شنیده شدن صدای ترامپ از گلوی معاون بایدن

به گزارش بانه مارکت به نقل از الجزیره، کامالا هریس معاون رئیس جمهور آمریکا که به مکزیک و گواتمالا سفر کرده، مسئله پناهجویان و مهاجرت را در اولویت حرفها و برنامه هایش قرار داد و در سخنانی خطاب به مردم گواتمالا و دیگر ساکنان آمریکای لاتین هشدار داد اگر قدم به خاک آمریکا بگذارند، بازگردانده خواهند شد.

شنیده شدن صدای ترامپ از گلوی معاون بایدن

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ سرگرمی و بازی بیشتر بدانید.

هریس در سفر به گواتمالا و در جریان دیدار رسمی خود با آلخاندرو خیاماتی رئیس جمهوری این کشور صراحتاً خطاب به مهاجرانی که بیشتر آنها از کشورهای آمریکای مرکزی راهی آمریکا می شوند هشدار داد که به این کشور پا نگذارند.

این درحالی است که ادعا می شود دولت بایدن تمهیدات فیزیکی مرزی از جمله دیوار مرزی که در دوران رئیس جمهوری قبلی آمریکا اعمال شده بود را بطور کامل کنار گذارده است.

یکی از مسائل مهم آمریکا در سال های اخیر و بویژه در زمان دولت ترامپ، افزایس سیل مهاجرت از مرزهای جنوبی به داخل این کشور بوده است. برخورد غیر انسانی دولت آمریکا با مردمان فقیر برخی کشورهای آمریکا لاتین مدتها به یکی از سوژه های مهم خبری جهان تبدیل شده بود.

دولت بایدن اگرچه برخی موانع فیزیکی در راستا مهاجرت به آمریکا در مرزهای جنوبی را برچیده اما به نظر نمی رسد این اقدام، به معنای نرمش دولت جدید واشنگتن در برابر مهاجران باشد.

بر اساس این گزارش، دولت بایدن هم اکنون تحت فشار منتقدان از حزب جمهوریخواه و همچنین برخی از میانه روهای حزب دموکرات روبرو است. منتقدان می گویند در حالی که آمریکا با موج مهاجران غیر قانونی از کشورهای آمریکای مرکزی دست به گریبان است، بایدن سیاست های مرزی دولت قبلی آمریکا را کنار گذارده است.

این گزارش می افزاید که کامالا هریس در جریان دیدار خود با رئیس جمهوری گواتمالا برای رفع این معضل، ریشه چنین مهاجرت هایی را فساد در کشور گواتمالا مطرح نمود و گفت: ما (آمریکا) به ریشه فساد در هرکجایی که باشد خواهیم پرداخت.

منبع: خبرگزاری مهر

به "شنیده شدن صدای ترامپ از گلوی معاون بایدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شنیده شدن صدای ترامپ از گلوی معاون بایدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید