ویروس کرونای فرانسوی هم رسید

به گزارش بانه مارکت، اداره کل بهداشت و درمان فرانسه با صدور بیانیه ای اعلام کرد نوع جهش یافته جدیدی از ویروس کرونا در استان برتاین فرانسه شناسایی شده است.

ویروس کرونای فرانسوی هم رسید

به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه فرانسوی لوموند؛ در این بیانیه آمده است که تحقیقات برای ارزیابی میزان انتقال و شدت موارد ابتلا و مرگ و میر ناشی از آن در حال انجام است. اداره کل بهداشت و درمان فرانسه هشدار داد که نوع جهش یافته جدیدی از ویروس کرونا در این کشور شناسایی شده است.

این روزنامه فرانسوی افزود: مقامات بهداشتی فرانسه در استان برتاین (Bretagne) مواردی شناسایی کرده اند که علائم بالینی همه گیری کووید-19 را داشته، اما تست PCR (آزمایش کرونا) آن ها منفی بوده است.

لوموند شرح داد: تحقیقات اجرا شده از سوی انستیتو پاستور فرانسه، شناسایی این گونه جهش یافته جدید در این کشور را تایید کرده است.

به نوشته لوموند؛ اداره کل بهداشت و درمان فرانسه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که در ارزیابی های اولیه، اطلاعاتی در مورد میزان انتقال و همچنین شدت موارد ابتلا و مرگ و میر ناشی از آن به دست نیامده و تحقیقات پیرامون آن در حال انجام است.

تا به امروز سه گونه انگلیسی، برزیلی و آفریقای جنوبی مهمترین جهش های ویروس کرونا به شمار می فرایند که گرچه به تدریج در اقصی نقاط جهان در حال گسترش اند، ولی به ترتیب اروپا، آمریکای لاتین و آفریقا را بیش از سایر نقاط تحت تأثیر قرار داده اند.

درحالی که با ساخت واکسن های کرونا امید به ریشه کنی این ویروس از سطح جهان بیشتر می شد، سر برآوردن گونه های محلی و جهش یافته این ویروس و میزان سرایت بالا و مقاومت برخی از آن ها در برابر واکسن های موجود موجب نگرانی دولت ها شده است.

براساس آخرین آمار منتشره از سوی تارنمای ورد میترز؛ فرانسه با بیش از چهار میلیون و 78 هزار مبتلا به کووید 19 و بیش از 90 هزار جان باخته ناشی از آن، در رتبه ششم کشور های جهان و رتبه سوم اروپا واقع شده است.

منبع: فرارو

به "ویروس کرونای فرانسوی هم رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویروس کرونای فرانسوی هم رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید