دیگر دستمال توالت را اشتباه آویزان نکنید! ، روش اشتباه تهدیدی برای سلامتی است

به گزارش بانه مارکت، جهان به دو گروه متمایز تقسیم می گردد: کسانی که دستمال توالت را در شرایط آویزان از جلو آویزان می نمایند و کسانی که آن را در شرایط آویزان از پشت قرار می دهند. اما ثبت اختراع سال 1891 برای رول دستمال توالت رسما بیان می نماید که انتهای رول دستمال باید از بیرون آویزان باشد!

دیگر دستمال توالت را اشتباه آویزان نکنید! ، روش اشتباه تهدیدی برای سلامتی است

به گزارش بانه مارکت به نقل از ایندیپندنت، شاید تا به امروز متوجه نشده باشید، اما جهان به دو گروه متمایز تقسیم می گردد: کسانی که دستمال توالت را در شرایط آویزان از جلو آویزان می نمایند و کسانی که آن را در شرایط آویزان از پشت قرار می دهند. و به نظر می رسد که هر دو طرف پافشاری زیادی در خصوص روش صحیح قرار دادن دستمال توالت دارند.

برای نمونه، تحقیقات نشان می دهد که تقریبا نیمی از مردم در بریتانیا وقتی می بینند دستمال توالت به روش اشتباه در جای آن قرار داده شده است، آزرده می شوند. این در حالی است که تخمین زده می گردد از این تعداد، 9 میلیون نفر در بریتانیا قضیه نصب دستمال توالت را اشتباه فهمیده اند.

در مطالعه ای که شرکت طراحی حمام Bathroom Origins انجام داد، از 300 نفر نظرسنجی شد تا نگرش مردم در قبال این پرسش قدیمی که سر دستمال توالت باید به کدام سمت باشد، معین گردد.

افراد 45 تا 54 ساله با تماشا قرارگیری اشتباه دستمال توالت، بیشترین ناراحتی و آزردگی را از خود نشان می دادند و افراد 25 تا 34 ساله کمترین اندازه ناراحتی را از این خطا داشتند.

طریقه اشتباه قرار دادن دستمال توالت کدام است؟

در این مرحله شایان ذکر است که در واقع یک روش درست رسمی برای قرار دادن دستمال توالت روی نگهدارنده وجود دارد و به نظر می رسد کسانی که روش آویزان از پشت را می پسندند، در تمام این مدت دستمال توالت خود را اشتباه آویزان نموده اند.

ثبت اختراع سال 1891 برای رول دستمال توالت (بله، چنین چیزی وجود دارد) رسما بیان می نماید که انتهای رول دستمال باید از بیرون آویزان باشد. به عبارت دیگر، حق ثبت اختراع ست ویلر، مخترع دستمال توالت، نشان می دهد که روش صحیح آویزان کردن دستمال توالت روی نگهدارنده، در واقع به شکلی است که انتهای دستمال از بالا آویزان باشد.

بحث های زیادی در خصوص این دو مدل آویزان کردن دستمال توالت مطرح است، اما علت مهم تری وجود دارد که چرا رول دستمال توالت باید به درستی، یعنی به روش آویزان از بالا، نصب گردد.

روش اشتباه: آویزان کردن دستمال توالت از زیر

برای رعایت بهداشت باید دستمال توالت را به روش درست آویزان کنید

گذشته از بعضی مشاجره های بی خطر خانوادگی بین هواداران این دو روش مختلف، در واقع یک علت بسیار مهم وجود دارد که باید به روش معرفی شده در ثبت اختراع ویلر، به ویژه در سال های اخیر، توجه کنیم: بهداشت.

سوفیا چارالامبوس، از بنیانگذاران Bathroom Origins، شرح می دهد: اینکه رول دستمال توالت باید به چه سمتی آویزان گردد، سال ها موضوع بحث بین زوج ها و همخانه ها بوده، اما اینک از زمان شیوع بیماری همه گیر، معنای عمیق تری یافته است.

چارالامبوس در ادامه می گوید: مطالعه ای که دانشگاه کلرادو در سال 2011 انجام داد، نشان داد که 19 نوع مختلف باکتری بر روی سطوح مختلف حمام و دستشویی یافت می گردد و می دانیم که کووید-19 می تواند تا 72 ساعت روی سطوح زنده بماند.

لحظه ای که بیش از هر زمان محتمل است دست های شخصی که از توالت استفاده می نماید، حامل باکتری باشد، زمانی است که دست به دستمال توالت می برد.

اگر دستمال توالت از رو آویزان گردد، دست افراد فقط دستمال توالتی را که استفاده می نمایند، لمس خواهد نمود و دستشان نیز در ادامه شسته می گردد.

اما اگر دستمال توالت را زیر آویزان کنید، این احتمال وجود دارد که انگشتان افراد به دیوار نیز برخورد کند و رسوبی بر جای بگذارد.

در این حالت، نه تنها هر شخصی که پس از آن به توالت می رود و دستمال توالت استفاده می نماید، در معرض خطر آلودگی با باکتری هایی است که قبلا رسوب نموده اند، بلکه او نیز باکتری های بیشتری برای نفرات بعدی باقی می گذارد.

به این ترتیب، اگر اینقدر بدشانس باشید که پس از فردی مبتلا به کووید-19 به توالت بروید و دستمال توالت از زیر آویزان شده باشد، احتمال آلودگی شما به این ویروس به مراتب افزایش می یابد. در واقع، علتی وجود دارد که حفاظ و روکش نگهدارنده های دستمال توالت روکش دار، در بالا قرار دارند، نه پایین.

گروهی که در تمام این سال ها دستمال توالت را اشتباه آویزان می کردند، در دفاع از شیوه خود می گویند که این مدل زیباتر و از نظر زیست محیطی کمتر آسیب زننده است.

آن ها بر این باورند که این مدل آویزان کردن باعث کاهش مصرف دستمال توالت می گردد، زیرا رول دستمال توالت دیگر به آسانی نمی چرخد. اما حتی اگر در این مورد حق با آن ها باشد، باز هم این گزینه از نظر بهداشتی رد می گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "دیگر دستمال توالت را اشتباه آویزان نکنید! ، روش اشتباه تهدیدی برای سلامتی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیگر دستمال توالت را اشتباه آویزان نکنید! ، روش اشتباه تهدیدی برای سلامتی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید