استفاده از پرتوهای نور برای ارائه اینترنت در کنیا

به گزارش بانه مارکت، شرکت الفبت در پروژه جدید خود موسوم به تارا از پرتوهای نور برای ارائه اینترنت به مردم کشور آفریقایی کنیا استفاده خواهد کرد.

استفاده از پرتوهای نور برای ارائه اینترنت در کنیا

به گزارش خبرگزاری اقتصاد ایران به نقل از انگجت، مدتی است که در مورد پروژه ارتباطات نوری فضای آزاد(FSOC) متعلق به شرکت الفبت(Alphabet) می شنویم. از آنجا که نام هایی نظیر Google Fiber یا Project Loon در ذهن نمی ماند، شرکت الفبت برای حل این مشکل، این پروژه را تارا(Taara) نام نهاده است.

این نشان می دهد که شرکت مادر گوگل اکنون این فناوری را که از جعبه های پرتوی لیزر برای ارائه اتصال اینترنت استفاده می کند، به عنوان یک فناوری می داند که در نهایت می تواند به یک تجارت واقعی تبدیل شود.

ماهش کریشناسوامی مدیر پروژه تارا در یک پست وبلاگ گفت که این تیم به طور رسمی همکاری خود را با غول مخابراتی آفریقا موسوم به Econet شروع کرده است. مشخص نیست که اعتبار این پروژه چقدر است، اما چیزی که مشخص است این است که سخت افزارهای پروژه تارا از سیستم شرکت مخابراتی Econet در کنیا پشتیبانی خواهد کرد.

تارا به عنوان یک راه حل کمکی برای پروژه Loon که از بالن برای انتقال اینترنت به مناطق روستایی استفاده می کند، شروع به کار کرد و به دنبال راه هایی برای به اشتراک گذاشتن داده ها با کشتی های بادی بود.

این تیم با موفقیت از FSOC برای ارسال داده بین بالن هایی که فاصله آنها بیش از 100 کیلومتر بود، استفاده کرد. سپس بحث در مورد استفاده از این فناوری روی زمین شروع شد. پروژه FSOC جذاب است، زیرا از نور، دقیقاً مانند کابل های فیبر نوری استفاده می کند، اما به هیچ تاسیسات و انشعاباتی نیاز ندارد. بنابراین از نظر تئوری، استقرار و بکارگیری آن به ویژه در مناطقی که توسط رودخانه ها، پارک های ملی یا شهرهایی که درگیر جنگ هستند، احاطه شده است، ارزان تر، سریع تر و ساده تر است.

هر چند تارا محدودیت هایی هم دارد. ترمینال ها در فاصله های حداکثر 20 کیلومتری بهترین عملکرد را دارند و برای کار به یک افق دید بدون مانع نیاز دارند. به همین دلیل آنها را به طور معمول در برج ها، تیرها یا پشت بام ها مستقر می کنند.

پهنای باند آن نیز حدود 20 گیگابیت بر ثانیه است که به گفته تیم سازنده، برای تماشای همزمان یوتیوب توسط هزاران نفر کفایت می کند.

بنابراین تارا یک راه حل عالی برای شهرها و روستاهای کوچکتر خواهد بود.

منبع: اقتصاد ایران

به "استفاده از پرتوهای نور برای ارائه اینترنت در کنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از پرتوهای نور برای ارائه اینترنت در کنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید