احتمال تعطیلی زندان گوآنتانامو از سوی جو بایدن قوت گرفت

به گزارش بانه مارکت به نقل از راشاتودی، پس از گذشت 12 سال از وعده باراک اوباما مبنی بر تعطیل کردن زندان خلیج گوآنتانامو، سخنگوی کاخ سفید روز جمعه گفت که دولت جو بایدن با هدف تعطیل کردن این زندان تا پیش از پایان دوره ریاست جمهوری خود شرایط آن را به دقت بررسی خواهد کرد.

احتمال تعطیلی زندان گوآنتانامو از سوی جو بایدن قوت گرفت

جن پساکی سخنگوی کاخ سفید روز جمعه در یک کنفرانس مطبوعاتی در پاسخ به پرسشی در مورد احتمال تعطیلی این زندان جنجالی و بحث انگیز- که هم اکنون دارای 40 زندانی است که اکثریت آنها بدون اتهام مشخص و برای مدت زمان نامحدود پشت میله های زندان به سر می برند- این خبر را خاطرنشان کرد.

ساکی درباره تعطیل کردن این زندان بدون ذکر هیچ گونه چارچوب زمانی مشخص گفت: مسلماً آن یک هدف است و ما این قصد را داریم. وی در ادامه اضافه کرد که برای انجام این بررسی به طور کامل و همه جانبه، لازم است که متصدیان تعدادی از مناصب کلیدی در وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) و وزارت خارجه و وزارت دادگستری مشخص شوند.

گفتنی است که بیانیه کاخ سفید پس از آن منتشر شد که امیلی هورن سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید در گفتگو با رویترز گفت که این شورا شرایط کنونی که میراث دولت پیشین برای دولت جدید بایدن است را مطابق با هدف بزرگ تر ما یعنی بستن گوآنتانامو ارزیابی می کند.

هورن در ادامه با خودداری از اظهارنظر در مورد اینکه این فرآیند چه مدت زمان به طول خواهد انجامید، گفت که شورای امنیت ملی آمریکا با وزارت دفاع، وزارت خارجه و وزارت دادگستری و همچنین با مشاوره و رایزنی با کنگره در راستای تعطیل کردن زندان گوآنتانامو همکاری نزدیک خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری مهر

به "احتمال تعطیلی زندان گوآنتانامو از سوی جو بایدن قوت گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال تعطیلی زندان گوآنتانامو از سوی جو بایدن قوت گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید