واکنش ترامپ به ساخت واکسن کرونای روسیه

به گزارش بانه مارکت، رئیس جمهور آمریکا ابراز امیدواری کرد واکسن روسی ضدویروس کرونا بتواند در مقابله با بیماری کووید-19 موثر باشد.

واکنش ترامپ به ساخت واکسن کرونای روسیه

به نقل از البیان، رئیس جمهور آمریکا گفت که امیدوار است که واکسن ویروس کرونا ساخت روسیه، اثربخشی خود را بتواند به اثبات برساند.

دونالد ترامپ روز جمعه در جمع بانه مارکت در کاخ سفید گفت: ما درباره واکسن روسی چیز زیادی نمی دانیم، اما امیدواریم که این واکسن مؤثر باشد. ما واقعاً امیدوار هستیم. رئیس جمهور آمریکا گفت آن ها مراحل مختلفی را در آزمایش این واکسن پشت سر گذاشته اند و ما معتقدیم که رعایت کلیه فاکتور ها در فرایند تولید واکسن مهم است. ما نیز واکسن های زیادی داریم و فکر می کنیم که آن ها می توانند موثر باشند، اما می خواهیم همه آزمایش های لازم را پشت سر بگذاریم.

رئیس جمهور آمریکا همچنین وعده داد: در آینده نه چندان دور خبر های خوبی در خصوص واکسن کرونا خواهید شنید.

رئیس جمهور روسیه به تازگی در نشست اعضای دولت گفت که واکسن ضدکرونا در این کشور به ثبت رسید. او گفت: تا آنجا که من می دانم امروز صبح، 11 ماه اوت روسیه اولین کشور جهان بود که واکسنی بر ضد ویروس کرونا را به ثبت رساند. پوتین گفت: می دانم که واکسن به حد کافی کارا و موثر است و سطح ایمنی مقاوم را ایجاد می کند و تمام مراحل آزمایش بالینی را گذرانده است.

خبرگزاری اسپوتنیک گفت واکسیناسیون همگانی علیه ویروس کرونا از اول ژانویه (12 دی) در روسیه آغاز می شود. وزیر بهداشت روسیه نیز گفت واکسن کرونا از اول ژانویه 2021 وارد بازار می شود.

واکسن روسیه از سوی مرکز تحقیقات ملی اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی با نام گامالئی به همراه مرکز سرمایه گذاری مستقیم روسی تهیه شده است. بنا بر اعلام خبرگزاری رسمی روسیه، نام واکسن روسی ضدکرونا اسپوتنیک وی است.

رئیس صندوق سرمایه گذاری روسیه گفت بیش از 20 کشور برای دریافت حدود یک میلیارد دز واکسن روسی کرونا درخواست اولیه خود را ارائه کردند. ، باشگاه بانه مارکت

منبع: ایران آنلاین

به "واکنش ترامپ به ساخت واکسن کرونای روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ترامپ به ساخت واکسن کرونای روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید