گاز طبیعی به مناطق صعب العبور کشور رسید

به گزارش بانه مارکت به نقل از معاونت علمی و فناوری، یکی از مجموعه های فناوری است که در زمینه فراوری و تأمین مخازن تحت فشار فعالیت می نماید پیروز به ایجاد ایستگاه تأمین کننده گاز طبیعی فشرده و ایستگاه سرویس دهنده برای گازرسانی به مناطق صعب العبور شد.

گاز طبیعی به مناطق صعب العبور کشور رسید

به گفته نوید خاصه باف مدیرعامل این شرکت دانش بنیان، در بعضی از شهرهای کوچک، روستاها و یا مناطق صنعتی به دلیل جمعیت کم، صعب العبور بودن یا سایر مسائل، احداث خطوط انتقال گاز امری بسیار سخت و هزینه بر است.

وی اضافه کرد: در روش ایستگاه تأمین نماینده گاز طبیعی فشرده، این ماده حیاتی توسط تریلر حامل مخازن گاز طبیعی فشرده به مناطق فاقد گاز منتقل می شود. در این روش برای شهر، روستا یا منطقه صنعتی سرویس گیرنده یک شبکه داخلی لوله کشی تعبیه می شود که توسط یک پایانه به مخازن گاز طبیعی فشرده متصل است. این مخازن حاوی گاز طبیعی فشرده توسط خودروهایی مستقر در ایستگاه مبدا بارگیری شده و به مناطق مورد نظر ارسال می شوند.

این فعال فناور ادامه داد: در این روش گاز طبیعی فشرده از طریق تریلرهای حاوی مخازن مخصوصCNG به مناطق فاقد خط لوله گاز حمل و پس از تقلیل فشار در ایستگاه مقصد به شبکه داخلی گاز آن منطقه متصل می شود.

وی با اشاره به مزایای این نوع گازرسانی، گفت: اجرای این طرح از ارسال گاز مایع به صورت کپسول برای مصارف خانگی و صنعتی جلوگیری می نماید که این امر با توجه به کمبود منابع گاز مایع در کشور امری مطلوب به شمار می رود.

این فعال دانش بنیان تاکید نمود: بسیاری از روستاهای حاشیه جنگل ها برای زمستان و مصارف خانگی از سوخت های فسیلی مانند نفت و گازوئیل استفاده یا با قطع درختان احتیاج خود را برطرف می نمایند. بنابراین استفاده از این روش گازرسانی، فواید زیست محیطی نیز به دنبال خواهد داشت.

خاصه باف همچنین اعلام کرد: در این طرح، گاز طبیعی در مناطق دارای خط لوله به ایستگاه مادر می رود و در آنجا به صورت فشرده درمی آید. سپس به داخل مخازن موجود بر روی تریلرهای حمل گاز تزریق و ذخیره می شود. گاز طبیعی فشرده توسط تریلر به محل مصرف (که فاقد خط لوله گاز است) انتقال می یابد و بعد از کاهش فشار به شبکه توزیع تزریق و به مصرف نماینده تحویل می شود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "گاز طبیعی به مناطق صعب العبور کشور رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گاز طبیعی به مناطق صعب العبور کشور رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید