سنگین ترین توله پاندای دنیا به دنیا آمد

به گزارش بانه مارکت، مرکز تحقیقات پاندا در استان سیچوان در جنوب غربی چین خاطرنشان کرد، یک توله پاندای ماده با وزن 270.4 گرم، سنگین ترین نوزاد پاندای اسیر ثبت شده دنیا شد.

سنگین ترین توله پاندای دنیا به دنیا آمد

به گزارش بانه مارکت، کوئیکویی پاندای 16 ساله، در ساعت 21:39 روز 5 آگوست یک بچه پاندا به جهان آورد و رکورد قبلی وزن تولد 249 گرمی متعلق به پاندای متولد سال 2021 را شکست.

به گفته چنگ جیانبین، نگهبان کوئیکوی، فرایند زایمان توله نگران کننده بود. چنگ گفت: همه ما نگران بودیم که او زایمان سختی داشته باشد و این توله ممکن است در خطر کمبود اکسیژن باشد.

وی اضافه کرد: کوئیکوی در اتاق زایمان جلو و عقب می رفت و آشفته به نظر می رسید. همانطور که نگران بودیم، فقط می توانستیم او را شبانه روز تحت نظر داشته باشیم و او را زیر نظر بگیریم، بی صدا منتظر بمانیم و همراهش باشیم.

بچه پاندا در نهایت به جهان آمد. چنگ گفت: ما انتظار نداشتیم کوئیکویی چنین سورپرایز بزرگی را برای ما به ارمغان بیاورد و یک نوزاد سنگین وزن به جهان بیاورد.

وی گفت: آخرین باری که کوئیکوی در سال 2018 به جهان آورد و وزن همه توله های قبلی او بیش از 200 گرم بود. کوئیکوی مادر بسیار خوبی است و در مراقبت از بچه هایش خوب است.

منبع: فرارو

به "سنگین ترین توله پاندای دنیا به دنیا آمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سنگین ترین توله پاندای دنیا به دنیا آمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید