تحقیق جدید: ویروس کرونا 9 ساعت روی پوست زنده می ماند

به گزارش بانه مارکت، نتایج یک تحقیق جدید نشان داد، ویروس کرونا 9 ساعت و 5 برابر بیشتر از ویروس بیماری آنفلوانزا روی پوست بدن انسان زنده می ماند.

تحقیق جدید: ویروس کرونا 9 ساعت روی پوست زنده می ماند

به گزارش بانه مارکت به نقل از خبرگزاری فارس، نتایج تازه ترین تحقیقات اجرا شده توسط دانشمندان ژاپنی نشان داد: ویروس کرونا 5 برابر بیشتر از ویروس بیماری آنفلوانزا روی پوست بدن انسان زنده می ماند.

براساس این مطالعه، ویروس کرونا تا 9 ساعت روی پوست زنده می ماند و همین موضوع بیانگر لزوم شست و شوی مکرر دست ها است.

به گفته محققان ژاپنی، ویروس کرونا به مدت 9 ساعت بر روی پوست انسان فعال است؛ به همین دلیل برای مقابله با کووید 19 رعایت پروتکل بهداشت فردی ضروری است.

این مطالعه که در ماه جاری در مجله Clinical Infection Diseases منتشر شده است، می گوید: عامل بیماری زایی که باعث آنفلوانزا می شود، روی پوست انسان حدود 1.8 ساعت زنده می ماند.

در این گزارش آمده است: زنده ماندن 9 ساعته SARS-CoV-2 (ویروسی که باعث COVID-19 می شود) بر روی پوست انسان ممکن است خطر انتقال تماس را در مقایسه با IAV (ویروس آنفلوانزای A) افزایش دهد، بنابراین همین موضوع همه گیری را تسریع می کند.

تیم تحقیقاتی مقادیری از پوست های جمع آوری شده از نمونه های کالبد شکافی را حدود یک روز پس از مرگ

مبتلایان آزمایش کرده و به این نتیجه رسیده است که اگر دست ها و پوست با اتانول ضد عفونی شوند، ویروس کرونا و آنفلوانزا ظرف 15 ثانیه غیرفعال می شود.

در این مطالعه آمده است: ماندگاری بیشتر SARS-CoV-2 بر روی پوست خطر انتقال تماس را افزایش می دهد؛ با این حال، بهداشت دست می تواند این خطر را کاهش دهد.

این مطالعه از راهنمایی های سازمان بهداشت جهانی برای شستشوی منظم و کامل دست ها برای محدود کردن انتقال ویروس که از زمان ظهور در چین حدود 40 میلیون نفر را در سراسر جهان آلوده کرده است، پشتیبانی می کند.

منبع: جام جم آنلاین

به "تحقیق جدید: ویروس کرونا 9 ساعت روی پوست زنده می ماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحقیق جدید: ویروس کرونا 9 ساعت روی پوست زنده می ماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید