نیمی از آمریکایی ها خواهان محکوم شدن ترامپ در جلسه استیضاح

به گزارش بانه مارکت، بر اساس یک نظرسنجی جدید صورت گرفته، 50 درصد آمریکایی ها خواهان محکوم شدن رئیس جمهور سابق این کشور در جلسه هفته آینده استیضاح وی در سنا به دلیل نقشش در حمله ششم ژانویه به کنگره هستند.

نیمی از آمریکایی ها خواهان محکوم شدن ترامپ در جلسه استیضاح

به گزارش گروه بین الملل بانه مارکت، نظرسنجی جدید اجرا شده توسط دانشگاه کوئینیپیاک نشان داد نیمی از آمریکایی ها خواستار محکوم شدن دونالد ترامپ در جلسه استیضاح هفته آینده در سنا هستند.

در این نظرسنجی، 50 درصد گفتند رئیس جمهور سابق آمریکا باید محکوم گردد، در حالی که 45 درصد گفتند او باید از اتهاماتش تبرئه گردد.

به گزارش وبگاه خبری هیل، نتایج نظرسنجی همچنین حاکی از اختلافات حزبی در ارتباط با این مسئله بود. در حالی که 86 درصد دموکرات ها خواستار محکومیت ترامپ بودند، تنها 12 درصد جمهوری خواستار این درخواست را مطرح کردند. مستقل ها هم با اختلاف نزدیک 49 به 45 موافق محکوم شدن ترامپ بودند.

تیم مولی تحلیلگر داده های نظرسنجی در دانشگاه کوئینیپاک در این خصوص گفت: شاهد شکاف بین جمهوری خواستار و دموکرات ها در ارتباط با مسئله استیضاح هستیم.

این نظرسنجی با شرکت هزار و 75 فرد بزرگسال از 28 ژانویه تا اول فوریه (9 تا 13 بهمن) با حاشیه خطای سه درصد انجام شد.

این نتیجه همچنین با نتیجه نظرسنجی اخیر مرکز ماریست منطبق است که در آن هم حمایت 50 درصدی از محکومیت رئیس جمهور سابق آمریکا قابل مشاهده بود.

بر اساس نظرسنجی ای که مرکز ماریست نتایج آن را روز دوشنبه منتشر کرد، 50 درصد شهروندان آمریکایی گفتند که مجلس سنا باید ترامپ را به دلیل نقشش در تحریک تظاهرات کنندگان به حمله به کنگره در روز شش ژانویه (17 دی) گناهکار بشناسد.

روز ششم ژانویه هواداران ترامپ در مقابل کنگره تجمع نموده بودند و پس از سخنرانی تحریک آمریکا رئیس جمهور سابق، اقدام به حمله به کنگره کردند که در این حادثه دست کم 5 نفر کشته شدند که یکی از کشته شدگان افسر پلیس کنگره بود.

ترامپ نخستین رئیس جمهور آمریکا است که قرار است پس از خاتمه دوره ریاست جمهوری اش دادگاه استیضاح وی در سنا برگزار گردد. بعضی از جمهوری خواستار مدعی هستند که به لحاظ قانونی نمی توان رئیس جمهوری را که دوره او به خاتمه رسیده مورد استیضاح قرار داد.

طبق توافق رهبران جمهوری خواه و دموکرات سنا، جلسه استیضاح ترامپ در روز هشتم فوریه (20 بهمن ماه دوشنبه) برگزار خواهد شد.

وبگاه خبری بیزنس اینسایدر پیشتر به نقل از بعضی منابع بیان کرد رئیس جمهور سابق این کشور در حال برنامه ریزی برای دریافت انتقام از جمهوری خواستاری است که بخواهند به نفع محکومیت او در جلسه استیضاح رای بدهند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "نیمی از آمریکایی ها خواهان محکوم شدن ترامپ در جلسه استیضاح" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیمی از آمریکایی ها خواهان محکوم شدن ترامپ در جلسه استیضاح"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید