سندرز: نبرد دموکرات ها هنوز به سرانجام نرسیده ، بایدن رئیس جمهور آمریکاست

به گزارش بانه مارکت، سناتور دموکرات ایالت ورمونت و نامزد دموکرات ها در یک کلیپ ویدئویی، جو بایدن را رئیس جمهور بعدی آمریکا معرفی کرد و نوشت که نبرد دموکرات ها تازه آغاز شده است.

سندرز: نبرد دموکرات ها هنوز به سرانجام نرسیده ، بایدن رئیس جمهور آمریکاست

به گزارش گروه بین الملل بانه مارکت، امروز (شنبه) در همان روزی که جو بایدن طی سخنرانی خود در دیلاور به طور غیرمستقیم خود را پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا معرفی کرد، برنی سندرز سناتور دموکرات ایالت ورمونت و نامزد پیشین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در یک کلیپ ویدئویی شش دقیقه ای، بایدن را رئیس جمهور بعدی آمریکا معرفی کرد.

وی در بخش نخست این کلیپ ویدئویی با معرفی بایدن به عنوان رئیس جمهور جدید آمریکا گفت: همین الان که با شما صحبت می کنم، به نظر می رسد که جو بایدن (نامزد دموکرات) در راستا کسب آراء الکترال ایالات پنسیلوانیا، جورجیا، آریزونا و نوادا است و رئیس جمهور بعدی ما خواهد شد.

سندرز در خصوص شرایط بایدن در آراء مردمی نیز توضیح داد: وی همچنین با اختلاف بیش از چهارمیلیون رأی، در آراء مردمی نیز پیروز شد. این رقم احتمالاً پس از شمارش تمامی آراء به بیش از پنج میلیون رأی خواهد رسید.

سناتور ایالت ورمونت در تحلیل فرایند انتخابات فعلی ریاست جمهوری آمریکا گفت: همانطور که بار ها گفته ام این انتخابات فقط به رویارویی جو بایدن و ژدونالد ترامپ و دیدگاه های آن ها درباره مسائل مختلف مربوط نمی شود، این انتخابات بسیار عمیق تر از این حرف هاست.

سندرز ادامه داد: این انتخابات تعیین می کند که آیا ما می توانیم به دروغ های پاتولوژیکی (آسیب شناسی) در کاخ سفید پایان دهیم از دموکراسی و حاکمیت قانون در کشور خود محافظت کنیم یا خیر و شکر خدا به نظر می رسد که ما توانستیم چنین چیزی را تحقق بخشیم.

سندرز با قدردانی از سازمان های مردمی پیشرو که نقش مؤثری در پیشتازی بایدن ایفا کردند، گفت: در روز ها و هفته های پیش رو اطمینان دارم که همه پیروزی آشکار بایدن را مورد ارزیابی قرار می دهند و رسانه ها و صاحب نظران نیز نظراتشان را در این خصوص بیان خواهند کرد. من می خواهم از این فرصت برای قدردانی از سازمان های مردمی پیشرو در سراسر این کشور برای تلاش خارق العاده اشان در کمک به امکانپذیرشدن این پیروزی قدردانی کنم.

سناتور ایالت ورمونت درباره نقش این سازمان های مردمی توضیح داد: شما تماس تلفنی برقرار کردید، پیامک دادید و رأی دهندگان را ثبت کردید. تجمعات مجازی برگزار کردید... و هرجا ممکن بود به درب خانه های افراد رفتید. شما اهمیت این انتخابات را می دانستید و هر آنچه که ممکن بود و حتی بیشتر از آن انجام دادید. شما با یکدیگر حمایت گسترده ای برای بایدن در میان جوانان، رنگین پوستان، طبقه کارگر جامعه ما ایجاد کردید.

سندرز سپس در ادامه قدردانی از سازمان هایی که برای پیروزی بایدن تلاش کردند، اضافه نمود: به نظر من پیروزی بایدن بدون بدون تلاش های خارق العاده شما امکانپذیر نبود و من می خواهم از شما بخاطر تلاش بیش از حد و باورنکردنی شما قدردانی کنم.

سندرز سپس با تأکید بر اینکه مشارکت جوانان آمریکایی در انتخابات ریاست جمهوری فعلی آمریکا در تاریخ این کشور بی سابقه بود، گفت: یکی از بزرگترین تلاش های سازمان های مردمی پیشرو، ترغیب جوانان به رأی دادن بود. جدیدترین برآورد هایی که من مشاهده کردم نشان می دهد که بیش از 53 درصد از جوانان 18 تا 29 سال رأی داده اند که نه تنها از آمار مشارکت آن ها در انتخابات ریاست جمهوری 2016 بیشتر بوده است بلکه بالاترین میزان مشارکت جوانان در تاریخ آمریکا محسوب می شود و جوانان به طرز غافلگیرکننده ای از بایدن و دموکرات ها حمایت کردند.

این سناتور آمریکایی سپس ادامه داد که تلاش دموکرات ها برای به دست دریافت کنترل سنا همچنان ادامه دارد و در این خصوص توضیح داد: اما امشب در حالیکه پیروزی آشکار خود در انتخابات را جشن می گیریم، متوجه هستیم که نبرد ما به پایان نرسیده است و تازه آغاز شده است. ما دستاورد زیادی داشتیم، اما اقدامات زیادی باید انجام شود.

وی سپس ادامه داد: هم اکنون نه تنها به پیروزی در دو انتخابات دور دور دوم سنا در جورجیا در ژانویه آینده (2021) نیاز داریم، تا دموکرات ها بتوانند کنترل سنا را به دست آورند، بلکه باید تمامی اقدامات انسانی ممکن را انجام دهیم تا تضمین کنیم که رئیس جمهور و کنگره ما به سرعت و باجدیت تمامی بحران های بیشماری که کشور ما با آن روبرو است، مورد رسیدگی و بررسی قرار می دهد.

این سناتور آمریکا در بخش پایانی کلیپ ویدئویی خود از تصمیم خود برای ارائه یک دستورکار در کنگره جدید خبر داد و گفت: ظرف چند هفته آینده، برنامه ای را ارائه می دهم که تمایل دارم در اولین یکصدمین روز آغاز به کار کنگره جدید به تصویب برسد.

سندرز درباره مفاد دستورکار خود توضیح داد که قصد دارد موضوعات مهمی، چون کووید-19، حمایت از قشر متوسط جامعه آمریکا، رسیدگی به مسئله نژادپرستی سیستماتیک در آمریکا و همچنین مسئله پناهجویان را به همراه طیف دیگری از موضوعات دیگر، مطرح کند.

وی در خصوص بخشی از این دستورکار گفت: این دستورکار شامل بسته کمکی کووید-19 است که از کسب و کار های کوچک و بیکاران حمایت می کند. این برنامه شامل پایان دادن به دستمزد گرسنگی در آمریکا می شود و پیوستن کارگران به اتحادیه ها را تسهیل می بخشد و پرداختی مساوی برای کار برابر ارائه می دهد. این یک دستورکار برای ملت است که میلیون ها مشاغل خوب با پرداختی خوب ایجاد می کند، زیرا قرار است ما زیرساخت در حال فروپاشی خود را مجدد بسازیم.

سندرز در ادامه با اشاره به اعتراضات ماه های اخیر در ایالات متحده به نژادپرستی و رفتار های خشونت آمیز پلیس آمریکا با اقلیت ها به ویژه سیاهپوستان اشاره کرد و گفت که قصد دارد در دستورکار خود، رسیدگی به مسئله نژادپرستی سیستماتیک در جامعه آمریکا را مدنظر قرار دهد.

وی توضیح داد: دستورکار من به مسئله نژادپستی سیستماتیک که در سراسر کشور ما غالب شده است، و همچنین نظام عدالت کیفری نژادپرستانه و ناقص ما رسیدگی خواهد کرد.

سندرز همچنین در پایان از تلاش خود برای تسهیل اعطای تابعیت آمریکا به آندسته از پناهجویانی که سند قانونی ندارند خبر داد و گفت: دستورکار من شامل برنامه ای می شود که به اصلاحات جامع بخش مهاجرت منجر می شود و راستای را برای تابعیت مهاجران بدون سند و مدرک فراهم می آورد.

این سناتور دموکراتدر پایان با اشاره به این موارد گفت: اقدامات زیادی باید انجام شود. از این فرصت برای تبریک به تمامی آن هایی که در تحقق این پیروزی بسیار مهم ایفای نقش کردند، استفاده می کنم. با یکدیگر به جلو پیش می رویم.

پیش از این بایدن در جمع هواداران خود در دیلاور از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خبر داد و گفت: ما رأی 74 میلیون آمریکایی را به دست آوردیم و این بزرگترین رقم در تاریخ انتخابات آمریکا محسوب می شود و ما پیروز خواهیم شد.

با اینحال، بامداد امروز به وقت تهران، ترامپ در یک پیام توییتری به بایدن درباره ادعای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری هشدار داد.

وی در این پیام توییتری نوشت: جو بایدن نباید به غلط ادعای دفتر ریاست جمهوری را بکند. من هم می توانم این ادعا را داشته باشم. فرایند قانونی تازه آغاز شده است!

در حال حاضر، جو بایدن، نامزد حزب دموکرات 264 رأی الکترال کسب کرده و برای رسیدن به کاخ سفید تنها به شش رأی الکترال دیگر نیاز دارد. در مقابل، دونالد ترامپ 214 رأی الکترال دارد و برای پیروزی باید آرای الکترال تمامی ایالت های کلیدی باقی مانده به علاوه ایالت نوادا را ببرد.

ترامپ فرایند برگزاری انتخابات را زیر سوال برده و شکایت هایی را در چند ایالت طرح کرده است. او در روز اول برگزاری انتخابات گفت که فرایند شمارش آرا باید متوقف شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "سندرز: نبرد دموکرات ها هنوز به سرانجام نرسیده ، بایدن رئیس جمهور آمریکاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سندرز: نبرد دموکرات ها هنوز به سرانجام نرسیده ، بایدن رئیس جمهور آمریکاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید