چگونه صاحب یک شغل دوم مناسب شویم؟

به گزارش بانه مارکت، شاید با شنیدن شغل دوم یا کار پاره وقت فکر کنیم, یافتن شغل اول به خودی خود سخت است چه برسد به شغل دوم.

چگونه صاحب یک شغل دوم مناسب شویم؟

در خاتمه این مقاله خواهید دید یافتن بهترین شغل دوم پاره وقت میتواند از یافتن عادی ترین شغل اول تمام وقت ساده تر باشد.

همچنین پاسخ سوالات زیر را میخوانید:

  • با داشتن چند ساعت وقت آزاد میتوان یک شغل دوم خوب داشت؟
  • هزینه و درآمد شغل دوم چقدر است؟
  • چقدر مهارت برای داشتن بهترین شغل دوم ضروری است؟
  • آیا میتوان خطر بیکار شدن را حذف کرد؟
  • چگونه شغل دوم یا کار پاره وقت داشته باشم, درحالیکه اصلا زمان آزاد ندارم؟

و در خاتمه

  • برای داشتن بهترین شغل دوم یا کار نیمه وقت به کجا باید مراجعه کرد و چگونه آغاز کنیم؟

1- مدت زمان -با داشتن چند ساعت وقت آزاد میتوان یک شغل دوم خوب داشت؟

برای کارجو

شغل دوم نسبت به شغل اصلی زمان بسیار کمتر از یک روز کاری یا طول یک هفته را احتیاجدارد لذا میتوانیم دو یا حتی چند شغل ساعتی یا نیمه وقت داشته باشیم, این موضوع موجب استفاده بهینه از طول روز, افزایش سطح مهارت در تجربه ای جدید, افزایش امنیت شغلی اقتصادی و به طبع امنیت روانی کارجو میگردد. ساعت های کاری شغل پاره وقت بسیار انعطاف پذیرتر است, لذا افراد بجای داشتن یک شغل اصلی, چند کار نیمه وقت بصورت شغل دوم را ترجیح میدهند

برای کارفرما

معمولا کارفرمایان زمانی به استخدام کارمند پاره وقت احتیاج پیدا میکنند که قادر به صرف زمان کامل یا هزینه زیاد کارمند تمام وقت نیستند, پس یک کارمند نیمه وقت این احتیاج را برطرف میکند, هزینه و زمان کمتر همواره برای کارفرمایان جذاب است بهمین دلیل برآورد میگردد آینده از آن مشاغل نیمه وقت و خانگی باشد.

2- هزینه و درآمد -هزینه و درآمد شغل دوم چقدر است؟

برای کارجو

شغل خانگی یا شغل دوم انتخاب معمولا درآمد کمتری از شغل اصلی دارند, اما همین درآمد موجب پوشش دادن هزینه های ثابت ماهانه خواهدشد. مانند: پرداخت اقساط ماهانه, قبوض و خرید خوراک خانواده و... که در همین مقدار, یاری خرج بسیار خوبی میباشد.

برای کارفرما

هزینه یک کار پاره وقت برای کارفرما قالباً از نصف هزینه یک شغل تمام وقت, کمتر خواهد بود و هزینه های سربار کمتری برای کارفرما خواهد داشت.

3- سطح مهارت -چقدر مهارت برای داشتن بهترین شغل دوم ضروری است؟

برای کارجو

کار پاره وقت میتواند از کمترین مهارت تا کارهای تخصصی با مدرک تحصیلی بالا را شامل گردد, پس میتوان با حداقل مهارت آغاز کرد. البته هستند کارفرمایانی که کارمند با مهارت اندک یا حتی بدون مهارت احتیاج دارند, پس لازم نیست در این موارد شما حتما بهترین باشید و فقط آغاز کار با حداقل ها میتواند شما را صاحب یک شغل دوم مناسب کند. بارها پیش آمده که یک شغل دوم بعد از مدتی و بدلیل افزایش احتیاج توسط کارفرما یا اجرای مناسب کار توسط کارجو تبدیل به یک شغل اصلی برای کارجو شده و کارجو که در ابتدا کار را با حداقل مهارت آغاز نموده بود با آموزش های تجربی حین کار و کسب تجربه تبدیل به یک کارمند حرفه ای در کار خود شده است, که می تواند آن را بعنوان شغل اصلی خود ادامه دهد.

برای کارفرما

یک شغل نیمه وقت یا ساعتی امکان تجربه کار با اشخاص حرفه ای که دستمزدهای بالا دارند را برای کارفرما میسر میکند که در حالت عادی شاید همکاری تمام وقت با اینگونه کارمندان برای کارفرما از منظر اقتصادی به صرفه نباشد.

4- خطر بیکار شدن -آیا میتوان خطر بیکار شدن را حذف کرد؟

برای کارجو

شغل دوم و کار نیمه وقت به هیچ عنوان سخت تر از شغل اصلی یا تمام وقت بدست نمی آید فقط کافیست سری به پرکاران بزنید تا صدها شغل دوم مناسب با شرایط خود را ببینید ضمن اینکه از دست دادن یک شغل دوم شرایط اقتصادی خانواده را با خطر روبرو نمیکند.

برای کارفرما

از آنجا که کار پاره وقت زمان و گاها مهارت به نسبت کمتری احتیاج دارد, همواره اشخاصی هستند که شما بتوانید با ثبت آگهی استخدام رایگان در سامانه ای مانند پرکاران براحتی آنها را جذب کنید.

5- چگونه زمان آزاد برای یک کار پاره وقت ایجاد کنم درحالیکه کار تمام وقت دارم و اصلا زمان آزاد ندارم ؟

فراموش نکنیم, حتی رئیس جمهور هر کشور, حداقل ساعتی بعنوان زمان آزاد در روز دارد و این خودش میتواند آغازی برای انجام یک فعالیت مفید و درآمدزا باشد.

اولین قدم تهیه یک لیست از تمامی کارهاییست که در طول 24ساعت انجام میدهید و ببینید برای هرکدام چقدر زمان, هزینه میکنید و چقدر زمان را میتوانید آزاد کنید.10قدم کاربردی برای مدیریت زمان را در پرکاران بخوانید, آنگاه خواهید دید, در زندگی هر شخص, زمانی های آزاد بسیار وجود دارد. با کمی برنامه میتوانیم همین مقدار کم زمان را به پول تبدیل کنیم.

سوال: مگر دو ساعت در روز چقدر برای من درآمدزاست؟

پاسخ: فرض کنید روزی دوساعت وقت آزاد داریم(با فرض اینکه فقط در آدینه دو ساعت وقت داشته باشید) درهفته میتوانید 14ساعت و درماه 60ساعت و درسال 742ساعت وقت آزاد داریم و اگر میزان حداقل حقوق را برای 8ساعت کار حساب کنیم, حدود هفت میلیون تومان درسال فقط از 2ساعت زمان آزاد خود درآمد خواهیم داشت...!

6- برای داشتن بهترین شغل دوم یا کار نیمه وقت به کجا باید مراجعه کرد و چگونه آغاز کنیم ؟

و اما مهمترین پرسش

از کجا و چگونه برای داشتن شغل دوم خوب می توانم آغاز کنم؟

ابتدا قبل از آن باید بدانیم بهترین شغل دوم یا مناسب ترین کار پاره وقت برایمان چیست؟

شغل خوب مانند کفش خوب است

همانطور که برای هر شخص یک نوع کفش تعیین با جنس و اندازه تعیین راحت است و نمی توان یک کفش را به همه افراد توصیه نمود, در خصوص شغل هم نمی توان یک شغل را بعنوان بهترین شغل معرفی کرد چرا که هر شغل متناسب با توانایی, زمان, علاقه مندی و درآمد می تواند مناسب یا نامناسب باشد.

پس باید برای داشتن شغل دوم مناسب از کجا آغاز کنیم؟

شرط اصلی یک شغل دوم خوب دسترسی داشتن به یک بانک شغلی بروز میباشد که متخصص ارائه آگهی شغل دوم بوده و بتوانید در هر لحظه از بین انتخاب های متعدد و در کمترین زمان تعداد زیادی آگهی شغل دوم را براحتی به شما نمایش دهد تا بتوانید بهترین شغل دوم را که مناسب شرایط شماست انتخاب نمایید.

همچنین شما می توانید برای مشاهده آگهی استخدام شغل دوم, کار پاره وقت و کار در منزل به آدرس وبسایت پرکاران www.porkaran.com مراجعه فرمایید و از صدها آگهی استخدام شغل دوم و مقالات جذاب بدون محدودیت استفاده نمایید.

در خاتمه برای آشنایی بیشتر چند نمونه از آگهی شغل دوم درآمدزا را معرفی میکنیم که با داشتن حداقل مهارت لازم میتوانید بصورت پاره وقت یا کار از راه دور و یا بصورت کار در منزل مشغول به کار شوید. در ضمن برای مشاهده آگهی استخدام در این زمینه ها و زمینه های دیگر میتوانید به سامانه شغل دوم پرکاران مراجعه نمایید:

ساخت انواع مختلف کاورها و روکش وسایل خانه یا عروسک های ساده در منزل, آشپزی در منزل و محل کار, تایپ ده انگشتی, انواع طراحی از راه دور, ادمین صفحات اجتماعی آموزش آنلاین, ساخت شمع های معمولی و معطر یا صابون های خانگی, ساخت گل ها و میوه های تزئینی

منبع: فرارو

به "چگونه صاحب یک شغل دوم مناسب شویم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه صاحب یک شغل دوم مناسب شویم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید