در حفظ غار نمکدان قشم ایستادگی کردیم

به گزارش بانه مارکت، ایسنا/ براساس سخنان دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بندرعباس، در حفظ غار نمکدان قشم ایستادگی کردیم.

در حفظ غار نمکدان قشم ایستادگی کردیم بیشتر بخوانیدغار نمکدان قشم؛ طولانی ترین غار نمکی جهان

مجتبی قهرمانی اضافه نمود: طی سالیان گذشته دستگاه قضایی خود از شرایط معتادان متجاهر در بندرعباس ناراضی بود تا اینکه شرایط به شکلی عایدی که دیگر شرایط موجود غیرقابل تحمل بود.

وی با بیان اینکه دستگاه قضایی خود پیشگام شد و دستگاه های متولی را دعوت و از شرایط شهر بندرعباس بازدید بعمل آمد، اظهار کرد: 500 میلیون تومان برای تجهیز مرکز ترک اعتیاد ماده 16 هم وصول شد و وسیله نقلیه و نیرو مورد احتیاج از سوی شهرداری بندرعباس به این امر اختصاص یافت.

قهرمانی با اشاره به اینکه اگر در گذشته میانه تعداد نگهداری معتادان متجاهر در این مرکز 250 نفر بود اکنون این اندازه به 700 نفر رسیده است، توضیح داد: دستگاه های متولی موظف به جمع آوری و نگهداری آنان در مرکز ماده 16 هستند.

وی با بیان اینکه شهرداری بندرعباس، مرکز بهداشت بندرعباس و اداره بهزیستی شهرستان بندرعباس موظف به پیگیری و تحقق این موضوع در جهت پاکسازی چهره شهر بندرعباس هستند، اظهار کرد: این افراد پس از طی کردن دوره معین یا با بهبود شرایط جسمانی به آغوش خانواده باز می گردند یا همچنان در کمپ می مانند تا اعتیاد را از خود دور نمایند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بندرعباس با اشاره به اینکه دستگاه قضایی هرمزگان پیشگام در برخورد با صید ترال بود، اظهار کرد: توقیف شناورهایی که در آبهای هرمزگان قصد صید ترال داشتند، اقدامی بی نظیر بود و نشان می دهد دستگاه قضایی خود را مدافع حقوق مردم می داند و به پشتیبانی از صیادان بومی وارد میدان شد.

وی با بیان اینکه هیچگاه نگاه حفاظت از محیط زیست و جلوگیری از آسیب به اکوسیستم دریایی را از خود دور نکرده ایم، اسم کرد: در بحث غار نمکدان قشم اگر ورود دستگاه قضایی نبود اکنون شاهد از بین رفتن یک اثر طبیعی و میراث تاریخی بودیم آن هم در حالی که در نشست با دستگاه های متولی همانند جهاد کشاورزی هرمزگان و میراث فرهنگی هرمزگان آنها دم از مجوز داشتن طرح پرورش میگو در آن منطقه می زدند اما دستگاه قضایی مردانه ایستاد و مانع از تخریب این اثر طبیعی شد.

قهرمانی در مورد آخرین شرایط مجتمع نور بندرعباس اظهار کرد: مجتمع نور یک مطالبه قدیمی و کهنه عده ای شهفرایندان بندرعباسی است که با دستور رئیس کل دادگستری ورود جدی به موضوع داشتیم و توانستیم سند آن را از اختیار بانک تجارت خارج و به نام شرکت میلاد نور صادر کنیم.

وی با بیان اینکه در قرارداد مالک و خریداران خسارتی بابت تأخیر در تحویل پروژه دیده نشده بود، افزود: با پیگیری های اجرا شده این موضوع هم اضافه شد و باید این پروژه در 36 ماه آمده گردد و بابت هر روز دیرکرد خسارت به خریداران پرداخت گردد.

قهرمانی شرایط کنونی فرایند ساخت و ساز این مجتمع را کند و نامطلوب دانست و اسم کرد: اخیرا تزریق اقتصادی مناسبی به این پروژه تعلق گرفته و بطور مستمر پیگیر حقوق مردم خواهیم بود.

وی در مورد صدور اسناد اراضی ساحل نشینان و اصیل بندرعباس اضافه نمود: ایراد اصلی به این اراضی ساخت و ساز در ساحل بود و با توجه به ساخت بلوار ساحلی و رعایت فاصله و حریم قانونی، در شورای مسکن و شهرسازی در حال پیگیری برای صدور سند مالکیت برای بناهای قدیمی و اصیل در آن منطقه ها هستیم.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بندرعباس در سرانجام در مورد آخرین شرایط تالار فرهنگی شهر بندرعباس گفت: دستگاه قضایی و رئیس کل دادگستری هرمزگان به هیچ وجه اجازه ساخت و ساز در حریم دریا را نخواهند داد و این پروژه هم به همین علت متوقف شده و اجازه هیچگونه ساخت و سازی در حریم دریا را نخواهیم داد.

منبع: همگردی

به "در حفظ غار نمکدان قشم ایستادگی کردیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در حفظ غار نمکدان قشم ایستادگی کردیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید