پاسخ محسن هاشمی درخصوص استخدام های شهرداری

به گزارش بانه مارکت، رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت : در دوره پنج هیچ استخدام خارج از قاعده ای صورت نگرفته و ما نه تنها تعداد پرنسل را افزایش ندادیم بلکه در طول این مدت 11 هزار نفر را هم به وسیله بازنشستگی یا بازخریدی کاهش دادیم و جایگزینی برای آنان در نظر نگرفتیم.

پاسخ محسن هاشمی درخصوص استخدام های شهرداری

به گزارش بانه مارکت ، محسن هاشمی در انتها سیصد و هفتمین جلسه شورا، در جمع بانه مارکت، گفت: جلسه امروز با بعضی از تذکرات اعضا نسبت به نقدها منتخبین شورای ششم آغاز شد و اینکه آنان فعالیت شورای شهر را درست درک نکردند و بعضاً با اطلاعات غلط اعلام نظر کردند. البته بعضی هم درخواست داشتند جلسات هماهنگی با شورای ششم برگزار کنیم و فضای سالمی برای انتقال شورای پنجم به ششم را ببینیم و لذا قرار شد برگزاری این جلسه را هماهنگ کنم.

هاشمی ادامه داد: اولین دستور امروز ساماندهی املاک شهرداری بود که در جلسه قبل به بند 7 آن رسیده بودیم و بعضی درخواست داشتند برای اعمال اصلاحات به کمیسیون ها برگردد که قرار شد برای سه شنبه در فهرست دستور جلسه قرار بگیرد.

محسن هاشمی در ادامه گفت: اما موضوع مهم در این خصوص این است که این تصور پیش آمده که ما داریم واگذاری املاک می کنیم درحالی که حق بهره برداری املاک آن هم به اشخاص حقوقی واگذار می گردد و اینکه ملکی به تملک شخص دربیاید به هیچ اسم صحت ندارد.

هاشمی گفت: از ابتدای کار شورای پنجم املاکی که املاک واگذارشده بود و هیچ کدام به تصویب شورا نرسیده بود فهرست شد چراکه این روش غیرقانونی بود چون در قانون نوشته هرگونه استفاده از املاک باید به تصویب شورا برسد لذا از 4 سال پیش درخواست شد شهرداری فهرست املاک را ارائه دهد که البته در بعد شناسایی این املاک دچار مشکل شد، اول صحبت از 700 ملک بود و بعد به 2 هزار ملک رسید و در حال حاضر به 2600 ملک رسیده و هنوز هم املاکی وجود دارد که شناسایی نشده ولی بااین وجود در طول این 4 سال پیگیری های لازم صورت گرفت و املاکی که غیرقانونی واگذارشده فهرست گردد.

رییس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه عملاً بیش از هزار ملک اعلام شد که باید پس گرفته گردد اضافه کرد: هزار ملک هم در اختیار خود شهرداری تهران و سازمان ها و ارگان های تابعه بود که قرار شد سازمان دهی گردد و درنهایت این فهرست عایدی و شهرداری به شورا نوشت این ها را در صلاحیت استفاده کنندگان می بینیم که تعدادشان به 165 ملک رسیده که اولین بخش آن مساجد و حسینیه ها یا جایی های برای شوراهای حل اختلاف است. البته فهرستی که دارد می آید باید تدقیق گردد.

هاشمی اضافه کرد: در ادامه گزارش عایدی هزینه شهرداری در فروردین و اردیبهشت ماه به وسیله خزانه دار ارائه و تعیین شد نسبت به سال گذشته 21 درصد وصول عایدی نسبت به بودجه کمتر شده ولی نسبت به پایداری عایدی وضعمان بهتر بود چون به 45 درصد پایداری عایدی رسیدیم. بعلاوه انتخاب قائم مقامان ذی حساب هم در دستور نهاده شد و 21 نفر از 23 نفر مورد تائید نهاده شدند.

رئیس شورای شهر تهران گفت: ایجاد و توسعه مراکز نگهداری وحوش هم موضوع دیگری بود که موردبررسی نهاده شد و ما شهرداری را ملزم کردیم طرحی را برای این گونه نگهداری به شورا بفرستد. درنهایت هم طرح نام گذاری با 33 موردبررسی نهاده شد.

هاشمی در ادامه و در مورد نام گذاری معابر در شورای پنجم گفت: شورای پنجم کمترین نام گذاری نسبت به دوره های گذشته را داشته و ما حتی در دوره ای 6 هزار نام گذاری داشتیم درحالی که در دوره پنجم تابه حال 600 نام گذاری اجرا شده است.

رییس شورای شهر تهران در ادامه و در مورد طرح دوفوریتی افزایش 30 تا 70 درصدی عوارض صدور پروانه گفت: این طرح به چند علت قابل طرح نبود نخست اینکه این طرح جزو قانون بودجه است که اواخر سال تصویب شده و جزو آیین نامه شورا است و لذا وقتی موضوعی که به تصویب اعضا رسیده بخواهد تغییر دهید تا 6 ماه نمی توانید این را تغییر بدهید مگر اینکه دوسوم اعضا امضا بکنند اما این طرح امضا کافی نداشت.

وی ادامه داد: نکته دوم این بود که اعضا می گفتند چون دوفوریتی است باید با 50 درصد اعضا به علاوه یک مطرح گردد بعد اگر رأی گیری شد باید دوسوم امضا داشته باشد که البته بعضی امضاها پس گرفته شد و از 18 امضا به 11 امضا رسیدیم. لذا این موضوع قابلیت طرح در صحن را نداشت.

محسن هاشمی بعلاوه در مورد بحث استخدام ها در شهرداری گفت: شورای شهر در دوره پنجم به شدت مواظب بود افزایش پرسنل نداشته باشیم و همان طور که می دانید خود من نامه ای را امضا کردم که 4 تا 6 درصد هرساله کاهش داشته باشیم که البته این موضوع برای تخریب شورای پنجم مستمسکی بود اما در عمل کسانی که بازخرید و یا بازنشسته می شدند را جایگزین نکردیم و دیدی که ما 11 هزار نفر از پرسنل شهرداری را کاهش دادیم و از 70 هزار نفر به 59 هزار نفر رسیدیم.

وی ادامه داد: نکته دوم اینکه قانون ایثار گران اجازه می دهد ایثارگرانی که در شهرداری به صورت قراردادی مشغول هستند به صورت رسمی استخدام شوند که تعدادشان 2700 نفر است و این امر مربوط به قانون ایثارگران است.

هاشمی ادامه داد: موضوع بعدی بحث استخدام کسانی است که سال هاست به صورت قراردادی در شهرداری مشغول هستند اتفاقی که در انتهای شورای قبلی افتاد و 4 تا 5 هزار نفر را به همین سبک استخدام کردند. البته مدتی است که شهرداری از سازمان اداری استخدامی درخواست نموده اجازه بدهند بین 2هزارتا 2100 نفر استخدام شوند و هدف شهرداری هم این نیست که از بیرون کسی را بگیرد بلکه افراد درون سازمانی بتوانند اندک اندک به سمت استخدام رسمی بروند و این جریان هم به طور کامل زیر نظر سازمان امور استخدامی واداری کشور صورت خواهد گرفت.

منبع: اقتصادنیوز

به "پاسخ محسن هاشمی درخصوص استخدام های شهرداری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ محسن هاشمی درخصوص استخدام های شهرداری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید