واکنش بعیدی نژاد به شکست آمریکا در شورای امنیت ، فشار جهانی علیه واشنگتن درقبال برجام درحال افزایش است

به گزارش بانه مارکت، سفیر کشورمان در انگلیس نوشت: فشار حداکثری بین المللی علیه واشنگتن برای تغییر سیاست هایش در قبال توافق هسته ای ایران در حال افزایش است.

واکنش بعیدی نژاد به شکست آمریکا در شورای امنیت ، فشار جهانی علیه واشنگتن درقبال برجام درحال افزایش است

به گزارش گروه سیاسی بانه مارکت، حمید بعیدی نژاد سفیر کشورمان در انگلیس در حساب کاربری خود در توئیتر و در واکنش به شکست آمریکا در رأی گیری مجازی شورای امنیت برای ممانعت از لغو تحریم های تسلیحاتی ایران نوشت: مخالفت کامل شورای امنیت سازمان ملل متحد با قطعنامه پیشنهادی ایالات متحده آمریکا درباره تمدید تحریم تسلیحاتی ایران نشانگر انزوای دولت و دستگاه حاکمه آمریکا در عرصه بین المللی است.

وی در توئیت خود تاکید کرد: فشار حداکثری بین المللی علیه واشنگتن برای تغییر سیاست هایش در قبال توافق هسته ای ایران در حال افزایش است.

گفتنی است، سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه نیز در واکنش به شکست آمریکا در دو توئیت نوشت: جامعه بین الملل یک بار دیگر و با صدایی رسا تلاش بی پروا و بی حاصل ایالات متحده آمریکا برای تضعیف اعتبار شورای امنیت سازمان ملل را رد کرد. رژیم آمریکا باید از شکست های مطلق خود درس گرفته و از بی آبرو کردن خود در سازمان ملل دست بردارد. در غیر این صورت، منزوی خواهد شد، حتی بیشتر از الان.

وی تاکید کرد: در تاریخ 75 ساله سازمان ملل سابقه نداشته که آمریکا تا این حد منزوی باشد. به رغم همه سفرها، فشار ها و دوره گردی ها، آمریکا توانست فقط یک کشور کوچک را با خود همراه کند. دیشب دیپلماسی فعال ایران در کنار استحکام حقوقی برجام، آمریکا را برای چندمین بار در شورای امنیت شکست داد.

مجید تخت روانچی نیز در حساب کاربری خود در توئیتر در واکنش به ناکامی واشنگتن در قبال ایران نوشت: نتیجه رأی در شورای امنیت در مورد تحریم تسلیحاتی ایران، بار دیگر انزوای آمریکا را نشان داد. پیام شورای امنیت نه به یکجانبه گرایی بود. آمریکا باید از این افتضاح درس بیاموزد.

وی تاکید کرد: تلاش آمریکا برای بازگرداندن تحریم ها، غیرقانونی است و همانطور که امروز شاهد بودیم، از سوی جامعه بین المللی رد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "واکنش بعیدی نژاد به شکست آمریکا در شورای امنیت ، فشار جهانی علیه واشنگتن درقبال برجام درحال افزایش است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش بعیدی نژاد به شکست آمریکا در شورای امنیت ، فشار جهانی علیه واشنگتن درقبال برجام درحال افزایش است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید