قهر نکردم، تخلف 600 میلیارد تومانی اپراتورها احراز شده است

به گزارش بانه مارکت، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه هیئت دولت، گفت: گزارش های سال اقتصادی اپراتورها که بر اساس آن اقتصادیات پرداخت می نمایند و به ما گزارش می دهند نشان می دهد که آنها در سال 98 سودهای چند هزار میلیارد تومانی داشته اند.

قهر نکردم، تخلف 600 میلیارد تومانی اپراتورها احراز شده است

وی افزود: شیوع کرونا باعث افزایش مصرف مردم از شبکه های ارتباطی شده است و بر اساس گزارش هایی که وجود دارد در بعضی از ماه ها درآمد آن ها رشد 40 درصدی داشته است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید نمود: هزینه ها اعم از هزینه اداره سایت، امکانات و نیروهای انسانی ثابت است اما درآمد رشد پیدا نموده است، بنابراین ما توجیهی برای افزایش نرخ تعرفه ها نمی بینیم.

آذری جهرمی تاکید نمود: البته بعضی اپراتورها عنوان کردند برای حمایت از محتوای داخلی و رشد پیغام رسان این اقدامات را انجام داده اند، اما باید گفت در تمام مدتی که تعرفه ها افزایش پیدا نموده است نه تنها در مصرف پیغام رسان های داخلی رشدی اتفاق نیفتاده بلکه استفاده از پیغام رسان خارجی نیز با کاهش روبرو نشده است.

وی با طرح این پرسش بنا بر مقررات، چارچوب این اقدام چیست؟، پاسخ داد: بر این اساس این اقدام اپراتورها خلاف مقررات است. یک اختیاری وزارت ارتباطات و سازمان تنظیم مقررات داشت برای برخورد با اپراتورها که سقفش اعمال جریمه دو میلیارد تومانی بود و انجام شد. از دولت درخواست شد که اختیارات بیشتری بدهد و دولت دیروز مصوبه آن را صادر کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: بنابراین اختیار، اگر تا 48 ساعت اپراتورها تعرفه های خود را برنگردانند ما مجاز هستیم که حدود 17 میلیارد تومان در روز برای همراه اول و 11 میلیارد تومان در روز برای ایرانسل اعمال جریمه کنیم.

آذری جهرمی افزود: یک سوال درستی از طرف مردم مطرح می گردد و آن اینکه شما اپراتورها را جریمه می کنید، چه فایده ای به حال ما دارد؟ وضع این جریمه ها برای این است که دولت آنها را ملزم کند، به رعایت مقررات بازگردند و طبیعتاً جریمه های سنگین در نظر گرفته شده تا آنها به قانون بازگردند.

وی افزود: بحث دیگر این است حال که آنها تخلف نموده اند چه برخورد قانونی با آنها می گردد؟ باید اذعان داشت، پرونده به سازمان حمایت ارجاع شد و سازمان حمایت هم در گزارشی در روز گذشته قطعیت گران فروشی اپراتورها را تشخیص داد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات توضیح داد: میزان گران فروشی اپراتورها به مبلغ 600 میلیارد تومان توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور احراز شده است و این آمار به سازمان تعزیرات ارجاع و دادگاه هم برگزار گردید و قطعاً دادگاه هم مطابق با ضوابط خود در شعبه رسیدگی کننده تعزیرات احکامی را صادر خواهد نمود تا کسی جرات نکند خلاف مقررات و در جهت ظلم به مردم در کشور عمل کند.

آذری جهرمی تاکید نمود: در هر صورت این یک اتفاق ناخوشایندی است که افتاده و بازار اپراتورها دولتی نیست و خصوصی و در دست مردم است. ما به طور جدی ناظر این بازار هستیم و با قاطعیت برخورد خواهیم کرد.

وی همچنین در واکنش به طرح موضوع قهر وی در فضای مجازی و بعضی رسانه ها، گفت: قهر کار بچه ها است؛ قهر نکردم. من مدتی بیمار بودم و برای رعایت مسائل بهداشتی در جلسات دولت حضور پیدا نکردم، اما کارها را پیگیری می کردم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "قهر نکردم، تخلف 600 میلیارد تومانی اپراتورها احراز شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قهر نکردم، تخلف 600 میلیارد تومانی اپراتورها احراز شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید