اپلیکیشن وب در ویندوز چگونه عمل می نمایند؟

به گزارش بانه مارکت، برنامه های وب امروزی اکنون به سطحی رسیده اند که عملکرد آن ها تقریباً با نمونه های بومی که مخصوص محیط ویندوز توسعه داده شده اند یکسان است.

اپلیکیشن وب در ویندوز چگونه عمل می نمایند؟

وب اپلیکیشن های پیش رونده (Progressive Web Application یا PWA) در ویندوز بیش از هر زمان دیگری شبیه برنامه های بومی این سیستم عامل شده اند. توسعه دهندگان اکنون می توانند به لطف ویژگی تازهی که به نام Window Controls Overlay که مایکروسافت به تازگی معرفی نموده است، نوار عنوان PWA خود را سفارشی نمایند.

پیش از این، برنامه های وب به ویژگی فوق دسترسی نداشتند؛ اضافه شدن این امکان می تواند به توسعه دهندگان یاری کند تا فضای خالی، تداخل رنگ ها و سایر موارد عجیب و غریبی که در بعضی PWAها مشاهده می گردد را رفع سازند. برنامه های وب اکنون به سطح کامل پنجره برنامه شان دسترسی دارند و فقط دکمه های گوشه سمت راست بالا مثل کوچک کردن برنامه، تحت کنترل آن ها قرار ندارد.

پاتریک بروست، مدیر ارشد برنامه در مایکروسافت در پست وبلاگی خود می نویسد:

اخیراً، با بسیاری از قابلیت های تازه وب در موتور مرورگر کرومیوم و تغییرات رابط کاربری در مایکروسافت اج و ویندوز، وب اپلیکیشن ها واقعاً شبیه برنامه های بومی مایکروسافت به نظر می رسند. درحالی که برنامه های بومی می توانند محتوا را در هر نقطه از پنجره برنامه، از جمله در نوار عنوان نمایش دهند، برنامه های وب نصب شده مجبور هستند با تجربه پیش فرض پیش بروند و از نظر بصری متفاوت باشند. ما خوشحالیم که یک ویژگی تازه PWA را معرفی کنیم که این شکاف را از بین می برد و به محو کردن مرز بین برنامه های بومی و وب سایت ها یاری می نماید.

شاید ویژگی تازهی که مایکروسافت برای وب اپلیکیشن ها معرفی نموده است برای کسی که به طور منظم از این نوع برنامه ها استفاده می نماید چندان تعجب آور نباشد. توسعه دهندگان مایکروسافت اولین بار این ویژگی را در ژانویه 2020 معرفی کردند و آن را به صورت یک نسخه پیش نمایش ارائه دادند. به نوشته ورج، کروم پشتیبانی از Windows Controls Overlay را به عنوان یک ویژگی آزمایشی از ماه آوریل شروع کرد و این قابلیت در ماه آگوست به کروم 105 راه یافت. با توجه به این که کروم و اج هر دو اکنون از این ابزار پشتیبانی می نمایند، به نظر می رسد که این ظاهر تازه برای برنامه های وب احتمالاً گسترده تر خواهد شد.

بروست در بخش دیگری از توضیحات خود گفت:

ما معتقدیم PWAها برای ساخت برنامه های وب دسکتاپ مناسب هستند.

در پست مایکروسافت آمده است که تبدیل وب سایت به برنامه ای که واقعاً شبیه برنامه های بومی دسکتاپ است، هرگز به این آسانی نبوده و استفاده از ویژگی Window Controls Overlay به شما یاری می نماید تا برنامه های دسکتاپی بسازید که برای کاربرانتان بسیار مدرن تر و مجذوب کننده تر به نظر می رسند.

اگر می خواهید درمورد Windows Controls Overlay اطلاعات کامل تری به دست آورید پیشنهاد می کنیم نگاهی به اسناد فنی مایکروسافت و اسناد مرجع MDN داشته باشید. پست وبلاگی مایکروسافت بعلاوه شامل دستورالعمل های دقیق درمورد نحوه استفاده و اجرای این ویژگی است.

بیشتر بخوانید

منبع: THEVERGE

بانه مارکت فضای مجازی دریچه فناوری

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "اپلیکیشن وب در ویندوز چگونه عمل می نمایند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپلیکیشن وب در ویندوز چگونه عمل می نمایند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید