چرا قیمت مرغ در لرستان بعضاً دو برابر می گردد؟

به گزارش بانه مارکت، خبرنگاران/لرستان معاون بهبود تولیدات سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: در مواردی شاهد اختلاف دو برابری قیمت مرغ در استان هستیم.

چرا قیمت مرغ در لرستان بعضاً دو برابر می گردد؟

ناصر نجیب زاده در جمع بانه مارکت با بیان اینکه فعالیت کشتارگاه های استان از شب گذشته به روال عادی بازگشته، توضیح داد: پیش بینی می گردد از امروز روزانه 140 تن گوشت مرغ در لرستان فراوری گردد.

وی در مورد کمبود مرغ گرم در لرستان، اظهار کرد: مشکل کمبود مرغ گرم ناشی از اختلاف قیمت مرغ نسبت به دیگر استان هاست.

نجیب زاده ادامه داد: در مواردی شاهد اختلاف دو برابری قیمت مرغ در استان هستیم و همین امر سبب شد که مرغ فراوری شده از استان خارج گردد.

معاون بهبود فراوریات سازمان جهاد کشاورزی لرستان اضافه نمود: تا دو روز پیش از شروع تعطیلات نوروزی با برنامه ریزی های صورت گرفته، عرضه مرغ در استان مشکل نداشت و سه روز آخر سال روزانه بیش از 350 تن مرغ در لرستان فراوری و توزیع شد ولی اوج مصرف مرغ در ایام نوروز، احتیاج استان را به این ماده خوراکی به روزانه 250 تن رساند.

وی با اشاره به اینکه از تمام ظرفیت کشتارگاه های استان برای فراوری مرغ استفاده شده، اضافه نمود: در چند روز اخیر به دلیل تعطیلی دو روزه کشتارگاه های لرستان، برای برطرف کمبود مرغ اقدام به عرضه مرغ منجمد شد.

نجیب زاده با اشاره به اینکه ظرفیت کشتارگاه های مرغ لرستان بیش از 140 تن است، توضیح داد: فراوری بیش از اندازه باعث فراهم شدن فضا برای سودجویان می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "چرا قیمت مرغ در لرستان بعضاً دو برابر می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا قیمت مرغ در لرستان بعضاً دو برابر می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید