تراکم گاز در تونل ، علت حادثه معدن گیلانغرب اعلام شد

به گزارش بانه مارکت، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه با اشاره به آنالیز کارشناسی که از حادثه معدن گیلانغرب اجرا شده، گفت: علت اصلی این حادثه تراکم گاز در تونل معدن بوده است.

تراکم گاز در تونل ، علت حادثه معدن گیلانغرب اعلام شد

به گزارش بانه مارکت آنلاین به نقل از ایسنا، محسن دارابی اظهارکرد: بر اساس نتایج آنالیز کارشناسی حادثه 13 تیر معدن بیتومین گیلان غرب، تعیین شد دلیل اصلی این حادثه تراکم گاز در تونل معدن و احتمالاً به دلیل نقص در جت فن تونل بوده است.

به گفته این مسئول، نقص جت فن و ایجاد اختلال در فراوری اکسیژن در تونل معدن یک رویداد غیرقابل پیش بینی بوده و ناشی از عدم نظارت نیست.

وی تأکید کرد: هیچ ریزشی در این معدن رخ نداده است.

  • ریزش معدن در روستای سرتیتان گیلانغرب
  • هفت نفر در معدن گیلانغرب دچار گازگرفتگی شدند

وی ادامه داد: این حادثه ساعت 12: 45 دقیقه روز گذشته و در معدن قیر طبیعی هواربزه در گیلان غرب رخ داد.

به گفته رئیس سازمان صمت استان کرمانشاه، از هفت مصدوم این حادثه یک نفر فوت شد، پنج نفر ترخیص شدند و یک نفر در بیمارستان بستری و تحت مداوا است.

دارابی از ورود دستگاه های مختلف برای امدادرسانی در این حادثه قدردانی کرد و اضافه کرد: با دستور مستقیم استاندار استفاده از دو بالگرد برای امدادرسانی به آسیب دیدگان این حادثه داشتیم که کم سابقه بود و اگر این همکاری ها نبود امکان داشت امروز هفت نفر فوتی در این حادثه داشته باشیم.

وی اعلام نمود: دستگاه های مختلف که برای امدادرسانی این حادثه ورود کردند تا ساعت 23 شب گذشته پای کار بودند.

رئیس سازمان صمت استان کرمانشاه اشاره ای هم به شرایط ایمنی سایر معادن استان داشت و اعلام کرد: عمده این معادن ازنظر رعایت موازین ایمنی مسئله ای ندارند، تمام معادن مسئول فنی دارند که گزارش های مربوطه را به صورت ماهیانه برای سازمان صمت ارسال می نمایند و ما نیز نظارت جدی بر شیوه کار در معادن داریم.

منبع: همشهری آنلاین

به "تراکم گاز در تونل ، علت حادثه معدن گیلانغرب اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تراکم گاز در تونل ، علت حادثه معدن گیلانغرب اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید