباترین مدل های کابینت 2021 (آشپزخانه، های گلاس)

به گزارش بانه مارکت، تاریخچه کابینت؛ کابینت نخستین بار اشاره به انواعی از کمد و یا قفسه ای داشته است که از آن برای قرار گیری وسایل مختلف استفاده می شده است. جنس این کابینت ها از نوع چوب و فلز بوده اند. کابینت تنها در آشپزخانه استفاده نمی شده است بلکه از آن برای جاهای مختلفی مانند حمام، رختکن و... نیز استفاده می شده است. در قدیم الایام استفاده از کابینت به صورت امروزی مرسوم نبوده است . کابینت هایی که در گذشته استفاده می شده اند بسیار ساده بوده اند. استفاده از کابینت نخستین بار در میان مردم اروپایی رواج داشته است و بعد از آن به سایر کشورها نیز منتقل گشته است.

زیباترین مدل های کابینت 2021 (آشپزخانه، های گلاس)

ایتالیا پیش گام در صنعت کابینت

در ایتالیا در سال هزار و سیصد و نوده اولین بار استفاده از کابینت ها در بین مردم رواج یافت. این وسایل در آن موقع بیش تر حکم وسایل تزئینی را برای زیبا سازی فضای داخلی خانه داشته اند. در آن موقع اشراف زادگان از کابینت ها برای حفظ وسایل گران قیمتی هم چون سکه، ظرف های نقره و ... استفاده می نموده اند. در آن موقع استفاده از کابینت یک وسیله تجملاتی محسوب می شده اند.

استفاده از کابینت در ایران

اولین بار در سده 20 میلادی بود که کابینت به آشپزخانه های ایرانی راه یافت. در آن موقع استفاده از این وسیله به حالت کمد رواج داشته است. این کابینت ها دارای دستگیره هایی نیز بوده اند. جنس کابینت ها ابتدا به حالت چوبی بود اما بعد از گذشت زمانی کابینت هایی که از فلز نیز درست می شده اند کم کم جای خود را در میان کابینت ها پیدا کردند. ولی یکی از مشکلاتی که کابینت فلزی ایجاد می کرد این بود که بعد از مدتی به دلیل آب و رطوبت دچار زنگ زدگی می شده اند.

فرایند تکامل کابینت

بعد از این که انقلابی در سیستم های صنعتی رخ داد. فرایند فراوری کابینت ها به صورت کلی دچار تغییراتی شد. تا پیش از این انقلاب تمام کابینت ها به روشی سنتی مورد فراوری قرار می گرفته اند. همین طور برای ساخت آن ها نیز از ابزارهایی استفاده می شده است که به صورت دستی بوده اند. در نتیجه قیمت این کابینت ها بسیار گران بوده و تعداد زیادی نیز از آن ها وجود نداشته است. اما با ساخت کارخانه های کابینت سازی، قیمت کابینت ها و همین طور فراوری آن ها بالا رفت. تا پیش از این قضیه تنها افرادی که از تمکن اقتصادی برخوردار بوده اند می توانستند کابینت تهیه نمایند ولی امروزه تمام مردم قادر به خرید این وسیله هستند.

ویژگی کابینت فلزی

کابینت فلزی یکی از انواع کابینت آشپزخانه است. این کابینت ها به دلیل این که کابینت های ساخته شده از چوب بسیار گران بوده اند مورد استفاده مردم قرار می گرفته است. پس در نتیجه قیمت کابینت فلزی از سایر کابینت ها ارزان تر بوده است.

کابینت در فرانسه و انگلیس

استفاده از کابینت اولین بار در سده 16 میلادی در بین مردم این دو کشور رواج یافت. کابینت هایی که در فرانسه مورد فراوری و عرضه قرار می گرفته اند بسیار زیبا و شیک بوده اند. فراوری کابینت ها معمولا توسط چوب هایی که قیمت بسیار بالایی داشته اند صورت می گرفته است. در آن موقع برای تزئین کابینت حتی از موادی هم چون موزائیک نیز استفاده می شده است. نوع خاصی از کابینت که از محبوبیت خاصی در انگلیس برخوردار بوده است کابینت هایی بوده اند که در حالت بلند فراوری می شده اند. در این کابینت ها از کشور نیز استفاده می شده است.

انواع کابینت آشپزخانه

کابینت ها می توانند در حالت مدرن و کلاسیک فراوری شوند. انواع مختلف کابینت آشپزخانه در این دو حالت عرضه می گردند. همه کابینت ها در هر سبکی هم که باشند از بدنه و در ساخته شده اند. بدنه ای که قسمت اصلی کابینت آشپزخانه را ایجاد می نماید تقریبا در همه کابینت ها یکی است اما در کابینت می تواند در انواع خیلی مختلفی باشد. در کابینت آشپزخانه می تواند از صفحات خام و به همراه روکش ایجاد شده باشد. در کابینت هایی که برای آشپزخانه فراوری می شوند از نوع MDF است ولی روکش آن می تواند متفاوت باشد. اما گفتنی است که کابینت هایی که از چوب فراوری می شوند دارای بدنه و در چوبی هستند. در این کابینت ویژه تمام قسمت ها از چوب ساخته شده است.

ویژگی کابینت آشپزخانه با روکش چوب

در این نوع کابینت ها قسمت هایی که در معرض دید هستند از صفحات MDF در ترکیب با روکش های چوبی فراوری می شوند. به دلیل این که از ام دی اف در ساخت آن ها استفاده می شود در نتیجه در مقایسه با کابینتی که تماما از چوب ساخته شده باشد قیمت پایین تری دارد. کابینت آشپزخانه ای که از روکش چوب ساخته شده باشد دارای نمای بسیار زیبایی است و ببینده با دیدن آن به یاد طبیعت می افتد. شما می توانید برای پاک کردن این کابینت ها از سرکه ای که در حالت رقیق شده باشد و همین طور آب و مایع های مختلف ظرف شویی بهره ببرید. استفاده از این مواد به هیچ وجه به کابینت آسیبی وارد ننموده و همین طور باعث می شود که ظاهر آن دچار مشکل نشود.

ویژگی کابینت آشپزخانه تمام چوب

کابینت آشپزخانه هنگامی که تنها ازچوب طبیعی ساخته شود دارای قیمت بسیار بالایی خواهد بود. دلیل این امر این است که چوب های بلوط و گردو و چوب هایی از این دست گران هستند. کابینت آشپزخانه چوبی بیش تر در خانه هایی استفاده می شود که از سبک کلاسیک پیروی می نمایند. زیرا چوب یادآوری سبک کلاسیک است. هنگامی که این کابینت فراوری شد برای زیباتر کردن نمای آن از رنگ پلی استر استفاده می نمایند. این نوع همین طور باعث می شود تا دوام کابینت بهتر شود.

ویژگی کابینت های گلاس

کابینت هایگلاس در دسته بندی ها جزو سبک مدرن به شمار می رود. کابینت های گلاس از ترکیب دو ماده ساخته می شود. ماده اول MDF است و ماده دوم که به عنوان روکش استفاهد می شود. ماده دوم از جنس پلکسی گلاس است ولی به دلیل این که قیمت آن زیاد است در نتیجه از این ماده تنها در یک قسمت کابینت استفاده می شود. رویه ای که بر روی کابینت های گلاس قرار می گیرد باعث می شود تا کابینت به صورت درخشان و براق بنظر برسد. کابینت های گلاس جزو جذاب ترین کابینت هایی مورد استفاده در آشپزخانه به شمار می رود.

روکش هایی که بر روی هایگلاس قرار می گیرند به دلیل این که قیمت خوبی دارند در بین افراد بسیار محبوب می باشند. کابینت های گلاس در حالت مدرن دارای رنگ ها و طرح های بسیاری است. در نتیجه گستردگی طیف رنگی، شما می توانید به راحتی رنگ دلخواه خود را انتخاب نمایید. کابینت هایگلاس اگر به رنگ سفید باشد می باعث می شود که روشنایی آشپزخانه بیش تر شود. مخصوصا این کابینت ها قادرند تا به خوبی با سایر رنگ های موجود در آشپزخانه ترکیب گردند.

منبع: فرارو

به "زیباترین مدل های کابینت 2021 (آشپزخانه، های گلاس)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیباترین مدل های کابینت 2021 (آشپزخانه، های گلاس)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید