امضای یادداشت تفاهم همکاری بین وزارتخانه های امور خارجه ایران و صربستان

به گزارش بانه مارکت، یادداشت تفاهم همکاری بین وزارت امور خارجه های جمهوری اسلامی ایران و صربستان توسط وزرای خارجه دو کشور به امضا رسید.

امضای یادداشت تفاهم همکاری بین وزارتخانه های امور خارجه ایران و صربستان

به گزارش گروه سیاست خارجی بانه مارکت، نیکلا سلاکوویچ وزیر خارجه صربستان که به تهران سفر نموده، عصر امروز (شنبه) با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ملاقات و گفت و گو کرد.

در سفر وزیر خارجه صربستان به تهران ، یادداشت تفاهم همکاری بین وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و وزارت امور خارجه صربستان توسط محمدجواد ظریف و نیکلا سلاکوویچ وزرای امور خارجه دو کشور به امضا رسید.

این تفاهم نامه در مورد توسعه دوستی و همکاری بین طرفین، بر پایه اصول برابری، حاکمیت، تمامیت ارضی، عدم مداخله در امور داخلی، احترام متقابل و منافع مشترک است.

برگزاری جلسات ادواری، رایزنی های دو کشور پیرامون مسائل دوجانبه، منطقه ای و بین المللی و نیز تاکید بر لزوم حل و فصل بحرانهای منطقه ای و بین المللی به وسیله سیاسی، مسالمت آمیز و دیپلماتیک از جمله نکات مندرج در این سند است.

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست هفتگی خود از سفر وزیر خارجه صربستان به تهران اطلاع داد. وی امروز هم خاطرنشان کرد که وزیر خارجه صربستان در این سفر ضمن ملاقات و گفت و گو با ظریف، با حسن روحانی رئیس جمهور و محمدباقر قالیباف رئیس مجلس ملاقات خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری فارس

به "امضای یادداشت تفاهم همکاری بین وزارتخانه های امور خارجه ایران و صربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امضای یادداشت تفاهم همکاری بین وزارتخانه های امور خارجه ایران و صربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید