درمان آکنه با پروبیوتیک

به گزارش بانه مارکت، داروها و پمادهای موضعی زیادی هستند که برای درمان آکنه استفاده می شوند اما وقتی که متوجه می شوید آکنه شما نسبت به این درمان ها مقاوم است چه کار باید بکنید؟

درمان آکنه با پروبیوتیک

گاهی اوقات آکنه ها را باکتری کاندیدا ایجاد می نمایند که در این صورت درمان سخت خواهد شد. کاندیدایی که بیش از حد بزرگ شده باشد با به هم ریختن فلور روده منجر به بیرون ریختن و ظاهر شدن آکنه می گردد. یکی از برترین راه ها برای درمان این مشکل استفاده از پروبیوتیک است. پروبیوتیک ها باکتری های مفیدی هستند که به بدن در استفاده از مواد مغذی و از بین بردن سموم و ضایعات یاری می نماید. با سوخت گیری مجدد پروبیوتیک از باکتری های خوب در مجاری روده، می توان به بدن در داشتن عملکرد درست یاری کرد. مهم ترین پروبیوتیک ها لاکتوباسیلوس اسیدوفیلوس و بیفیدوس بیفیدوباکتریوم هستند که می توانند سلامت بدن شخص را حفظ و پوست را سالم و شفاف و بدون عیب نمایند.

چیزهایی که لازم دارید:

  • پروبیوتیک سرد
  • صابون طبیعی
  • جوش شیرین

قند و شکر را از رژیم غذایی خود حذف کنید. قند باکتری کاندیدا را در سیستم بدن شما افزایش می دهد؛ یعنی دقیقاً همان چیزی که اصلاً لازمش ندارید. سعی کنید شیرینی، کلوچه، محصولات آرد سفید و میوه های خیلی شیرین را مصرف نکنید.

مصرف پروبیوتیک را شروع کنید. شما می توانید پروبیوتیک را در فروشگاه های مواد غذایی سالم در یخچال پیدا کنید. دستوالعمل استفاده را درست همان طور که روی بطری نوشته شده دنبال کنید. معمولاً یک یا دو بار در روز کافیست. شما باید پروبیوتیک را با معده خالی بخورید تا بیشترین تأثیر مثبت را داشته باشد.

از صابون طبیعی بهره ببرید. سعی کنید صابون طبیعی که بدون رنگ، مواد معطر و نگهدارنده است پیدا کنید. صابون طبیعی حاوی مواد مغذی است که چربی پوست را از بین نمی برد. حتی می توانید خودتان صابون طبیعی درست کنید.

از حمام جوش شیرین بهره ببرید. سینک یا وان دستشویی را از آب گرم پر نموده و حدود 2 قاشق غذاخوی جوش شیرین به آب اضافه کنید. بعد از این که صورت خود را با صابون طبیعی شست وشو دادید، محلول جوش شیرین را به عنوان تونر به صورت خود بپاشید. سپس، صورت خود را با ضربات ملایم یک حوله تمیز خشک کنید. جوش شیرین باکتری کاندیدا که به سیستم بدن شما و پوستتان حمله نموده است را می کشد.

منبع: فوت و فن

به "درمان آکنه با پروبیوتیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درمان آکنه با پروبیوتیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید