شفیعی ها: رسانه ها به جد به مقوله مسئولیت اجتماعی بپردازند

به گزارش بانه مارکت، یک فعال سیاسی گفت: رعایت پروتکل های بهداشتی برای مقابله با کرونا یک مسئولیت اجتماعی و امری عقلانی و شرعی است.

شفیعی ها: رسانه ها به جد به مقوله مسئولیت اجتماعی بپردازند

محمدحسین شفیعی ها در گفت و گو با بانه مارکت با اشاره به اینکه خداوند انسان را موجودی اجتماعی آفریده است، اظهار کرد: همانطور که انسان در اجتماع حقوقی دارد، مسئولیت هایی هم بر عهده دارد. هیچ انسانی در اجتماع بدون مسئولیت نیست.

وی ادامه داد: مسئولیت اجتماعی مصادیق فراوانی دارد که در خصوص بیماری خطرناک کرونا، مسئولیت اجتماعی عبارت است از رعایت پروتکل های بهداشتی فردی و جمعی. کسی که فکر می نماید چون قوای جسمانی قوی دارد و مسایل بهداشتی را رعایت نمی نماید یا کسی که به کرونا اعتقادی ندارد یعنی به مسئولیت های اجتماعی خود واقف نیست.

این فعال سیاسی اظهار داشت: وقتی همه کارشناسان و متخصصین هشدار می دهند که خطر بیماری جدی است، وظیفه تک تک افراد جامعه این است که مسایل بهداشتی را رعایت نمایند تا از شیوع کرونا جلوگیری گردد. انجام این مسئولیت اجتماعی امری عقلانی و شرعی است و رهبری هم به عنوان فقیه و رهبر جامعه اسلامی به صراحت تاکید نموده اند که تابع تصمیمات ستاد مقابله با کرونا بوده و بیان نموده اند که عزاداران و هیات های عزاداری هم باید طبق دستورالعمل های بهداشتی عمل نمایند.

شفیعی ها در خاتمه با بیان اینکه شیوع موج دوم کرونا به خاطر ضعیف عمل کردن جامعه به مسئولیت های اجتماعی خود بود، اظهار داشت: دولت هم با وجود همه زحماتی که داشت در بعضی موارد مثل بازگشایی ها اشتباه کرد. با این حال مسئولیت اجتماعی مردم اهمیت زیادی دارد و تا زمانی که تک تک مردم رعایت ننمایند، مشکل حل نمی گردد؛ زیرا جامعه مسئولیت سنگینی بر دوش دارد. رسانه ها هم باید به جد به مقوله مسئولیت اجتماعی بپردازند و اهمیت آن را برای مردم تبیین نمایند و همه اقشار جامعه هم موظف به اجرای مسئولیت اجتماعی خود هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "شفیعی ها: رسانه ها به جد به مقوله مسئولیت اجتماعی بپردازند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شفیعی ها: رسانه ها به جد به مقوله مسئولیت اجتماعی بپردازند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید