عکس، سرنگونی هواپیمای آمریکایی در حریم هوایی ونزوئلا

به گزارش بانه مارکت، نیروهای مسلح ونزوئلا از سرنگونی هواپیمای متجاوز به حریم هوایی این کشور با شماره بدنه آمریکایی، که در قاچاق مواد مخدر دخیل بود، خبر دادند.

عکس، سرنگونی هواپیمای آمریکایی در حریم هوایی ونزوئلا

به گزارش گروه بین الملل بانه مارکت، نیروهای نظامی ونزوئلا موسوم به مرکز فرماندهی استراتژیک عملیات های نیروهای مسلح ملی بولیواری شامگاه چهارشنبه گفت که یک فروند هواپیمای آمریکایی را در حریم هوایی ونزوئلا ساقط کرده اند.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک این مرکز در صفحه رسمی توئیتر خود نوشت: فرماندهی پدافند هوایی یکپارچه در شامگاه هشتم جولای، هواپیمای متجاوز به حریم هوایی ونزوئلا را با شماره بدنه آمریکایی شناسایی کرده و طبق پروتکل ها با استفاده از جنگنده های نظامی، آن را سرنگون کرد.

اسپوتنیک در ادامه با بیان اینکه هنوز هیچ جزئیات رسمی درباره محل این واقعه یا محموله هواپیما از سوی مقامات ونزوئلا منتشر نشده اما تحلیل کرد که چنین اتفاق هایی معمولا به دلیل قاچاق مواد مخدر رخ می دهد و ماه قبل نیز ارتش ونزوئلا یک هواپیمای آمریکایی دیگر را که در حال قاچاق مواد مخدر بود، منهدم کرد.

البته صفحه توئیتر مرکز فرماندهی استراتژیک عملیات های نیروهای مسلح ونزوئلا نیز گفت که این هواپیما در قاچاق مواد مخدر دخیل بوده است.

بر این اساس، این مرکز در پیام توئیتری خود، تصاویری را از لاشه در حال سوختن هواپیما منتشر کرد که در یکی از آنها شماره بدنه آمریکایی آن تعیین است.

به نوشته اسپوتنیک، اطلاعات وبسایت مکان یابی فلایت رادار نشان می دهد که پرنده سرنگون شده، یک هواپیمای خصوصی مدل هاوکر 800 با شماره بدنه N339AV بود که آخرین جهت پروازی آن در مکزیک ثبت شده است.

پیشتر نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا به مناسبت فرا رسیدن روز نیروهای مسلح این کشور بر لزوم تقویت ارتش ونزوئلا در زمینه های مختلف از جمله تجهیز به تسلیحات جدید تاکید کرده بود. (جزئیات بیشتر)

تصویری که گفته می شود مربوط به این هواپیما پیش از سرنگونی است

منبع: خبرگزاری فارس

به "عکس، سرنگونی هواپیمای آمریکایی در حریم هوایی ونزوئلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس، سرنگونی هواپیمای آمریکایی در حریم هوایی ونزوئلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید