سقوط غم انگیز فیلم انگاشته توسط یک سارق صادق (باکس آفیس هفته)

به گزارش بانه مارکت، در شرایطی که سالن های سینما برای بقایشان کوشش می نمایند فیلم سارق صادق که تازه اکران شده توانست هم فیلم جنگ با پدربزرگ و هم انگاشته نولان را از صدر باکس آفیس هفته پایین بکشد و خودش صدرنشین گردد.

سقوط غم انگیز فیلم انگاشته توسط یک سارق صادق (باکس آفیس هفته)

فیلم سارق صادق ساخته مارک ویلیامز است و این دومین فیلم بلندش بعد از مرد خانواده (محصول 2016) محسوب می گردد. ویلیامز بیشتر به عنوان تهیه نماینده تلویزیونی در طول این سال ها مطرح بوده است. فیلم اولش با بازی جرارد باتلر درام ضعیفی بود و سارق صادق که یک اکشن جنایی است هر چند نتوانسته منتقدان را چندان راضی کند اما به نسبت فیلم قبلی یک گام رو به جلو محسوب می گردد.

فیلم سارق صادق سینماهای آیمکس را هم بازگشایی نموده است. فیلمی که به لحاظ قصه گویا خیلی آشناست و همین منتقدان را کمی دلزده نموده است.

تام با بازی لیام نیسن سارقی است که سال ها دوروبر بوستون گشته و حالا دیگر در زمینه سارقی استادی شده است! اون با آنی دیدار می نماید که فارغ التحصیل روانشناسی است. تام عاشق آنی می گردد و به خاطر او تغییر می نماید. یک سال از رابطه آن ها می گذرد و تام می خواهد خودش را به پلیس معرفی کند تا دوره محکومیتش کوتاه گردد. پلیس ها اول باور نمی نمایند که او همان سارق معروف است. موضوع وقتی پیچیده تر می گردد که پلیس ها با دیدن جعبه های پول وسوسه می شوند تام را بکشند و پول ها را برای خودشان بردارند.

امتیاز فیلم در سایت متاکریتیک 45 از 100 است. منتقدان متوجه شدند که قصد کارگردان احتمالا این بوده که لیام نیسن را برای یک نقش اکشن دیگر به جز فیلم های taken به سینما برگرداند اما متاسفانه فیلم قصه ای ندارد که قهرمان برای مخاطب بسازد. منتقد ورایتی گفته است که فیلم مو به مو از روی راهنمای ساخت اکشن کپی برداری شده و هر چند نکته های خوبی هم دارد اما این قابل پیش بینی بودنش آزاردهنده است. کاراکترهایش هم عجیب و غریب هستند.

در رتبه دوم جدول کمدی خانوادگی جنگ با پدرعظیم قرار گرفته است که هفته گذشته اکران شد و یک هفته هم صدرنشین بود. فیلم اقتباسی از کتابی به همین نام است و نکته مهمش بازی رابرت دنیرو، بازیگر حرفه ای سینما در آن است. با حضور کریستوفر واکن و اوما تورمن به نظر می رسد گروه بازیگران فیلم خیلی قوی هستند.

فیلم داستان مردی به نام اد است که به تازگی همسرش را از دست داده. یک روز تصادفی موقع خروج از مغازه خواروبار فروشی چون چیزی را حساب ننموده سارقگیر به صدا درمی آید و او را دستگیر می نمایند. این اتفاق که می افتد دخترش سالی که مدت هاست می خواهد پدر را قانع کند به خانه او برود مصمم تر می گردد. او اتاق پسرش پیتر را برای پدرش آماده می نماید و به همین دلیل پیتر دل خوشی از آمدن پدرعظیمش ندارد. روز اول اد تمام وقتش را در اتاقش می گذراند و به این ترتیب پیتر به او اعلام جنگ می نماید. جنگی میان نوه و پدرعظیم درمی گیرد که قرار نیست هیچ کس دیگری از آن باخبر گردد.

تیم هیل خالق یکی از شخصیت های مهم کارتونی سال های اخیر یعنی باب اسفنجی است و به ساختن فیلم های مربوط به بچه ها علاقه دارد. اما جالب است که فیلمنامه جنگ با پدرعظیم را خودش ننوشته است.

فیلم علی رغم فروش قابل قبولش اثر ضعیفی از کار درآمده است و منتقدان در سایت متاکریتیک به آن امتیاز 34 از 100 را داده اند. آن ها می گویند: فیلم اول کار به اندازه بامزه است اما بعد مسیرش را به کلی اشتباه می رود. سوالات زیادی برای تماشاگر پیش می آید که گروه بااستعداد بازیگران فیلم واقعا موقع قبول بازی در آن چه فکری می نموده اند. فیلم البته در ادامه باز هم گاهی اوقات نکته های خنده داری دارد. شاید تئوری جنگ یک مرد مسن و یک کودک روی کاغذ جواب بدهد اما در عمل به پیرنگ های بیشتری برای ساختن یک فیلم متقاعدنماینده احتیاج دارید.

رتبه سوم جدول در اختیار فیلم انگاشته کریستوفر نولان است که به نظر می رسد قربانی اکران سینماها در ایام کرونا شده. این یک فیلم جاسوسی و علمی-تخیلی با بازی رابرت پتینسون و جان دیوید واشنگتن است. نوشتن فیلمنامه فیلم انگاشته پنج سال طول کشید اما ایده اش را نولان برای یک دهه در ذهنش داشت.

فیلم داستان یک مامور بی نام سیا را روایت می نماید که در کیف با لباس مبدل مشغول انجام عملیاتی است و توسط نیروهای روس سارقیده و شکنجه می گردد. ویکتور که رئیس اوست بعدتر شرح می دهد که هدف اصلی این عملیات برای یک ساختار مخفی به نام انگاشته است. در واقع دو جاسوس بین المللی باید برای جلوگیری از جنگ دنیای سوم درگیر توطئه هایی می شوند. یکی از فناوری هایی که با آن برخورد می نمایند امکان وارونگی زمان را به بشر می دهد.

امتیاز منتقدان به فیلم در سایت متاکریتیک 69 از 100 است. منتقد ورایتی درباره فیلم نوشته است: این فیلمی است عظیم به شکل بی رحمانه ای زیبا و فوق العاده لذت بخش که برای مخاطبان مدت ها محروم مانده از چنین محصولی نوعی خاصیت رهایی بخش دارد. انگاشته بیشتر از آنکه اثری پیچیده و عمیق باشد به عنوان یک فیلم عظیم و وسیع باید در نظر گرفته گردد. فیلم از نظر فرمی هم از آن میزان که حدس می زنید خطی تر است. دقت ناب نولان در زیبایی شناسی اکشن اثر آن قدر جذاب است که پارادوکس ها و رشته های انحرافی درون فیلم نامه را جبران کند یا شاید به سادگی تأکید دارد که اصلا جزئیات داستان آن قدرها هم مهم نیستند.

در رتبه چهارم باکس آفیس یک فیلم قدیمی را داریم که تازه این هفته دوباره اکران شده است. با توجه به اینکه کمتر از دو هفته تا رسیدن هالووین مانده سینماها از حالا شروع به اکران فیلم هایی برای تعطیلات هالووین نموده اند. فیلم کابوس پیش از کریسمس ساخته هنری سلیک برمبنای داستان و کاراکترهایی که تیم برتون طراحی نموده یکی از پیروز ترین آثار هالووین است. فیلم سال 1993 ساخته شد و داستان جک اسکلتی پادشاه شهر هالووین را روایت می نماید که متوجه می گردد شهری به نام کریسمس هم وجود دارد. او می خواهد کریسمس را بسارقد و به هالووین بیاورد اما این کار سردرگمی های زیادی را در پی دارد.

امتیاز این انیمیشن دوست داشتنی در سایت متاکریتیک 82 از 100 است. منتقدان معتقدند که این فیلمی برای همه سنین است و زمان ساخته شدنش هم گام عظیمی برای استاپ موشن به شمار می رفته که به شکلی مبهوت نماینده از آن استفاده شده است و هم داستان برتون پر از کشش و جذابیت است. انگار برتون توانسته ذهن عجیب و غریب خودش را در دنیای دیزنی بگذارد.

فیلم دیگری که برای هالووین اکران شده شعبده بازی ساخته کنی اورتگا محصول همان سال 1993 است که البته این یکی انیمیشن نیست و پیروزیتش هم به اندازه کابوس پیش از کریسمس نبوده است. داستان سه جادوگر که در قرن هفدهم اعدام شده اند اما روح شان هر سال یک شب در خانه شان پدیدار می گردد.

دو قلب فیلم جدید دیگری است که این هفته به جدول فروش پیوسته است. درام رومانتیکی که کارگردان ناشناسی به نام لانس هول آن را ساخته و بازیگران ناشناسی هم در آن بازی می نمایند. این درام رومانتیک داستان دو زوج است که در دهه های مختلف در نقاط مختلفی از دنیا زندگی می کردند و پیوندی پنهان بین آن ها برقرار بود که کم کم آن ها را به هم می رساند.

فیلم ضعیفی است که امتیاز متاکریتیک آن 29 از 100 است و منتقدان می گویند درامی شبیه خود سال 2020 است. امیدوارنماینده شروع می گردد اما در ادامه به دیوانگی منتهی می گردد.

داستانی درباره فداکاری و شانس و اقبال خوب که چندان به سینما شباهتی ندارد و بیشتر شبیه موتوری برای بازاریابی عمل می نماید. دو داستان عاشقانه که اگر آن ها را روی هم بگذارید ارزش شان به اندازه یک قصه هم نمی گردد.

فیلم ابرقهرمانی نوجوانانه جهش یافته های جدید در هشتمین هفته اکرانش همچنان توانسته در باکس آفیس صندلی خودش را حفظ کند. فیلمی که جاش بون آن را ساخته و میسی ویلیامز ستاره سریال بازی تاج و تخت در نقش آریا استارک هم در آن بازی می نماید.

داستان پنج نوجوانی که ناگهان توسط دکتر یک بیمارستان متوجه می شوند توانایی های فرازمینی دارند. دکتر آن ها را به هم معرفی می نماید و به یاری یکدیگر از بیمارستان فرار می نمایند تا با گذشته های سیاهشان روبه رو شوند. امتیاز متاکریتیک فیلم 43 از 100 است. به گفته منتقدان هدف جاش بون این بوده که از تله های معمول کمیک بوک ها فرار کند و جهش یافته های جدید را تبدیل به یک فیلم ترسناک کند اما هر چند در قسمت اول هدفش پیروز شده در دومی شکست خورده. فیلم نه ترسناک است و نه حتی قهرمان ویژه ای دارد.

رتبه هشتم جدول در اختیار فیلم نامتعادل با بازی راسل کروست که در این ده هفته اکرانش زیاد درباره اش نوشته ایم. فیلمی که منتقدان چندان دوستش ندارند و ماجرای مردی روان پریش است که زنی را تعقیب می نماید و برای او رعب و وحشت ایجاد می نماید. درک بورته کارگردان آلمانی فیلم را ساخته و امتیاز آن در سایت متاکریتیک 40 از 100 است.

این هفته یک فیلم محصول 2020 تازه وارد هم داریم. فیلم عشق و هیولاها کمدی ماجراجویانه ساخته مایکل ماتیوز با بازی چند بازیگر نوجوان ناشناخته این هفته روی پرده رفت و توانست با فروش 300 هزار دلاری خودش را در جدول فروش جای دهد.

فیلم در دنیای روایت می گردد که در آن هیولاها حکمفرمایی می نمایند و جوئل متوجه می گردد که دوست دخترش در فاصله 80 مایلی اوست. جوئل برای اینکه دست به این سفر خطرناک بزند با قهرمان درون خودش روبرو می گردد که بتواند کنار دختری قرار بگیرد که دوستش دارد.

امتیاز متاکریتیک فیلم 59 از 100 است که متوسط محسوب می گردد و به نسبت بقیه فیلم های باکس آفیس می گردد گفت که منتقدان روی خوشتری به آن نشان داده اند. آن ها بازی بازیگر نقش اول را تحسین نموده اند و از انرژی فیلم و پیغام آن درباره اینکه خودتان را جمع و جور کنید و سرنوشت تان را به دست بگیرید خوش شان آمده است.

کمدی بچه کارآگاه ساخته ایوان مورگان با بازی آدام برودی فیلم تحسین شده این هفته باکس آفیس است که در رتبه دهم جدول فروش قرار گرفته است. داستان کودکی که کارآگاه مشهوری بوده و حالا عظیم شده و در 32 سالگی بین روزهای دائم الخمری اش و روزهای دیگری که به حال خودش دل می سوزاند می خواهد همچنان همان معماهای پیچیده را حل نماید. تا اینکه یک موکل ساده اولین پرونده عظیمسالانه اش را برایش می آورد و از او می خواهد کشف کند چه کسی دوست پسرش را با خشونت به قتل رسانده است.

امتیاز متاکریتیک فیلم 72 از 100 است. منتقد گاردین نوشته است: در نئونوآر غیرمعمول ایوان مورگان فقط مظنون یا محرک نیست که حواس مخاطب را منحرف می نماید بلکه کل ژانر است. فیلمی که شبیه یک بازی شطرنج است. فیلم شوخ طبعی مرگباری دارد و با سبکباری شروع می گردد اما کم کم وارد دنیا های تاریکی می گردد.

نام فیلمهفته اکرانفروش آخر هفتهفروش کلی
سارق صادق

Honest Thief

13.73.7
جنگ با پدرعظیم

war with grandpa

22.57.3
انگاشته

Tenet

71.650.6
کابوس پیش از کریسمس

The Nightmare Before Christmas

11.31.3
شعبده بازی

Hocus Pocus

30.83.8
دو قلب

2 Hearts

10.50.5
کوکو

Coco

1510.2209.9
جهش یافته های جدید

The New Mutants

80.522.7
نامتعادل

Unhinged

100.420
عشق و هیولاها

Monster Problems

10.30.3
بچه کارآگاه

The Kid Detective

10.10.1

*رقم فروش بر اساس میلیون دلار است.

منبع: دیجیکالا مگ

به "سقوط غم انگیز فیلم انگاشته توسط یک سارق صادق (باکس آفیس هفته)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سقوط غم انگیز فیلم انگاشته توسط یک سارق صادق (باکس آفیس هفته)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید