هکر 16 ساله به حساب 400 نفر دستبرد زد

به گزارش بانه مارکت، یک هکر 16 ساله در شهر اراک که با روش فیشینگ از 400 حساب بانکی سرقت کرده بود، توسط پلیس دستگیر شد.

هکر 16 ساله به حساب 400 نفر دستبرد زد

به گزارش بانه مارکت به نقل از خبرآنلاین، رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی از دستگیری هکری 16 ساله در تحقیقات کارشناسان این پلیس در اراک خبر داد و گفت: این هکر با روش فیشینگ از 400 حساب بانکی سرقت کرده بود.

سرهنگ احسان آنقی اضافه کرد: چندی پیش شهفرایندی اراکی با ارائه مرجوعه قضایی، درخواست رسیدگی به برداشتی غیرمجاز از اطلاعات حساب بانکی اش را به این پلیس ارائه داد و بررسی موضوع در دستور کار قرار گرفت.

او اضافه کرد: در تحقیقات اجرا شده از شاکی مشخص شد که این فرد در یک کانال تلگرامی، برنامه ای را دانلود کرده و برای فعال سازی آن، از طریق این برنامه به یک درگاه اینترنتی هدایت شده و با وارد کردن اطلاعات حساب بانکی اش در این درگاه، بعد از مدت زمانی متوجه برداشت غیرمجاز مبلغ 8 میلیون و 200 هزار ریال از حسابش شده است.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: در فرایند تحقیقات تکمیلی پلیس، عامل این برداشت های غیرمجاز در شهر اراک شناسایی و با هماهنگی اجرا شده با مرجع قضائی این فرد که نوجوانی 16 ساله بود، دستگیر شد.

سرهنگ آنقی با اشاره به اعتراف فرد دستگیرشده به جرایم سایبری خود بیان داشت: با توجه به اسناد و مدارکی که در فرایند رسیدگی به این پفراینده به دست آمده بود، متهم به تبلیغ نرم افزار فیشینگ با عنوان همدم یاب و دیگر عناوین مشابه در شبکه های اجتماعی اعتراف کرد و اذعان داشت با این روش 400 اطلاعات حساب بانکی را سرقت و از وجوه آن برای شارژ حساب خودش در یکی از شرکت های اینترنتی مسافرتی استفاده کرده است.

وی با بیان اینکه امروزه بسیاری از برنامه های غیرمجاز که در فضای مجازی وجود دارند، در واقع طعمه ای از سوی کلاهبرداران هستند، گفت: کاربران مراقب باشند تا به هر برنامه ای که در فضای مجازی تبلیغ می شود، اعتماد نکنند. چون افراد سودجو از طریق این نرم افزارها کاربران را به درگاه های جعلی می کشانند و از آن ها کلاهبرداری می کنند.

منبع: همشهری آنلاین

به "هکر 16 ساله به حساب 400 نفر دستبرد زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هکر 16 ساله به حساب 400 نفر دستبرد زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید