بیمه موتور سیکلت آنلاین را از کجا و چگونه بخریم که هم معتبر باشد هم مقرون به صرفه؟

به گزارش بانه مارکت، خبرگزاری خبرنگاران- موتورسیکلت نیز مانند خودرو دارای دو نوع بیمه شامل بیمه شخص ثالث موتور و بیمه بدنه موتور است. اما در این میان تنها دریافت بیمه شخص ثالث موتور به عنوان یک بیمه اجباری بوده و کلیه راکبان این وسیله نقلیه موظف به دریافت آن هستند. پلیس هدایت و رانندگی نیز با هدف ترغیب راکبان موتورسیکلت به دریافت بیمه شخص ثالث، قوانینی وضع نموده و در صورت مشاهده موتورسیکلت بدون بیمه شخص ثالث یا بیمه ثالث منقضی شده، علاوه بر جریمه برای انتقال موتورسیکلت به پارکینگ اقدام خواهد نمود. بنابراین اگر بیمه شخص ثالث موتور را دریافت ننموده اید یا در موعد مقرر برای تمدید آن اقدام نکنید، علاوه بر جریمه و هزینه پارکینگ باید جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث را نیز پرداخت کنید که به صورت روزشمار محاسبه شده و به بیمه شخص ثالث نو اضافه می گردد. بیمه بدنه موتورسیکلت اما اختیاری است و راکبان موتورسیکلت بنا به صلاحدید خود می توانند این نوع بیمه را انتخاب نمایند. در ادامه به آنالیز پوشش های بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه موتور پرداخته و اطلاعات کاملی در رابطه با نحوه محاسبه بیمه شخص ثالث در اختیار شما قرار خواهیم داد.

بیمه موتور سیکلت آنلاین را از کجا و چگونه بخریم که هم معتبر باشد هم مقرون به صرفه؟

پوشش های بیمه شخص ثالث موتور

بیمه شخص ثالث موتورسیکلت تقریباً ماهیتی مشابه با بیمه شخص ثالث خودرو دارد با این تفاوت که در بیمه شخص ثالث موتورسیکلت خسارات جانی وارده به راننده مقصر نیز جبران خواهد شد. پوشش های بیمه شخص ثالث موتورسیکلت به توضیح زیر هستند:

 • جبران خسارات اقتصادی وارده به اشخاص ثالث در حادثه: شرکت های بیمه گر با توجه به نوع پوشش های دریافت شده به وسیله شخص بیمه گزار برای جبران خسارت اقتصادی وارده به شخص ثالث اقدام خواهند کرد.
 • خسارت جانی وارده به شخص ثالث در حادثه: شرکت های بیمه گر با توجه به نوع صدمه بدنی وارده که شامل شکستگی، نقص عضو، از کار افتادگی موقت یا دائم، از کار افتادگی کلی یا جزئی، هزینه های درمان و بیمارستان و دیه فوت است مطابق با پوشش های بیمه بدنه شخص ثالث موتور برای پرداخت خسارت اقدام می نمایند .
 • خسارات جانی وارده به راننده مقصر در حادثه: اگر راننده موتورسیکلت مقصر در حادثه رانندگی دچار خسارات جانی گردد، شرکت بیمه گر طبق پوشش های بیمه نامه شخص ثالث موتورسیکلت دریافت شده برای پرداخت خسارت و غرامت اقدام خواهد نمود.

  مقرون به صرفه ترین بیمه موتورسیکلت

  با توجه به عوامل تاثیرگذار در قیمت بیمه شخص ثالث موتورسیکلت، همان طور که متوجه شده اید، عوامل تعداد سیلندر و نوع و ساختار موتور عوامل ثابتی هستند که در نرخ بیمه موتور سیکلت تاثیر می گذارند پس جهت برخورداری از مقرون به صرفه ترین بیمه شخص ثالث موتورسیکلت، بیمه گزار باید بیمه موتورسیکلت خود را قبل از اتمام سررسید آن تمدید نماید تا مشمول جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث نگردد.در ضمن با برخورداری از سقف تخفیف عدم خسارت و انتخاب کمترین پوشش انتخابی نیز می توان ، قیمت بیمه موتورسیکلت را کاهش داد.

  نحوه محاسبه نرخ بیمه ثالث موتور

  عوامل مختلفی در معین نرخ بیمه شخص ثالث موتورسیکلت تأثیرگذار هستند که راهنمای شما برای خرید برترین و مقرون به صرفه ترین بیمه موتور سیکلت هستند. در ادامه به آنالیز آن ها می پردازیم.

 • نوع موتورسیکلت: موتورسیکلت ها به صورت کلی در سه دسته اصلی موتورسیکلت برقی، موتورسیکلت سه چرخ و موتورسیکلت دو چرخ تقسیم می شوند. نرخ بیمه برای هر کدام از این موتورسیکلت ها متفاوت از دیگری است. به عنوان مثال نرخ بیمه موتورسیکلت سه چرخ در مقایسه با نرخ بیمه موتورسیکلت دو چرخ بیشتر است.
 • سال فراوری موتورسیکلت: سال فراوری موتورسیکلت عامل مهمی در معین نرخ بیمه شخص ثالث موتور خواهد بود. چون هر چقدر موتورسیکلت نوتر باشد، ریسک بروز حادثه برای آن کمتر بوده و در نتیجه نرخ بیمه شخص ثالث موتور نیز کاهش پیدا می نماید.
 • تعداد سیلندر موتورسیکلت: تعداد سیلندرهای یک موتورسیکلت نشان دهنده اندازه قدرت این وسیله نقلیه موتوری است. بنابراین هر چقدر که تعداد سیلندرها در یک موتورسیکلت بیشتر باشد ریسک بروز حادثه افزایش پیدا نموده و در نتیجه به واسطه آن نرخ بیمه شخص ثالث بیشتر می گردد.
 • نوع ساختار موتورسیکلت: موتورسیکلت ها از لحاظ ساختار به دو دسته کلی برقی و دنده ای تقسیم می شوند. توجه داشته باشید که با افزایش قدرت موتورسیکلت، سایز آن بزرگ تر شده و در نتیجه احتمال بروز حادثه نیز افزایش پیدا می نماید که خود عامل مهمی در افزایش نرخ بیمه شخص ثالث موتور خواهد بود. در جدول زیر می توانید حق بیمه پایه موتورسیکلت در سال 1400 را ببینید.

  -نوع موتورسیکلت

  مبلغ حق بیمه پایه شخص ثالث موتور در سال 1400 به تومان

  موتور دنده ای تک سیلندر

  587600

  موتور دنده ای دو سیلندر و بیشتر

  645500

  موتور دنده ای سه چرخ

  694200

  موتور گازی

  481000

 • نوع پوشش اقتصادی دریافتی: هرچه پوشش های بیشتری برای موتورسیکلت انتخاب کنید قاعدتاً باید هزینه بیشتری را نیز پرداخت کنید که به واسطه آن نرخ بیمه شخص ثالث افزایش پیدا خواهد نمود.
 • تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث موتور: اگر در طی مدت بیمه نامه که معمولاً یک سال است خسارتی از شرکت بیمه گر دریافت نکنید مشمول تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث موتورسیکلت خواهید شد. سقف تخفیف عدم خسارت نیز 70 درصد خواهد بود.
 • جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث موتور: جریمه دیرکرد به صورت غیرمستقیم روی نرخ بیمه شخص ثالث موتور تاثیر می گذارد. جریمه دیرکرد زمانی اعمال می گردد که شخص بیمه گزار در موعد سررسید برای تمدید بیمه شخص ثالث موتور خود اقدام نکند. این جریمه به صورت روزشمار محاسبه شده و به بیمه شخص ثالث نو اضافه خواهد شد.

مدت زمان اعتبار بیمه شخص ثالث موتور

شرکت های بیمه گر معمولاً بیمه شخص ثالث خودرو را به دو صورت کوتاه مدت و بلند مدت ارائه می دهند. بیمه شخص ثالث کوتاه مدت خودرو در بازه های زمانی یک ماهه دو ماهه سه ماهه یا بیشتر ارائه خواهد شد. اما مدت اعتبار بیمه شخص ثالث موتور تنها یک سال است و در نتیجه راکبان موتور امکان خرید بیمه شخص ثالث موتور به صورت کوتاه مدت را نخواهند داشت.

خرید بیمه موتور یک ساله و کوتاه مدت

بیمه بدنه موتورسیکلت و خودرو

بیمه بدنه موتورسیکلت در مقایسه با بیمه شخص ثالث موتور با استقبال کمتری روبرو شده است. دلیل این امر می تواند اختیاری بودن این نوع بیمه و این موضوع باشد که بیمه بدنه همه ریسک های محتمل در یک حادثه رانندگی را پوشش نمی دهد. اما بیمه بدنه خودرو برخلاف بیمه بدنه موتور هواداران زیادی دارد و دلیل آن هم گران بودن قطعات خودرو و تعمیرات ماشین است.

چرا بیمه دات کام را برای خرید بیمه بدنه انتخاب کنیم؟

کارگزاری آنلاین بیمه دات کام، سامانه استعلام، مقایسه و خرید آنلاین بیمه از جمله بیمه بدنه خودرو است. شما به راحتی می توانید با ورود به این سایت، انواع بیمه نامه های شرکت های بیمه ای مجاز بیمه مرکزی را استعلام و مقایسه نمایید. شما پس از دریافت اطلاعات بیمه ای، آنالیز و خرید مقرون به صرفه ترین بیمه بدنه مناسب شرایط خود در کمترین زمان ممکن، بیمه نامه خود را به صورت رایگان درب منزل دریافت می نمایید .

خرید مقرون به صرفه ترین بیمه موتور

چطور بیمه شخص ثالث موتور و بیمه بدنه را به صورت آنلاین خریداری کنیم؟

همان طور که در این مقاله مطالعه کردید بیمه شخص ثالث موتور بیمه ای اجباری است. اما مالکان موتور الزامی برای دریافت بیمه بدنه موتور نخواهند داشت. اگر مایل هستید وسیله نقلیه شما را به صورت کامل در برابر حوادث بیمه گردد، بهتر است برای دریافت بیمه شخص ثالث موتور و خرید بیمه بدنه ماشین اقدام کنید. یکی از شرکت هایی که در این حوزه فعالیت دارد کارگزاری آنلاین بیمه دات کام است. این سایت شرایطی را فراهم نموده تا بتوانید با درج اطلاعات اولیه برای استعلام قیمت بیمه شخص ثالث موتور و بیمه بدنه اقدام نموده و در نهایت با مقایسه میان خدمات شرکت های معتبر بیمه گر طرف قرارداد با بیمه دات کام برترین بیمه شخص ثالث موتور را انتخاب و سپس برای خرید آنلاین اقدام کنید. البته امکان دریافت مشاوره تخصصی به صورت رایگان نیز فراهم بوده و در نهایت بیمه نامه به صورت رایگان برای شما ارسال خواهد شد. بنابراین فرصت را غنیمت شمرده و هرچه سریعتر برای جوگیری از جریمه و پرداخت خسارات حوادث رانندگی برای دریافت بیمه شخص ثالث موتور اقدام کنید.

چگونه با بیمه دات کام در ارتباط باشیم :

نشانی: تهران، سعادت آباد، میدان تهرانی مقدم (کاج)، خیابان سرو شرقی، جنب بیمارستان پارسیان، پلاک 17 طبقه 6، واحد 6

کد پستی: 1998653740

شماره های تماس: 021-4372

پست الکترونیکی: [email protected]

برای اطلاعات بیشتر در بیمه موتور سیکلتو پوشش های آن، می توانید به سایت بیمه دات کاممراجعه نمایید.

منبع: خبرگزاری آریا

به "بیمه موتور سیکلت آنلاین را از کجا و چگونه بخریم که هم معتبر باشد هم مقرون به صرفه؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیمه موتور سیکلت آنلاین را از کجا و چگونه بخریم که هم معتبر باشد هم مقرون به صرفه؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید