مسافرت بدون زباله؛ طرحی نو از نچرال هبیتیت ادونچرز

به گزارش بانه مارکت، شرکت نچرال هبیتیت ادونچرز در پروژه تازه خود به نام سافاری آمریکا: یلواستون کانتری، میخواهد یک تور 8 روزه بدون زباله به راه بیندازد.

مسافرت بدون زباله؛ طرحی نو از نچرال هبیتیت ادونچرز

نچرال هبیتیت ادونچرز (Natural Habitat Adventures)، یکی از ماجراجویی های بدون زباله دنیا را معرفی نموده که طی آن چهارده مسافر قرار است در سال 2019 در این فعالیت نوآورانه و تازه در پارک ملی یلواستون شرکت نمایند. هدف از این طرح، کاهش زباله هایی است که در طول این مسافرت هشت روزه در سطل های زباله ریخته می گردد تا دیگر احتیاجی به ارسال زباله ها به محل دفن زباله یا کوره زباله نباشد.

این ماجراجویی که سافاری آمریکا: یلواستون کانتری (Safari America: Yellowstone Country) نام دارد، مشابه همان سافاری های متداول یلواستون این شرکت است. شرکت نمایندگان می توانند از نقاط تماشای حیات وحش به صورت سافاری تماشا نمایند و دنبال گرگ ها، خرس ها، گوزن ها و گاومیش کوهان دار بروند، اما این همه ماجرا نیست و نچرال هبیتیت ادونچرز، مسافران را ترغیب می نماید تا 99 درصد از زباله های خود را به وسیله بازیافت، کمپوست، فضولات و استفاده مجدد، به موارد قابل استفاده تبدیل نمایند. برای اینکه مسافران بتوانند به این هدف برسند، یکسری استراتژی در نظر گرفته شده است؛ به عنوان مثال، قرار است وسایلی به مسافران داده گردد که شامل وسایل شخصی با قابلیت استفاده مجدد نظیر بطری آب، لیوان، چنگال و چاقو و کیسه های بزرگ باشد.

علاوه بر این، وسایل نقلیه این سافاری مجهز به سیستم های کمپوست و بازیافت خواهد شد. برای اینکه این سفر 100 درصد عاری از کربن باشد، کربن های ناشی از هواپیماها، وسایل نقلیه، هتل ها و قایق هایی که در طول این مسافرت فراوری می گردد به وسیله طرح های جنگلداری خنثی خواهد شد.

مسافران قبل از آغاز سفر باید روش های سفر بدون زباله را تمرین نمایند و همه موارد مورد احتیاج پیش از سفر نظیر فرم ها و برنامه های روزانه سفر، به صورت دیجیتالی در اختیار آن ها قرار می گیرد. هدف این است که در انتهای سفر، کل زباله فراوری شده به میزان یک شیشه باشد.

اگر مسافران مواظب نباشند، چادر زدن در طبیعت نیز می تواند خسارت جبران ناپذیری به منظره ها طبیعی وارد کند. به عنوان مثال، برگزارنمایندگان جشنواره موسیقی الکتریک پیک نیک (Electric Picnic) در ایرلند بیان کردند افراد شرکت نماینده در این جشنواره (57,500 نفر)، بیش از 10 کیلوگرم زباله فراوری نموده اند.

در حال حاضر بیش از 3.5 میلیون تن زباله هر روز در آمریکا فراوری می گردد که به طور میانگین، هر نفر در طول روز حدود 2 کیلوگرم زباله فراوری می نماید. به همین علت پروژه هایی مثل طرح نچرال هبیتیت ادونچرز کوشش می نماید مردم را وادار نمایند به تاثیری که بر محیط زیست دارند فکر نمایند و از این نوع سفرها، بیاموزند. این شرکت امیدوار است با یاری گروه هایی نظیر صندوق دنیای طبیعت (WWF)، ماجراجوهایی از این دست را هر چه بیشتر در دستور کار خود قرار دهد و در عین حال سایر شرکت های گردشگری را به انجام چنین ماجراجویی هایی ترغیب کند.

جیم سانو، معاون مدیر صندوق دنیای طبیعت بیان کرد:

ما صنعت گردشگری را تشویق می کنیم تا با پیروی از نچرال هبیتیت ادونچرز، تاثیرشان بر طبیعت را کاهش بدهند، از منابع گرانبهای طبیعی زمین محافظت نمایند و به مسافران درباره نقشی که در حفظ محیط زیست دارند، آگاهی دهند.

ماجراجویی تازه شرکت نچرال هبیتیت ادونچرز، یک سفر هشت روزه است که تاریخ اولین سفر در 6 جولای 2019 خواهد بود. قیمت این تور از 5,995 دلار برای هر نفر آغاز می گردد و شامل اقامتگاه، خدمات تور لیدر حرفه ای، ایاب و ذهاب، غذا، حمل و نقل هوایی در روز اول و آخر، هزینه تمام فعالیت ها و ورودی ها، مالیات، هزینه های خدمات و مجوزها است.

منبع: کجارو / lonelyplanet

به "مسافرت بدون زباله؛ طرحی نو از نچرال هبیتیت ادونچرز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسافرت بدون زباله؛ طرحی نو از نچرال هبیتیت ادونچرز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید