پالایش یکم تنها در بورس معین تکلیف نمی گردد، مذاکرات با وزیر نفت ادامه دارد

به گزارش بانه مارکت، رئیس سازمان بورس گفت: تصمیم درباره پالایش یکم در سطح بالاتر از سازمان بورس باید اخذ گردد.

پالایش یکم تنها در بورس معین تکلیف نمی گردد، مذاکرات با وزیر نفت ادامه دارد

به گزارش خبرنگار بورس گروه اقتصادی بانه مارکت، مجید عشقی رئیس سازمان بورس، درباره عرضه اوراق بدهی عنوان نمود: انتشار اوراق برای تامین اقتصادی دولت سال گذشته هم وجود داشته و سال جاری نیز این انتشار اوراق ادامه پیدا نموده است. نکته اصلی اینجاست که این اوراق تازه بخشی از آن برای تسویه اوراق قبلی است و باید توجه داشت که با توجه به کشش بازار این اوراق منتشر می شوند.

به گفته این مقام مسئول در تالار فرابورس نزدیک به شصت هزار میلیارد تومان اوراق خرید و فروش شده که بیشتر این معاملات برای بانک هاست.

عشقی بعلاوه درباره صندوق پالایش یکم گفت: تصمیم درباره پالایش یکم در سطح بالاتر از سازمان بورس باید اخذ گردد. مدیر صندوق شخص دیگری است. با وزرای نفت و اقتصاد نیز صحبت هایی کردیم که جلساتی داشته باشیم که شرایط پالایشگاه ها باید آنالیز گردد تا ابهام زدایی جدی انجام گردد.

او عنوان نمود: در گذشته درباره پالایشگاه ها سازمان بورس یک فرمول داشته است و این فرمول ها مقداری تغییر نموده است و ابهام هایی در صورت حساب های ارسالی به پالایشگاه ها وجود دارد و این مورد توانسته سودآوری پالایشگاه ها را تحت تاثیر قرار دهد و از این محل صندوق پالایش یکم زیان نموده است و حتی با وجود تخفیف هایی که داده شد، نتوانست سود دهی داشته باشد. آنالیز این مورد حتما در دستور کار است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "پالایش یکم تنها در بورس معین تکلیف نمی گردد، مذاکرات با وزیر نفت ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پالایش یکم تنها در بورس معین تکلیف نمی گردد، مذاکرات با وزیر نفت ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید