ماموریت اصلی کمیته امداد اشتغال زایی و توانمندسازی محرومان است

به گزارش بانه مارکت، تهران (پانا) - رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت یکی از ماموریت های اصلی کمیته امداد اشتغال زایی و توانمندسازی محرومان است.

ماموریت اصلی کمیته امداد اشتغال زایی و توانمندسازی محرومان است

به گزارش کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری در مراسم آغاز فعالیت پویش موکب اشتغال محرومان، گفت: از واژه موکب برای مشارکت مردمی و محرومیت زدایی استفاده شده است.

وی ادامه داد: اشتغال زایی موجب حل مسائل اجتماعی نیز می شود و یکی از ماموریت های اصلی کمیته امداد، اشتغال زایی و توانمندسازی محرومان است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان این که 63 درصد مددجویان کمیته امداد، زنان سرپرست خانوار هستند، خاطرنشان کرد: کمیته امداد به عنوان راهبر موظف است برای آن ها شغلی ایجاد و این افراد را توانمند کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود شرح داد: با موافقت بانک مرکزی مقرر شده است کارآفرینان اگر 40 نفر از مددجویان کمیته امداد را شاغل کنند، 2 میلیارد تومان وام قرض الحسنه دریافت کنند.

بختیاری گفت: 700 هزار خانواده تحت پوشش کمیته امداد از سال 73 تا 97 از چرخه این نهاد خارج شدند و به خودکفایی رسیدند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) خاطرنشان کرد: افرادی که از کمیته امداد تسهیلات قرض الحسنه دریافت کرده اند، 90 درصد اقساط بانکی خود را پرداخت کرده اند و این افراد خوش حساب ترین مشتریان بانک ها هستند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "ماموریت اصلی کمیته امداد اشتغال زایی و توانمندسازی محرومان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماموریت اصلی کمیته امداد اشتغال زایی و توانمندسازی محرومان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید