دمای هوای کشور 6 تا 12 درجه کاهش می یابد

به گزارش بانه مارکت، تهران (پانا) - مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، گفت شنبه و یکشنبه (3 و 4 مهر) در اردبیل، و استان های ساحلی دریای خزر کاهش دما بین 6 تا 10 درجه و دوشنبه و سه شنبه (5 و 6 مهر) در شمال شرق کشور کاهش دما حدود 9 تا 12 درجه رخ خواهد داد.

دمای هوای کشور 6 تا 12 درجه کاهش می یابد

به گزارش سازمان هواشناسی، صادق ضیاییان درباره وضع جوی کشور گفت: بر اساس آخرین خروجی مدل های هواشناسی، آدینه و شنبه در برخی نقاط شمال استان های آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، گیلان. مازندران، گلستان، جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان افزایش ابر، بارش باران، رگبار و رعد و برق و افزایش باد شدید موقتی پیش بینی می گردد.

وی اضافه کرد: همین شرایط روز یکشنبه(4مهر) در گیلان، مازندران و گلستان و روز دوشنبه (5مهر) در شرق اردبیل، گیلان و مازندران رخ خواهد داد. سه شنبه(6مهر) در برخی نقاط شمال غرب و سواحل دریای خزر افزایش ابر، بارش باران، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می گردد.

ضابطیان تاکید نمود: امروز (2مهر) در شمال غرب و روز یکشنبه 3 مهر در شمال شرق، جنوب غرب و بخش هایی از مرکز کشور و دوشنبه در نوار شرقی کشور در برخی ساعات سرعت وزش باد افزایش خواهد یافت که خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا در منطقه ها مستعد دور از انتظار نیست.

به گفته وی، شنبه و یکشنبه (3 و 4 مهر) در اردبیل و استان های ساحلی دریای خزر کاهش دما بین 6 تا 10 درجه و دوشنبه و سه شنبه (5 و 6 مهر) در شمال شرق کشور کاهش دما حدود 9 تا 12 درجه رخ خواهد داد.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، ادامه داد: از بعد از ظهر امروز تا یکشنبه دریای خزر و از اواخر وقت شنبه تا دوشنبه خلیج فارس مواج خواهد بود.

وی درباره شرایط جوی مرکز طی دو روز آینده، اظهار کرد: آسمان استان تهران فردا (3 مهرماه) صاف گاهی همراه با وزش باد با بیشترین و کمترین دمای 34 و 22 درجه سانتیگراد خواهد بود. بعلاوه آسمان مرکز در روز یکشنبه (4 مهرماه) صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد شدید در بعدازظهر پیش بینی می گردد و دمای هوا در بیشترین و کم ترین زمان به 33 و 20 درجه سانتیگراد می رسد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "دمای هوای کشور 6 تا 12 درجه کاهش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دمای هوای کشور 6 تا 12 درجه کاهش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید