خدمت به هنرمندان کار سختی است

به گزارش بانه مارکت، واقعیت این است که ما اقداماتی را آغاز کردیم و در حال حاضر موسسه هنرمندان پیشکسوت روی یک نظم و روالی قرار گرفته است و مسائل بودجه ای تا حدودی سر و سامان گرفته است.

خدمت به هنرمندان کار سختی است

جملات بالا بخشی از اظهارات نیک نام حسینی پور، مدیرعامل سابق موسسه هنرمندان پیشکسوت است که در حاشیه جشن تولد هنرمندان دی ماهی در گفت وگو با خبرنگار بانه مارکت عنوان شد.

حسینی پور که به تازگی مراسم تودیعش را پشت سرگذاشته است، در گفت وگویی درباره حس و حالش نسبت به خداحافظی با موسسه اظهار کرد: یک حس دوگانه به آدم دست می دهد. به خصوص در حوزه فرهنگ. در حوزه های دیگر ممکن است این حس کمتر باشد اما در حوزه فرهنگ بیشتر کارها دلی و عشقی است و اداری نیست. اگر بخواهید اداری انجام دهید، آن ارتباط و حسی که باید ایجاد نمی گردد.

او ادامه داد: واقعیت این است که در عین حال که خیلی ناراحتیم که از جمع هنرمندان دور می شویم، اما از طرفی بار سنگینی را بر روی زمین می گذاریم. خدمت به هنرمندان کار سختی است و خرسند هستم که این مسئولیت را از دوش من برداشته اند و بر دوش بقیه گذاشته اند. امیداورم این 441 روزی که در خدمت هنرمندان بودم، توانسته باشم یک قدم برای فضای فرهنگ و هنر این مرز و بوم که همواره پر از ستاره بوده است، برداشته باشم.

او با اشاره به اهمیت حفظ میراث هنرمندان پیشکسوت گفت: باز هم تکرار می کنم که ما احتیاج داریم میراث این هنرمندان را میراث بانی کنیم و متأسفانه خیلی اتفاقی در این زمینه نمی افتد. چند بار هم من در این رابطه صحبت نموده ام که هنرمندان خودشان تا زمانی که در قید حیات هستند میراثشان که بخشی از فرهنگ و هنر این مرز و بوم محسوب می گردد را مشخص تکلیف نمایند. متأسفانه ما در این مدت هنرمندان زیادی داشتیم که بعد از درگذشتشان چون میراث بانی نداشتند، معلوم نشد چه اتفاقی برای آثارشان افتاد.

حسینی پور که در شرایط سخت کرونا مسئولیت موسسه هنرمندان پیشکسوت را برعهده گرفته بود، در همین رابطه اظهار کرد: من در زمان سختی این مسئولیت را پذیرفتم. بحث کرونا به شدت بود، مسائل مالی، خاتمه سال دولت و مسائل خود موسسه که وجود داشت. سعی کردیم فضا را آرام کنیم. اقداماتی را با همکاری سازمان ها، نهادها، مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و در رأسش وزیر سابق فرهنگ و ارشاد که نهایت همکاری را با ما داشتند، انجام دادیم. در مدیریتم سعی می کنم صداقت را فدای مدیریت نکنم و اینکه سعی کردم مردم دار باشم. امیدوارم مدیران بعدی نیز این خصلت را داشته باشند.

مدیرعامل سابق موسسه هنرمندان پیشکسوت در آخر به این سوال که عباس عظیمی در چه شرایطی موسسه را تحویل می گیرد؟ این چنین پاسخ داد: واقعیت این است که ما اقدماتی را آغاز کردیم و در حال حاضر موسسه روی یک نظمی قرار گرفته است. ما بانک اطلاعاتی موسسه را تکمیل کردیم که پیش تر در فضای دیگری وجود داشت. کارهای عمرانی موسسه را هم با همکاری شهرداری نسبتا رو به راه کردیم.

او اضافه نمود: دوز سوم واکسن بیشتر هنرمندان پیشکسوت را تزریق کردیم، جشن تولدها آغاز شد و مسائل بودجه ای تا حدودی سر و سامان گرفته است. در حال حاضر یک فضای صمیمی در موسسه وجود دارد. آقای عظیمی از مدیران خوب موسسه بودند و قطعا با اقدمات جدیدی که انجام خواهند داد، ان شاءالله بتوانند دل هنرمندان را بیشتر به دست بیاورند.

به گزارش بانه مارکت، عباس عظیمی که پیش تر موسسه هنرمندان پیشکسوت را تأسیس و مدتی با این سمت خداحافظی نموده بود، حالا پس از گذشت حدود دو سال دوباره به این سمت بازگشته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "خدمت به هنرمندان کار سختی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خدمت به هنرمندان کار سختی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید