رونمایی از نیسان قشقایی هیبریدی نسل نو

به گزارش بانه مارکت، نخستین نسل از نیسان قشقایی 15 سال قبل عرضه شد. کراس اووری که خودرساز مشهور ژاپنی نامش را از ایل قشقایی در ایران گرفت. حالا نیسان قرار است نسل سوم این خودرو را براساس یک پلتفرم تازه و پیشرانه هیبریدی در میانه سال 2022 عرضه کند.

رونمایی از نیسان قشقایی هیبریدی نسل نو

به گزارش بانه مارکت، محبوبیت این کراس اوور در ایران از همان سال های نخست به مقدار ای بالا رفت که پارس خودرو کار مونتاژ این خودرو را در سال 1391 آغاز کرد. هر چند این خط فراوری یک سال بعد به علت تحریم ها جمع شد. از آن به بعد نیز به صورت محدود مدل هایی از نیسان قشقایی وارد ایران شد.

با این حال هنوز مدل هایی از نیسان قشقایی در بازار ایران خرید و فروش می شود. اما تعدادشان کم است و به کارکرده هایی از این کراس اوور محدود می شود که سال ساخت شان به 2009 تا 2016 برمی شود.

اما در خصوص کراس اوور قشقایی نو چه می دانیم؟

کمپانی نیسان خودروی قشقایی مجهز به پیشرانه بنزینی را اوایل سال 2021 میلادی رونمایی کرد. اما آخرین تصاویر درز یافته به سایت های مشهور خودرویی همانند موتور 1 نشان می دهد که نیسان در حال فراوری نیسان قشقایی هیبریدی است. خودرویی که نسبت به نسخه بنزین تفاوت هایی در طراحی و مشخصات فنی دارد.

نیسان قشقایی برقی وارد میدان می شود!

کمپانی ژاپنی نیسان برنامه دارد که تا سال 2030 میلادی 23 مدل خودروی برقی وارد بازار کند. حالا هم به نظر می رسد که نیسان قشقایی برقی نیز یکی از همان 23 مدل است که قرار است در سال 2022 به بازار خودرو برسد.

طبق گزارش موتور 1، نیسان قشقایی هیبریدی e-power به یک موتور بنزینی 1.5 لیتری مجهز است که هماهنگ با یک موتور الکتریکی کار می نماید. مجموع این پیشرانه ها نیز قدرتی معادل 187 اسب بخار با گشتاور 330 نیوتن متر را در اختیار خودرو قرار می دهند.

البته نکته قابل توجه اینجاست که موتور بنزینی به عنوان یک ژنراتور عمل می نماید و تنها انرژی موتور های الکتریکی را تامین می نماید. بدین ترتیب پیشرانه بنزینی به صورت مستقیم نقشی در حرکت خودرو ندارد.

نیسان می گوید این پیشرانه نو به مشتریان این آزادی را می دهد که سوخت گیری نیسان برقی را مانند خودرو های بنزینی انجام دهند. سوختی که قرار است انرژی موتور های الکتریکی را فراهم کند. علاوه بر این، این خودروساز ژاپنی قول داده است که قشقایی e-Power دارای گزینه رانندگی با یک پدال باشد که ما پیش تر در نیسان لیفِ تمام الکتریکی دیده ایم.

در بخش طراحی نیز فرم نسبت به نسخه پیشین تغییر چندانی ندارد. اما چراغ های جلو و عقب، مه شکن ها و شکل آینه بغل تغییر یافته است.

اما در حال حاضر تنها چیزی که از نیسان قشقایی هیبریدی فعلا نمی دانیم، نشان های نو روی درب صندوق این کراس اوور است.

قیمت نیسان قشقایی هیبریدی به چقدر می رسد؟

نیسان هنوز جزئیاتی از قیمت نیسان قشقایی برقی ارائه نداده است. اما به نظر می رسد که این مدل قدر گران تر از نسخه پیشین این محصول باشد.

در حال حاضر نسخه بنزینی و هیبریدی نیسان قشقایی 2021 با قیمت 35 هزار دلار تا 36 هزار و 200 دلار به فروش می رسد.

اما به نظر می رسد که نیسان قشقایی هیبریدی 2022 با پایه قیمتی 38 هزار دلار عرضه شود و تریم های دیگر آن به 40 هزار دلار برسند.

برای هواداران نیسان قشقایی نیز هنوز تغییری در ممنوعیت واردات خودرو ایجاد نشده است. البته در صورتی که این ممنوعیت برداشته شود احتمال قیمت نیسان قشقایی هیبریدی 2022 برای ایرانی ها با حساب تعرفه گمرکی بیش از 2 میلیارد تومان آب می خورد.

تصاویر نیسان قشقایی هیبریدی نو

منبع: فرارو

به "رونمایی از نیسان قشقایی هیبریدی نسل نو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از نیسان قشقایی هیبریدی نسل نو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید