وجود 122 معدن غیرفعال در همدان، معادن بلاتکلیف مشخص تکلیف شوند

به گزارش بانه مارکت، خبرنگاران/همدان استاندار همدان با تاکید بر اینکه معادن بلاتکلیف استان باید هرچه زودتر معین تکلیف گردد، گفت: 122 معدن غیرفعالِ دارای پروانه در استان همدان وجود دارد.

وجود 122 معدن غیرفعال در همدان، معادن بلاتکلیف مشخص تکلیف شوند

به گزارش بانه مارکت، علیرضا قاسمی فرزاد در شورای معادن استان، اعلام کرد: رعایت سرفصل های زیست محیطی برای فعالیت معادن در استان لازم است.

وی ادامه داد: بهره برداران معادن باید سرفصل های زیست محیطی برای فعالیت معدنی را در استان همدان رعایت نمایند؛ بنابراین برای صدور مجوز معدن باید همه جوانب را مورد توجه قرار داد.

قاسمی فرزاد افزود: صدور پروانه بهره برداری، باید از لحاظ محیط زیستی، ایجاد مزاحمت برای واحدهای مسکونی اطراف و آسیب به منابع آبی و دیگر موارد، آنالیز گردد.

استاندار همدان با بیان اینکه پس از آنالیز های لازم، مجوز بهره برداری از معادن صادر گردد، اضافه نمود: موظف هستیم که امنیت سرمایه گذار را در رابطه با اجرای طرح تامین کنیم.

وی با اشاره به این که 122 معدن غیرفعالِ داری پروانه در استان همدان وجود دارد، گفت: معادنی که هیچ آسیبی از لحاظ زیست محیطی و خطر انداختن آب آشامیدنی روستاها ندارند باید فعالیت خود را از سر بگیرند.

قاسمی فرزاد اضافه نمود: ضرورت دارد تا شرایط معادنی که بلاتکلیف مانده اند معین و هرچه سریع تر به چرخه فراوری بازگردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "وجود 122 معدن غیرفعال در همدان، معادن بلاتکلیف مشخص تکلیف شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وجود 122 معدن غیرفعال در همدان، معادن بلاتکلیف مشخص تکلیف شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید