مرکبات چه زمانی به معده آسیب می رسانند؟

به گزارش بانه مارکت، نوریا دیانوا متخصص دستگاه گوارش و تغذیه در روسیه گفت: گروه بزرگی از میوه ها سرشار از فیبر های طبیعی و فروکتوز طبیعی هستند و بدن به آن ها بسیار احتیاج دارد.

مرکبات چه زمانی به معده آسیب می رسانند؟

نوریا دیانوا می افزاید: مرکبات بعلاوه سرشار از ویتامین C و حاوی بیوفلاونوئید های مفید است. بیوفلاونوئیدها، آنتی اکسیدان های مسئول سطح کلسترول طبیعی بدن هستند.

وی گفت: اگر فردی به بیماری های گوارشی مانند زخم معده یا اثنی عشر یا التهاب مکرر معده مبتلا باشد، در حقیقت پس از خوردن مرکبات، ممکن است دچار سوزش معده یا رفلاکس گردد. خوردن مرکبات با معده خالی بسیار بد بوده و ممکن است باعث درد شدید یا سوزش معده گردد. یکی از قوانین مصرف آن ها این است که میزان مصرف را کنترل کنید و با معده خالی آن ها را نخورید.

این پزشک متخصص توضیح داد: از طرف دیگر، خوردن مرکبات بعلاوه مزایای خاصی برای عملکرد روده دارد، زیرا در صورت عدم وجود بیماری های دیگر و موارد منع مصرف، نوشیدن آب رقیق شده مرکبات با معده خالی باعث بهبود هضم غذا و درمان یبوست می گردد.

دیانوا تأکید کرد: قانون کلی برای خوردن هر میوه، 400 گرم در روز است؛ بنابراین، همواره باید در نظر داشته باشید که در روز چه میزان از آن ها را مصرف می کنید.

او توصیه کرد: هر محصولی می تواند برای فرد مصرف کننده به یک دارو یا سم تبدیل گردد. فقط دوز و میزان مشخص می نماید که چه عواقبی در آن وجود دارد.

منبع: همگردی

به "مرکبات چه زمانی به معده آسیب می رسانند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرکبات چه زمانی به معده آسیب می رسانند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید