جرقه فتنه به زودی زده می شود!

به گزارش بانه مارکت، مروری بر حوادث لبنان با ترجمه وحید خضاب به زودی توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر می شود.

جرقه فتنه به زودی زده می شود!

به گزارش گروه فرهنگی بانه مارکت، جرقه فتنه مروری بر حوادث لبنان و شکل گیری بحران داخلی و منطقه ای، ترجمه وحید خضاب به زودی توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر می شود.

اگر کسی اهل دنبال کردن خبرها باشد، حتما دربارۀ کشور کوچک ولی پراهمیت لبنان و اوضاع سیاسی همیشه آشفتۀ این کشور و نبرد محورهای مختلف جهانی بر سر این کشور مطالب زیادی شنیده و می شنود. این روزها هم که باز اوضاع سیاسی لبنان با انفجار بیروت و استعفای دولت و بعضی تظاهرات های خیابانی به هم ریخته و کشور در خلأ سیاسی فرو رفته و از آمریکا گرفته تا فرانسه برای تسلط بر این کشور به میدان آمده اند و در مقابل، جریان مقاومت هم تلاش دارد اهداف آنها را ناکام بگذارد.

اما جریان های سیاسی که امروز در لبنان در مقابل هم صف کشیده اند و شخصیت هایی که هر کدام برای محقق کردن هدف خاصی تلاش می نمایند و صف بندی های منطقه ای و بین المللی ای که در این کشور به چشم می خورد ریشه در حوادث سال های پیش و خصوصا حوادث سال های 2000 تا 2007 دارد. سال هایی که شاهد تحولات چشم گیر سیاسی در جهان و منطقه و لبنان بودیم و امروزِ لبنان، جلوه ای از تحولات آن روزهاست، از فوت حافظ اسد و انتخاب بشار اسد و حوادث 11 سپتامبر و اشغال افغانستان و عراق گرفته تا قطعنامۀ ضد سوری 1559 و ترور رفیق حریری و ترور های زنجیره ای سیاسی در لبنان و تظاهرات های عظیم 8 مارس و 14 مارس و عقب نشینی ارتش سوریه از این کشور و جنگ 33 روزه و قطعنامۀ 1701 و تحولات دیگری که همگی در کنار هم، ریشۀ اوضاع فتنه گون لبنان را شکل داده اند.

کتاب جرقۀ فتنه خاطرات و تاریخ نگاری کریم بقرادونی است که خود در آن دوران، مشاور رئیس جمهور لبنان (امیل لحود) بوده و ضمن حضور مستقیم در جریان حوادث، به اسناد مهمی نظیر صورتجلسات هیئت دولت نیز دسترسی داشته و حاصلِ بخشی از مشاهدات و مطالعاتش، همین کتاب است.

این کتاب از سوی وحید خضاب ترجمه شده و به زودی توسط انتشارات شهید کاظمی روانۀ بازار خواهد شد.

اگر به شناخت اوضاع سیاسی لبنان و فهم ریشۀ بحران های این کشور (و حتی تا حدی آشنایی با ریشۀ بحران سوریه) علاقه مند هستید، خواندن این کتاب دست اول را به شما توصیه می کنیم.

علاقه مندان جهت تهیه این اثر بعد از انتشار می توانند از طریق درگاه اینترنتی nashreshahidkazemi.ir و یا از طریق ارسال نام کتاب به سامانه 3000141441 کتاب را تهیه نمایند

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "جرقه فتنه به زودی زده می شود!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جرقه فتنه به زودی زده می شود!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید