اختلالات اضطرابی چیست و چه علائمی دارد؟

به گزارش بانه مارکت، اختلالات اضطرابی معمولا بیشتر در دوران جوانی رخ می دهد و معمولا در بچه ها و نوجوانان هم قابل مشاهده است.

اختلالات اضطرابی چیست و چه علائمی دارد؟ همه ما گاهی نگران می شویم، اما اگر این نگرانی آغاز به تاثیر گذاری منفی روی زندگی تان کند ممکن است مشکل اختلال اضطراب داشته باشید. در صورت تشخیص چنین اختلالی باید به یک متخصص مشورت کنید. در این مقاله می خواهم علائم وجود اختلالات اضطرابی را به شما معرفی کنم. این نشانه ها می گویند اختلالات اضطرابی دارید.

نگرانی تان دیگر یاری نماینده نیست

اگر هرگز نگران نمی شدیم هرگز در کارهای زندگی مان عملکرد خوبی نداشتیم. فشاری که از درون خودمان حس می کنیم به ما انگیزه می دهد که وظایفمان در طول روز را انجام دهیم و زندگی مان را روی روال نگه داریم. با این حال نگرانی بیش از حد یکی از نشانه های اختلالات اضطرابی است ک متاسفانه آمار بسیار بالایی بدون اینکه بدانند به آن مبتلا هستند. نگرانی تا حدی خوب است و همانطور که گفتیم مجبورمان می نماید عملکردی بهتر داشته باشیم، اما اگر نگرانی آنقدر زیاد باشد که فلجمان کند و نتوانیم کاری کنیم مشکل ساز خواهد بود. به این فکر کنید که نگرانی تان برایتان مفید است یا از آن ضربه می خورید. اگر ضررش بیشتر از نفعش است نشان از آن دارد که با کاهش نگرانی می توانید زندگی بهتری داشته باشید.

همواره نگران بودید یا به تازگی تحول بزرگی در زندگی تجربه کردید

با اینکه اختلالات اضطرابی می تواند در هر سنی بروز کند، اما بسیاری از محققان برای این موضوع رفتارهایی خاص را در طول زندگی دنبال می نمایند، حتی رفتارهای دوران جوانی. اختلالات اضطرابی معمولا بیشتر در دوران جوانی رخ می دهد و معمولا در بچه ها و نوجوانان هم قابل مشاهده است. افرادی که مبتلا به اختلالات اضطرابی هستند معمولا خود را به عنوان کسانی که زیاد نگران هستند توصیف می نمایند. برای دیگر افراد ممکن است به این شکل باشد که با شرایط کنونی کاملا وفق پیدا نموده اند و هیچگونه اضطراب شدیدی را تجربه نمی نمایند تا زمانی که یک تحول بزرگ برایشان پیش می آید یا عواملل استرس زای دیگری وارد زندگی شان می گردد. بسیاری هستند که پس از مناسبت های بزرگ زندگی مانند شغل نو، بچه دارشدن و یا نقل مکان کردن دچار اختلالات اضطرابی می شوند.

به تازگی رویدادی ناراحت نماینده را تجربه نموده اید

با اینکه بعضی روانشناسان اختلال استرس پس از سانحه را در دسته اختلالات اضطرابی قرار نمی دهند، یک تجربه بسیار منفی یا دلهره آور می تواند تاثیر ویژه ای روی سطح اضطراب یک فرد داشته باشد. حتی اگر به مقدار استرس پس از سانحه شدید نباشد، ممکن است افراد پس از یک رویداد استرس زا دچار نگرانی هایی نو شوند. بعضی افراد پس از یک تصادف رانندگی دیگر نمی توانند جلوی نگرانی خود درباره رانندگی را بگیرند.

یک یا چند حمله عصبی دارید

یک حمله عصبی ضرورتا نشان دهنده وجود اختلالات اضطرابی نیست، چون حمله عصبی پاسخی تکاملی به وحشت شدید است. بسیاری از افراد تعداد حملات عصبی بیشتری از کسانی که دچار اختلال هراس هستند دارند. بسیار مهم است که بدانید حمله عصبی به چه معنا است: برنامه کاملی است از پاسخ جنگ یا گریز شما. شتاب گرفتن ضربان قلب، احساس درد و وحشت شدید در حمله عصبی یک علت خارجی دارد اما اگر شخصی بدون هیچ علت قانع نماینده ای این نشانه ها را تجربه کند و یا فقط ترسش از حمله عصبی باعث این مشکل گردد، ممکن است از اختلالات اضطرابی رنج ببرد.

منبع: سایت مجله سلامت

منبع: راسخون

به "اختلالات اضطرابی چیست و چه علائمی دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختلالات اضطرابی چیست و چه علائمی دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید